מיפוי תשתיות

מיפוי תשתיות מאפשר למפות באופן מדויק את התשתיות הנמצאות מתחת לקרקע  או בתוך קירות ומתחת למרצפות ולא ניתן לראותן בעין. בעזרת ציוד טכני מיוחד שמאפשר זיהוי ומיפוי, ניתן לגלות את מפת התשתיות ומיקום הצנרת באופן מדויק. המכשירים המתקדמים יכולים גם לספק מידע על החומר שממנו עשויים הצינורות, דבר המסייע לזהות את התשתיות בעומק הקרקע. שירותי מיפוי תשתיות נועדו לאתר את מיקום התשתיות הקיימות מתחת לפני הקרקע ואינן חשופות.

מדוע צריך למפות תשתיות?

הצורך במיפוי ובאיתור התשתיות עולה כשנדרש לבצע חפירה בקרקע, או כשמתגלה בעיה ונדרש למצוא את הצינורות החבויים. המיפוי מסמן באופן מדויק את מקום הצינורות, את עומקם ואת התוואי שבו הם מונחים מתחת לפני הקרקע. המטרה היא להימנע מפגיעה בקרקע, בתשתיות נוספות ומחפירה יקרה ומיותרת. מדובר לרוב על שטח גדול המיועד לבנייה או בקרקע עירונית ובה צפיפות של צנרת מכל הסוגים. הטכנולוגיה המתקדמת שפותחה בתחום מאפשרת לבצע מיפוי מדויק וממוקד ללא הרס הסביבה.

אילו תשתיות ניתן למפות?

רשת צינורות גז, מים, ניקוז וביוב.

כבלים של חשמל, תקשורת, תאורה, השקיה.

מיקום מדויק של חללים נסתרים המצויים מתחת לפני הקרקע, מבנים. חברת GO PANDA מתמחה באיתור ומיפוי תשתיות בכל הארץ

מתי יש צורך במיפוי תשתיות?

פעולות מיפוי תשתיות מסייעות לאתר בצורה מדויקת את נתיב הצינורות המצויים מתחת לפני הקרקע, בלי לחפור בשטח נרחב כדי לחשוף אותם ובלי נזק סביבתי. אחרי המיפוי בשטח, שנעשה באמצעות מכשור מיוחד, ייעודי ומתקדם, מייצרים מפה ובה מופיעות התשתיות המצויות בקרקע, מיקומן המדויק ותוואי הפריסה שלהן. כך נוצר תרשים מדויק, עליו ניתן להסתמך בעת ביצוע חפירות, קדיחות בקרקע והנחת יסודות בעומק האדמה.

בעת בנייה או הקמת תשתיות כמו גשרים, מחלפים, סלילת כבישים, הקמת שכונות חדשות, בנייה מוסדית ועוד פעולות, יש צורך לדעת מה נמצא בעומק האדמה כדי להתחבר לתשתיות קיימות וכדי לא לפגוע בתשתיות או בצינורות קיימים שאינם נראים מעל פני השטח. שטחי המדינה מרושתים בצנרת תת קרקעית מסוגים שונים, להעברת גז, חשמל, מים, ביוב, כבלים, תקשורת וסיבים אופטיים. לפעמים ידוע על מבנים עתיקים, שרידים ארכיאולוגיים או קברים המצויים עמוק באדמה ויש צורך לאתרם כדי לא לפגוע בהם בעת חפירת יסודות או הפיכת הקרקע לצורך בנייה.

צורך נוסף במיפוי תשתיות עולה כאשר מתגלה נזילה ממקור מים או מקו מים בעומק האדמה, ומבקשים לאתר את מוקד הבעיה.

אם קיימת הצפה כתוצאה מסתימת ביוב או מבעיית ניקוז, יש צורך לזהות את מוקד הבעיה כדי לפתוח את הסתימה או לטפל במוקד סתימת צינורות הניקוז.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

קרדיט: freepik
בלוג

מוצרים שטוב שיהיו בבית

גם אם לא משתמשים בכל מוצר טואלטיקה שנמצא בבית, טוב שהוא שם משום שאנחנו לא יודעים מתי נזדקק לזה ואם

בלוג

מסגר באר שבע

מחפשים מסגר הפועל בעיר באר שבע והסביבה? הגעתם בדיוק למקום הנכון! המרכז הישראלי למסגרות עובדים עם המסגרים המובילים, המקצועיים והיסודים

בלוג

עבודות עפר במרכז – מה חשוב לדעת

  תתפלאו אבל דווקא חברות שדואגות לביצוע עבודות עפר הן אלו המחויבות למציאתן של פתרונות יצירתיים, בנוסף לעמידה בלוחות זמנים

בלוג

התקנת מצלמות בבאר שבע

סרטונים רבים מראים לנו בכל יום אירועים שלא תמיד נעים לצפות בהם, אבל בדיוק לשם כך התקנו את המצלמות מלכתחילה,