קרדיט תמונה: freepik

שיקום מבנים ישנים

שיקום בנייה הוא תהליך של תיקון ושיקום מבנים כדי להפוך אותם לשימושים. התהליך מתחיל בהערכה של מצב המבנה. אם הבניין רחוק מדי, הוא ייהרס ויוחלף בחדש. עם זאת, אם ניתן להציל אותו, הוא יעבור סדרה של תיקונים כדי לשחזר את שלמותו המבנית.

שיקום מבנים ישנים הוא תהליך מורכב

הוא כולל הסרה זהירה של כל החומרים הישנים, ולאחר מכן החלפתם בחומרים חדשים התואמים את העיצוב והסגנון המקוריים. המטרה היא להחזיר למבנה את המראה המקורי שלו ולהפוך אותו לעמיד יותר בפני זמן ובלייה. שיקום יכול להיות כרוך גם בשינויים בפריסה של מבנה או אפילו בשימוש בו. לדוגמה, טחנה ישנה עשויה להפוך למוזיאון או למחסן ליצירות אמנות עכשוויות. אבל הסבה זו תצליח רק אם היא תכבד הן את הסגנון האדריכלי של הבניין והן את ההקשר ההיסטורי שלו. מבנים ישנים רבים משוחזרים ליופיים המקורי. זאת על ידי הסרת כל תוספות ושינויים שנעשו במהלך השנים. תהליך השחזור יכול לכלול גם הוספה חוזרת של כל תכונות שאבדו או נהרסו במהלך הזמן. תהליך השיקום מתחיל לרוב בבדיקה מפורטת של המבנה והערכת מצבו. זה יעזור לקבוע מה צריך לעשות ובאילו חומרים יש להשתמש כדי לשחזר אותו בהצלחה. שיקום מבנים ישנים היא משימה מורכבת הדורשת תכנון וביצוע קפדניים. אבל אפשר לשחזר בניין ישן מבלי להרוס את ערכו ההיסטורי. ניתן לחלק את התהליך לשני חלקים: השלב הראשון הוא הסרת כל התוספות והשינויים המודרניים, כך שניתן יהיה לראות את המבנה המקורי. השלב השני הוא ביצוע תיקונים ושיפורים, הנחוצים לבטיחות המבנה ותושביו בתמ"א 38 בבאר שבע.

חלק זה עוסק בשיקום מבנים ישנים

המדור ייתן מבוא לנושא, ולאחר מכן יספק רשימה של משאבים שניתן להשתמש בהם למחקר נוסף. הרבה מבנים ישנים נהרסים או ננטשים בגלל שהם יקרים מדי לשיקום. עם זאת, זה לא תמיד הכרחי שכן ישנם מקרים רבים בהם ניתן לשקם בניין תמורת 10% בלבד ממה שיעלה לבנות מאפס. זה דורש מומחיות והרבה סבלנות. הצעד הראשון הוא לברר את ההיסטוריה של הבניין ואת הסיבה שבגללה הוא ננטש. לאחר מכן, עליך לנתח את הבניין ביסודיות, לזהות את כל הנזקים ולהתחיל בתיקונים הדחופים ביותר. לבסוף, אתה צריך לחשוב איך אתה רוצה להשתמש בבניין המשוחזר שלך בעתיד. פרויקט של שיקום הוא תהליך מורכב שדורש הרבה זמן ומשאבים. נדרש זמן לאדריכל לתכנן את הפרויקט, לחברת הבנייה לבנות אותו ולעירייה לאשר אותו. אחרי שכל הצעדים האלה מטופלים, עדיין יש צורך בהרבה יותר אנשים שישמרו עליו. אחד ההיבטים החשובים ביותר של שיקום מבנים ישנים הוא לשמור על המראה והתחושה המקוריים שלהם. זה כולל שמירה על אותו צבע, חומרים ועיצוב. על מנת לעשות זאת, יש להקפיד לא רק על איכות החומרים בהם נעשה שימוש אלא גם על אופן התקנתם. תהליך השיקום מתחיל בסקירה מלאה של כל מרכיבי המבנה וזיהוי כל נזק או ליקוי. השלב הבא הוא להעריך איזה סוג עבודה צריך לעשות עבור כל רכיב על סמך חומרתו ולאחר מכן לתעדף אותם בהתאם. השלב השלישי הוא תיעוד כל הממצאים הללו בדוח קל לעיון לעיון עתידי.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים