קרדיט תמונה:pexels.com

5 טיפים לבחירת מגשר

יש מקרים שונים בחיים בהם יכול לעלות הצורך להכניס לתמונה מגשר מוסמך ומקצועי – שייעוד שירותי הוא לפתור מחלוקות בין מספר צדדים.
לא משנה מה המקרה ומהי הסיבה בגינה אתם זקוקים לשירותיו של מגשר, להלן 5 טיפים אשר יסייעו לכם בבחירה:

השכלה רלוונטית

בואו נניח שאתם מחפשים אחר מגשר גירושין. המטרה שלכם תהיה לפנות לאיש מקצוע שמעבר להיותו מגשר מוסמך הוא גם בעל ידע ובקיאות בעולם הגירושין ובהיבטים משפטיים שונים של אותו התחום.
מהסיבה הזאת, כדאי לבדוק מהי ההשכלה של אותו המגשר – לדוגמא, האם מדובר בעורך דין עם תואר שני במשפטים, התמחות בדיני משפחה וכיוצא בזה..
כמובן, שבלי קשר כדאי לוודא שאותו איש מקצוע הוא גם מגשר בעל הסמכה.
דגש על הפרמטרים הללו יאפשר לכם להבטיח שמדובר במגשר מקצועי האוחז בהיכרות מעמיקה וידע נרחב בתחום הגישור הפרטני בגינו פניתם אליו מלכתחילה.

בדקו מהו הניסיון של המגשר

ההמלצה היא להעדיף מגשר מנוסה – כאשר, הניסיון יכול להעיד על הידע והיכולות של המגשר. יש לזכור כי גישור דורש לא מעט ידע וכלים, לבחון את הדברים בהיבטים שונים.
מגשר מנוסה, היה נוכח בלא מעט תהליכים וסיטואציות, מה שגרם לו לצבור עוד ידע, ניסיון ולהתנסות בפתרונות יצירתיים שונים ומגוונים – מה שיכול להעיד במידה רבה גם על מהלך הגישור שלכם.

ערכו היכרות עם המגשר

זה אומנם נכון שההשכלה וההסמכה של המגשר יהוו כפרמטרים משמעותיים ואולי גם מרכזיים בהליך הבחירה.
יחד עם זאת, מכיוון שלעיתים למגשר ולצורה בה הוא יבצע את עבודתו, יכולה להיות השפעה רבה על העתיד שלכם, ההמלצה היא לבדוק פרטים נוספים על המגשר.
כך יוצא שההמלצה היא לערוך היכרות גם עם תפיסת העולם של המגשר ואת טכניקת העבודה שלהם.
אם הנושא הזה מעניין אתכם או שאתם מבקשים להכיר את הצד הזה במגשר, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי שיחה ראשונית אתו – כאשר, תוכלו להפנות שאלות מכוונות ובאמצעות התשובות לנסות ולהבין.
בחלק מהמקרים, תוכלו למצוא את המידע הזה באתר האינטרנט של המגשר – יש מגשרים אשר חולקים את תפיסת העולם שלהם בפרק ה"אודות" באתר שלהם.

חיבור אישי עם המגשר

לחיבור אישי עם המגשר יכולה להיות השפעה גדולה על סיכויי הצלחת הגישור. יש לזכור שבמקרים רבים הליך גישור מוצלח יכול למנוע ממכם את הצורך להיכנס להליך משפטי ארוך, מורכב וכואב. לכן, חשוב שתבחרו מגשר שאתם מתחברים אליו ואתם מרגישים שאתם יכולים לשתף אותו בסודות שלכם ובפרטים רגישים לגבי החיים שלכם.
כמובן, שהתחושה הזאת אמורה להיות משותפת לשני הצדדים אשר מגיעים אל הליך הגישור מכיוון שבשביל שהתהליך יוכתר בהצלחה, שניהם אמורים להרגיש נוח ולהיות פתוחים וכנים.

מענה על הפרטים הטכניים

בהליך בחירת מגשר חשוב לשים דגש גם על פרטים  טכניים שונים אשר יכולה להיות להם השפעה לא קטנה על הבחירה. כמו בחירת מתכנת לפי הרקע הלימודי והניסיון האם יש לו תואר ראשון במדעי המחשב או תעודה מקורס מהנדס תוכנה. ושיקולים נוספים לבחירה.
בין היתר: האם המגשר אכן פנוי וזמין בעבורכם בשעות אשר נוחות לכם (לשני הצדדים).
מה עלות השירות – והאם מדובר בעלות הוגנת אשר תואמת את מחירי השוק.
האם המגשר יקבל אתכם במיקום שנוח לכם להגיע אליו.
באופן כללי, ההמלצה היא להבין את כל הדרישות והציפיות שלכם מאותו המגשר, להעלות אותם על הכתב ולוודא שהמגשר הנבחר אכן עונה עליהם.
כמובן, שיש פרטים טכניים שניתן להתגמש עליהם, בטח אם אותה ההתגמשות תבטיח לכם בחירה במגשר מקצועי ומנוסה – יש לזכור שלעיתים כדאי לעשות הקרבה מסוימת על מנת להעלות את הסיכויים לפתור את המחלוקת בהליך גישור ולא בהליך משפטי.

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
AI
חוויות אישיות המשנות חיים ותעשיות בבינה מלאכותית וצאט GPT

כשאנחנו חושבים על ההתקדמות בטכנולוגיה, לעתים קרובות קשה להצביע על רגעים שבהם הם באמת השפיעו על חיי היומיום שלנו. עם זאת, עם Chat GPT, משתמשים רבים סיפרו אנקדוטות ושיתפו מקרים משותפים של חוויות אמיתיות ומשנות. מהקלה על פתרונות עסקיים ועד להצעת חברות אישית ושיפור יכולות המחקר, מודל AI זה הוכיח את ערכו הרב-גוני. בואו נתעמק בכמה מהרגעים הנוקבים האלה.

למה חשוב לתרגל פסיכומטרי?

הפסיכומטרי הוא מבחן כניסה למוסדות אקדמאיים שונים. מדובר על מבחן אשר נערך על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה והציון בו