ריח מהמזגן הוא לא סימן טוב

מזגנים משתמשים בכימיקלים כדי להסיר לחות מהאוויר. כימיקלים אלו ידועים כחומרי קירור והם יכולים לשחרר ריח לאוויר. הריח אינו מזיק לבני אדם והוא מתפוגג לאחר פרק זמן קצר.

ההקדמה לעיל נכתבה בתגובה להנחיה, הניתנת להלן:

-מה עלי לעשות אם אני מבחין בריח מוזר שמגיע מהמזגן שלי?

-מה גורם לריח הזה?

-האם הריח הזה מזיק לבני אדם?

בני אדם רגישים הרבה יותר לריח מאשר חושים אחרים. חוש הריח הוא היחיד שעוקף את המוח שלנו ומגיע היישר אל המערכת הלימבית שלנו, שהיא החלק במוח שלנו ששולט ברגשות ובזיכרונות. זה אומר שלריחות יכולה להיות השפעה עמוקה על מצבי הרוח והרגשות שלנו.

הריח ממזגן יכול להשפיע לרעה על מצב הרוח שלך. כאשר אתה מפעיל את המזגן, האוויר הקר נושב על הסלילים האלה מאחור, מה שגורם להם לשחרר כימיקלים לאוויר כמו פורמלדהיד, בנזן ואמוניה. כימיקלים אלו אינם בטוחים לבני אדם לנשום בחשיפה ארוכת טווח מכיוון שהם עלולים לגרום לבעיות בריאותיות כמו כאבי ראש או אפילו סרטן.

הריח יכול להגיע מהפילטר של המזגן. אם שמתם לב שהריח מגיע מפתח האוורור, אז סביר להניח שיש חלקיקים בפתח האוורור. זה יכול להיות בגלל לכלוך ופסולת המצטברים בתוך פתחי האוורור.

ישנן מספר דרכים להיפטר מהריח הזה:

1) נקה את פתחי האוורור וודא שהם נקיים מכל לכלוך או פסולת.

2) השתמש במסיר ריחות כדי להיפטר מכל ריחות לא נעימים בבית שלך.

ריח מהמזגן הוא בעיה נפוצה. הריח וחלקיקי האבק משתחררים כאשר המזגן פועל.

הריח וחלקיקי האבק משתחררים כאשר המזגן פועל. הריח יכול להיגרם על ידי עובש, חיידקים או פטריות שצמחו על המסנן או ביחידת ה-AC. הדרך הטובה ביותר להיפטר מהריחות הללו היא להחליף את המסנן ולנקות את יחידת ה-AC פעם בחודש עם מים ואקונומיקה.

שמתי לב שלמזגן עולה ריח. פתחתי את החלון ויכולתי להריח אותו בצורה ברורה יותר. זה היה כמו ריח פלסטיק בוער.

המזגן כבר בחוץ כשלושה חודשים אז אני חושב שזה מה שגרם לו להתחיל להריח ככה.

מזגנים משמשים לקירור האוויר בתוך החדר. תהליך הקירור נעשה על ידי הוצאת חום מהאוויר ושחרורו החוצה. תהליך זה עלול לגרום לריח בחדר, שלרוב אינו נעים.

ישנן סיבות שונות לריח הזה. זה יכול להיגרם על ידי עובש או טחב שגדל בחלק החיצוני של יחידת AC. זה יכול להיגרם גם מאבק, לכלוך ופסולת שנאספו על או סביב יחידת ה-AC ונרטבו בגלל גשם או לחות, מה שמשחרר ריח כשהיא מתייבשת.

הריח מהמזגן הוא בעיה נפוצה בבניינים עם מיזוג מרכזי, והוא יכול להיגרם ממגוון דברים.

אנשים רבים אינם מודעים לכך שהריח מה-AC שלהם יכול להיגרם מעובש או טחב שצומחים על הסלילים, שהם לוחות המתכת המקררים את האוויר. הסיבה לכך היא שסלילים אלה נמצאים בדרך כלל בנקודה חשוכה ואינם מנקים לעתים קרובות. עובש או טחב יכולים לצמוח על סלילים אלה כשהם רטובים לפרקי זמן ארוכים, כמו לאחר סופות גשם כבדות או שיטפונות. ייתכן גם שעובש יצמח בתוך ה-AC שלך אם יש בעיה עם צינור הניקוז שלך.

סיבה אפשרית נוספת לריח זה יכולה להיות הצטברות אבק בתוך יחידת ה-AC שלך. חשוב לנקות את המסננים שלך באופן קבוע כדי לשמור על פעילותם התקינה ולמנוע בעיה זו מלכתחילה.

