228-scaled.jpg

בניית שלדים לבנייני מגורים – מה זה אומר?

 

רכשתם שטח לבנייה או הצטרפתם לקבוצת רכישה והגיע הזמן להתחיל לבנות? כדאי מאוד שתלמדו קצת על בניית שלדים של מבנים וכאן נעזור לכם בכך!

מהו שלד של מבנה?

לפני שנוכל לדבר על בניית השלדים, חשוב להבין מהם בכלל ומהי המשמעות והחשיבות שלהם. אם כן, שלד של מבנה הוא הבסיס, עליו נשען המבנה עצמו. כלומר, כפי שגוף האדם נבנה סביב השלד, המורכב מעצמות, כך גם מבנים נבנים סביב השלד של המבנה ובדיוק מכאן נובעות המשמעות והחשיבות של השלד, שמחזיק עליו את כל הבניין ולכן עליו להיות חזק ויציב.

מה השלד כולל?

השלד של הבניין מתחיל מהיסודות שלו, הממוקמים במעמקי האדמה ותפקידם הוא לדאוג ליציבות של הבניין בדומה לשורשי העץ, המאפשרים לו לצמוח ולעמוד זקוף גם אל מול רוחות. מעל יסודות אלו נבנה השלד עצמו, שנותן למבנה את הצורה שלו ומהווה הכנה לקראת יציקות הבטון, התשתיות וכל מה שאמור להיבנות בהמשך ולהפוך את המבנה לראוי למגורים.

עלויות

די ברור, שאחד הדברים המסקרנים ביותר לגבי בניית שלדים הוא נושא העלויות הכרוכות בכך. ובכן, העלות של בניית שלד משתנה בהתאם לפרמטרים שונים, כדוגמת חומרי הגלם המשמשים לבנייה, אנשי המקצוע המשתתפים בבנייה, מורכבות השלד, התוספות הצפויות כמו מרפסות ומדרגות וכדומה ועוד.

עלויות נוספות

לצד העלויות של הבנייה עצמה של שלד הבניין יש גם עלויות נוספות, אותן חשוב לקחת בחשבון כשמתכננים תקציב לשלד ולבנייה באופן כללי. הכוונה היא בעיקר לתשלומים הכרוכים בהשלמת הבנייה כמו הארנונה והיטלים נוספים, שיותאמו הן לשלד והן למבנה המולבש עליו.

בדיקות של השלד

היות שהשלד הוא אחד החלקים החשובים ביותר במבנה, חשוב באותה המידה להקפיד על הבדיקות והאישורים שלו. בניין מגורים, בו עתידות לגור משפחות שלמות, צריך להיות חזק, יציב ובטוח ולכן חשוב לבצע בדיקות של תקינות ובטיחות לאורך כל הדרך, כולל השלב של בניית השלד. כמובן, בשל התפקיד החשוב כל כך של השלד, חשוב להקפיד על כך, שהבדיקות יבוצעו על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומקצועיים ללא פשרות.

י.א קבלן שלד מומלץ לעבודות שלד https://ay-projects.com/

אנשי המקצוע

מן הסתם, בתהליך של בניית שלדים של בנייני מגורים, או של כל מבנה לצורך העניין, משתתפים אנשי מקצוע מתחומים שונים ועל כולם להיות מוסמכים, מנוסים ומקצועיים בתחומם. בתוך הרשימה של אנשי מקצוע אלו נמצאים:

  • מודד גבולות מוסמך
  • קבלן מבצע
  • מהנדס בניין
  • קבלן שלד (רק בבנייה רוויה)
  • קבלן איטום
  • קבלן אינסטלציה
  • קבלן חשמל

חשוב לציין, שרשימה זו של אנשי מקצוע היא חלקית בלבד ולכל אחד מהם יש תפקיד חשוב ואף חיוני בתהליך בניית השלד ולכן אסור להתפשר על המקצועיות של אנשי מקצוע אלו, בדיוק כפי שאסור להתפשר על חומרי הגלם המרכיבים את השלד.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

קרדיט: freepik
בלוג

מוצרים שטוב שיהיו בבית

גם אם לא משתמשים בכל מוצר טואלטיקה שנמצא בבית, טוב שהוא שם משום שאנחנו לא יודעים מתי נזדקק לזה ואם

בלוג

מסגר באר שבע

מחפשים מסגר הפועל בעיר באר שבע והסביבה? הגעתם בדיוק למקום הנכון! המרכז הישראלי למסגרות עובדים עם המסגרים המובילים, המקצועיים והיסודים

בלוג

עבודות עפר במרכז – מה חשוב לדעת

  תתפלאו אבל דווקא חברות שדואגות לביצוע עבודות עפר הן אלו המחויבות למציאתן של פתרונות יצירתיים, בנוסף לעמידה בלוחות זמנים

בלוג

התקנת מצלמות בבאר שבע

סרטונים רבים מראים לנו בכל יום אירועים שלא תמיד נעים לצפות בהם, אבל בדיוק לשם כך התקנו את המצלמות מלכתחילה,