הלוואה בערבות המדינה

אתם זקוקים לסכום כסף עבור העסק, אבל לא מצליחים לגייס אותו מהבנק? הכסף חשוב לכם מאוד אבל אתם בשום פנים ואופן לא רוצים לפנות לשוק האפור? אם הבנק לא מאשר לכם הלוואה, כנראה שיש לו סיבות טובות לכך, אך למצבים אלה ישנם גם פתרונות שאחד מהם הוא הלוואה בערבות המדינה. מהי הלוואה זו ואיך לקבל אותה? על כך בשורות הבאות.

מהי הלוואה בערבות המדינה?

כאשר אנו פונים לבנק לקבלת הלוואה, אנחנו למעשה מבקשים מהבנק לתת לנו כסף שלו לפרק זמן מסויים. מבחינת הבנק זהו מקור הרווח המרכזי שלו ולכן יש לו אינטרס ברור לתת לנו את ההלוואה. יחד עם זאת, הבנק גם רוצה לוודא שהכסף אכן יוחזר לו, ולשם כך הוא יכול לנקוט במספר פעולות שאחת מהן היא זימון ערבים להלוואה. ערבים אלה הם אנשים המתחייבים לכסות את החוב של הלווה, במידה וזה אינו עומד בהתחייבויות שלו כלפי הבנק. במרבית המקרים ערבות של בני משפחה או מכרים היא ערבות מספיקה, אך ישנם מקרים שבהם רמת הסיכון לבנק היא גבוהה מדי והוא לא מוכן לתת את ההלוואה בערבות פרטית.

בנקודה הזאת נכנסת לתמונה האפשרות של הלוואה בערבות מדינה. הלוואה זו היא הלוואה ככל הלוואה, שהערבה לה היא בעצם המדינה עצמה. המדינה נותנת לבנק את הערבות הנדרשת כי במידה והלווה לא יעמוד בהתחייבויותיו לבנק, היא זו שתכסה את חובו מול הבנק. מבחינת הבנק אין ערבות טובה ובטוחה יותר, ולכן אם המדינה מאשרת את האפשרות הזאת עבור הלווה, הבנק ייקח את זה בשתי ידיים.

דברים שכדאי לדעת

אחרי שאמרנו את זה, ישנם מספר דברים שכדאי להדגיש ובדרך כלל יוצרים בלבול בציבור. הלוואה בערבות המדינה אין משמעה שאם לא תעמדו בהחזרי ההלוואה, המדינה תחזיר את חובכם ואתם תהיו פטורים. ממש לא. המשמעות היא שהמדינה תכסה את החוב מול הבנק, אך תפעל לגביית החוב מכם, ולמדינה יש מגוון רחב של כלים וכוח רב לגבות את הכסף המגיע לה. על כן, אין לצפות שבהלוואה הניתנת לכם בערבות מדינה, תוכלו להתחמק מתשלום ההלוואה. המדובר בכלי שמאפשר לכם לקבל הלוואה שבלעדי הערבות לא הייתם מקבלים כלל, אך בזה נגמר העניין.

הלוואה בערבות מדינה היא הלוואה שניתנת על ידי הבנק עצמו, אך רק לאחר שקיבל לכך אישור מהמדינה. בהתאם לכך, לפני שאתם פונים לבנק יהיה עליכם להגיש בקשה מסודרת לרשויות המתאימות ואלו יבחנו האם אתם עומדים בקריטריונים שקבעה המדינה לאישור הלוואה כזאת. במידה וכן, תוכלו לפנות לבנקים שעובדים עם המדינה בתחום זה ולקבל את ההלוואה שאושרה לכם.

לבסוף כדאי לזכור שמאחר וההלוואה ניתנת לכם בערבות המדינה, יש לכם כוח להתמקח על גובה הריבית מול הבנק. הבנק כבר לא יכול לטעון לסיכון גבוה ולכן יכול בהחלט להוריד בגובה הריבית.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

קרדיט: freepik
בלוג

מוצרים שטוב שיהיו בבית

גם אם לא משתמשים בכל מוצר טואלטיקה שנמצא בבית, טוב שהוא שם משום שאנחנו לא יודעים מתי נזדקק לזה ואם

בלוג

מסגר באר שבע

מחפשים מסגר הפועל בעיר באר שבע והסביבה? הגעתם בדיוק למקום הנכון! המרכז הישראלי למסגרות עובדים עם המסגרים המובילים, המקצועיים והיסודים

בלוג

עבודות עפר במרכז – מה חשוב לדעת

  תתפלאו אבל דווקא חברות שדואגות לביצוע עבודות עפר הן אלו המחויבות למציאתן של פתרונות יצירתיים, בנוסף לעמידה בלוחות זמנים

בלוג

התקנת מצלמות בבאר שבע

סרטונים רבים מראים לנו בכל יום אירועים שלא תמיד נעים לצפות בהם, אבל בדיוק לשם כך התקנו את המצלמות מלכתחילה,