שירותי גניזה וארכיון

גניזה היא מאגר של טקסטים יהודיים שאינם נחשבים קנוניים על ידי רבני היהדות.

גניזה היא מילה עברית שפירושה "לסגור". הוא שימש במקור לתיאור תהליך האיטום והאחסון של ספרי הקודש כהכנה לקבורתם. המונח משמש היום כדי לתאר כל אוסף של טקסטים שנדחים או נחשבים לא קנוניים על ידי הרשויות הדתיות.

Geniza הוא גם שירות ארכיון למי שמתקשה לקרוא מסמכים עתיקים כמו מגילות ופפירוסים, במיוחד כאלה עם פקסימיליות שבירות או דפים פגומים.

משמעות המילה "גניזה" היא "מחסן או מאגר של ספרים, ניירות וחומרים ישנים או זרוקים".

הגניזה היא בית קברות יהודי בעיר העתיקה בירושלים בו קבורים יהודים. המונח הוחל גם על שטח האחסון של ספרים וכתבי יד ישנים בבית כנסת.

שירותי Geniza הם ארכיונים מקוונים המאפשרים למשתמשים לחפש בתוכן דיגיטלי עם מסננים כמו טווח תאריכים, שפה, רלוונטיות ומילת מפתח.

הקדמה: עם התקדמות הטכנולוגיה והשירותים כמו Google Drive, Dropbox ו-Amazon S3, קשה לעסקים לנהל את הנתונים שלהם כראוי. זה המקום שבו שירותי גניזה נכנסים לתמונה מכיוון שהם מספקים דרך קלה לנהל כמויות גדולות של נתונים מבלי לדאוג לסיכוני אבטחה או לאבד קבצים חשובים כמו תמונות.

הגניזה הוא בית קברות יהודי ומאגר של מסמכים עתיקים, הנחשב בדרך כלל למוסד העתיק ביותר בעולם.

שירותי גניזה וארכיון הופכים פופולריים יותר מכיוון שהם מספקים יותר שטח אחסון בעלות נמוכה יותר מפתרונות אחסון מסורתיים.

המונח גניזה מתייחס לאוסף של טקסטים קדושים יהודיים וחומרים אחרים.

ניתן להשתמש במונח גם כדי להתייחס לתוכן של גניזה יהודית.

הגניזה הראשונה נמצאה בשנת 1873 בקהיר, מצרים, כאשר קבוצת יהודים חפרה מים באזור. הם מצאו בית כנסת ישן שהיה נטוש במשך מאות שנים וגילו חדר נסתר ובו אלפי כתבי יד כתובים על קלף, פפירוס ונייר.

גניזות נמצאות בדרך כלל בבתי כנסת או במקומות אחרים שבהם מתכנסים יהודים באופן קבוע כמו ספריות או בתי ספר. לעתים קרובות הם מוסתרים הרחק מעיניים סקרניות על ידי הנחתם מאחורי רהיטים או קירות או אפילו קבורים מתחת לאדמה.

שירותי ארכיון עוזרים לשמר מסמכים שעלולים להיות בסכנת הרס עקב אסונות טבע כמו שריפה, רעידות אדמה ושיטפונות. ניתן לראות באתר של שירותי גניזה וארכיון

Geniza הוא ארכיון דיגיטלי המספק גישה לאוסף הגדול בעולם של כתבי יד יהודיים דיגיטאליים.

הפרויקט נמצא כעת בשלב הבטא שלו ועדיין מחפש מתנדבים שיעזרו לעשות דיגיטציה ולפרסם את האוספים שלהם.

שירותי ארכיון הם בעלי ערך רב בכל הנוגע לאחסון, קטלוג ושימור נתונים. הם גם מספקים מידע כיצד לאחזר, לחפש ולשתף נתונים עם אחרים.

ארכיון הגניזה הוא ארכיון דיגיטלי מקוון המספק גישה לאוסף הגדול בעולם של כתבי יד יהודיים דיגיטאליים. יש לה כיום למעלה ממיליון מסמכים זמינים לצפייה, אך הם עדיין מחפשים מתנדבים שיוכלו לסייע בדיגיטציה ופרסום של האוספים שלהם.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
טיפול בריפלוקס

מחלת ריפלוקס קיבה-ושט (GERD) היא מצב שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. היא מתרחשת כאשר חומצת קיבה או, לעתים,

כלב
מחפשים אוכל לכלב? הכירו את NOW Fresh

בתחום הטיפול בחיות המחמד, מציאת התזונה הנכונה עבור בן לוויה הכלב שלך היא דבר חשוב ביותר. מדריך מקיף זה מתעמק במורכבות של מזון לכלבים, עם זרקור על המותג הנודע Now Fresh. בואו נצא למסע כדי להבין מדוע Now Fresh בולט בעולם תזונת הכלבים.

אוטובוס
ביטוח אוטובוסים: הבטחת בטיחות בדרכים

בעולם המהיר של ימינו, אוטובוסים הפכו לחלק בלתי נפרד ממערכות התחבורה, מה שמקל על תנועת אנשים וסחורות בין ערים ומדינות. בין אם זה אוטובוס ציבורי, אוטובוס צ'רטר פרטי או מיני-אוטובוס, לכולם תפקיד מכריע בהבטחת נסיעה יעילה ונוחה. עם זאת, עם הגדלת מספר האוטובוסים בכבישים, הצורך בביטוח אוטובוסים הפך חשוב מתמיד. חיבור זה בוחן את המשמעות של ביטוח אוטובוסים, ביטוח משאיות וביטוח מיני-אוטובוס, תוך הדגשת היתרונות שלהם ואת הסיבות לכך שהם חיוניים.

מכשירי כושר ביתיים
רכישת מכשירי כושר ביתיים

בעולם העמוס של היום, למצוא זמן ללכת לחדר כושר יכול להיות אתגר. זו הסיבה שאנשים רבים פונים למכשירי כושר ביתיים כדרך נוחה ויעילה לשמור על כושר. עם מגוון רחב של אפשרויות זמינות, כולל ספות כושר, משקולות ואופני כושר, רכישת הציוד המתאים לביתך יכולה לעזור לך להשיג את יעדי הכושר שלך בתנאים שלך.