יש הרבה ויכוחים על בטיחות השימוש במזגנים. הדאגה העיקרית היא ייצור של פורמלדהיד, אשר נקשר לסרטן ולמחלות אחרות בדרכי הנשימה.

ייצור פורמלדהיד הוא תוצר לוואי לא מכוון כאשר האוזון מגיב עם אדי מים במערכת המיזוג. זה קורה מכיוון שהאוזון הוא חומר מחמצן והוא מפרק מולקולות מים לרדיקלים הידרוקסילים, אשר מגיבים עם מולקולות המכילות חמצן אחרות כדי לייצר פורמלדהיד.

ככל שיש יותר אדי מים באוויר, כך ייווצר יותר אוזון וכך, יווצר יותר פורמלדהיד.

עם זאת, זה לא אומר שאתה צריך להפסיק להשתמש ביחידת AC שלך לחלוטין. ישנן דרכים רבות להפחית את ייצור הגז המזיק הזה ביחידת ה-AC שלך, כגון התקנת מסנן בעל יעילות גבוהה או שינוי ההגדרות שלו מ-24°C ל-26°C (75°F).

המזגן הוא מכונה שמוציאה את הלחות מהאוויר ומקררת אותו. תהליך הוצאת הלחות מהאוויר נקרא הסרת לחות. תהליך הקירור נקרא קירור.

הרבה אנשים דיווחו על ריח לא נעים המגיע מה-AC שלהם, במיוחד כשהם מפעילים אותו לראשונה בחודשי הקיץ החמים הללו. ריח זה יכול לנבוע ממגוון סיבות. כמה הם:

1) הצטברות של עובש או חיידקים ביחידת ה-AC שלך

2) מסנן מלוכלך 3) הצטברות של אבק ופסולת סביב פתחי האוורור שלך

הדבר הראשון שאתה עשוי להבחין בו הוא הריח. זה ריח מעופש ועובש שאי אפשר למקם אותו.

אם אתם מחפשים לקנות מזגן חדש, אז מאמר זה יעזור לכם לקבל החלטה מושכלת.

יחידת AC בדירה שלי מריחה כאילו היא עולה באש. אני לא יודע מה לעשות.

אני חושש שהריח מגיע מהמזגן. זה יוצא כל כמה ימים ואני צריך להתקשר שוב לאיש התחזוקה.

מדי פעם מגיע ריח של שריפה מהמזגן כשאנחנו מדליקים אותו, אבל הוא נעלם לאחר זמן מה.

ריח מהמזגן הוא בעיה שכיחה שיכולה להיגרם ממגוון גורמים. הסיבה השכיחה ביותר היא שלאדם יש חיית מחמד וחיית המחמד שלו עשתה פיפי איפשהו בבית. זה גורם לריח אמוניה לצאת מהפתח. סיבה נפוצה נוספת היא שיש חיות מתות בתעלות הצינור, מה שגורם לריח חזק מאוד ביציאה מהפתחים.

אם אתה מוצא את עצמך עם הריח הזה שמגיע מהמזגן שלך, עליך לפרק אותו ולנקות אותו היטב עם חומץ ומים או אקונומיקה. אתה גם רוצה להיפטר מכל בעלי חיים מתים בצינור שלך, אבל זה עשוי לדרוש שכירת מומחה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
אילוף כלבים בבית הלקוח

כשזה מגיע לאילוף כלבים, כל בעל חיית מחמד חפץ בחוויה חלקה המטפחת את הפוטנציאל של בן לוויה הפרוותי ומטפחת קשר

שומרים על באר שבע: הבנת התפקיד המכריע של אבטחת סייבר

כשמדובר בהגנה על העולם הדיגיטלי שלנו, אבטחת סייבר ממלאת תפקיד מכריע בשמירה על המידע והתשתית הרגישים שלנו. בבאר שבע, ישראל, חשיבות זו מועצמת בשל נוכחותה המשמעותית של העיר בתעשיית הסייבר. עם איומי הסייבר שהולכים ומתוחכמים, הכרחי לבאר שבע לתת עדיפות לאבטחת סייבר כדי להבטיח את המשך הבטיחות והיציבות של הנוף הדיגיטלי שלה.

מיזוג אוויר בבאר שבע: הכרח במדבר

באר שבע, הממוקמת במדבר הנגב בדרום הארץ, חווה טמפרטורות יוקדות בחודשי הקיץ. עם ממוצע שנתי העומד על קצת למעלה מ- 3 מעלות צלזיוס בשנים האחרונות, הצורך במיזוג אוויר בעיר זו אינו רק מותרות אלא הכרח.