קנדידה

קנדידה היא שמרים הגורמים לזיהום בפה, בעור ובנרתיק.

קנדידה היא שמרים הגורמים לזיהום בפה, בעור ובנרתיק. זה ידוע גם בשם קיכלי או קנדידה בפה. שמרים אלו עלולים לגרום לגירוד בנרתיק, לתחושת צריבה במהלך מתן שתן ולהפרשות מהנרתיק. התסמינים השכיחים ביותר של זיהום זה הם כתמים לבנים בפה או על הלשון.

קנדידה נגרמת על ידי מספר גורמים כולל היגיינה לקויה שעלולה להוביל להיגיינת פה לקויה ושימוש יתר באנטיביוטיקה אשר הורגת חיידקים אחרים בגוף שבדרך כלל עוזרים להדוף זיהומי קנדידה.

קנדידה היא שמרים הגורמים לזיהומים בפה ובאזורי הנרתיק.

זה יכול להיגרם על ידי אנטיביוטיקה, סטרואידים, גלולות למניעת הריון וסוכרת.

קנדידה היא שמרים הגורמים לזיהומים בפה ובאזורי הנרתיק. זה יכול להיגרם על ידי אנטיביוטיקה, סטרואידים, גלולות למניעת הריון וסוכרת. לעתים קרובות רושמים אנטיביוטיקה לאנשים שהיו חולים בהצטננות או בשפעת או עברו ניתוח או טיפול בסרטן. סטרואידים ניתנים לעתים קרובות לאנשים הסובלים מאסטמה או אלרגיות או דלקת פרקים. לרוב רושמים גלולות למניעת הריון לנשים שרוצות למנוע הריון. סוכרת מאובחנת לעיתים בילדים וגם במבוגרים

קנדידה היא פטרייה דמוית שמרים שנמצאת בנרתיק של נשים.

פטרייה דמוית שמרים זו ניזונה מסוכרים ופחמימות, הנמצאים בשפע בנרתיק. התוצאה של תהליך זה היא הפרשה דקה, לבנה, דמוית גבינת קוטג', שיכולה להיות קשה להסירה מהבגדים.

קנדידה משפיעה על גברים ונשים כאחד הפעילים מינית או סובלים מסוכרת. זה יכול להשפיע גם על אנשים שנטלו אנטיביוטיקה במשך זמן רב או כאלה שלוקחים סטרואידים עבור מצבם הבריאותי.

התסמינים של קנדידה כוללים גירוד וצריבה בנרתיק, הפרשות עם ריח לא נעים, כאבים במהלך יחסי מין, כאבים בזמן מתן שתן, עלייה ברמות ה-pH בנרתיק (חומציות) וקיום יחסי מין כואבים.

קנדידה היא שמרים הגורמים לצמיחת יתר של תאי שמרים במעי הדק.

ניתן למצוא אותו במעיים של כ-75% מהאנשים עם מערכת חיסון בריאה ואצל כ-50% מהאנשים עם מערכת חיסונית מוחלשת.

קנדידה נמצאת בעיקר במעיים, אך היא יכולה להימצא גם על העור, השיער או חלקים אחרים בגוף. זה גורם למגוון של תסמינים כולל כאבי בטן, שלשולים וירידה במשקל.

מחקר גילה שנשים עם רמות גבוהות של קנדידה היו בסיכון גבוה יותר לפתח סרטן שד מאשר נשים עם רמות נמוכות של קנדידה. ניתן לראות בחברת התמודדות וטיפול בפטריה זיהומית

קנדידה היא שמרים הגורמים לצמיחת יתר בגוף.

זה יכול להיות קיים בפה, בנרתיק או במעיים. זה נמצא לרוב אצל אנשים עם סוכרת ואלו הנוטלים אנטיביוטיקה או סטרואידים.

זיהומי קנדידה מטופלים בדרך כלל בתרופות אנטי פטרייתיות שהורגות את תאי השמרים. הטיפול הנפוץ ביותר בקנדידאזיס הוא נטילת תרופות דרך הפה כגון ניסטטין, המצוי בתרופות רבות ללא מרשם לזיהומים פטרייתיים.

התסמינים השכיחים ביותר של זיהום בקנדידה הם:

-גירוד סביב הפה ואיברי המין

-תחושת צריבה בעת מתן שתן

-הפרשה לבנה עבה מהנרתיק

-יציאות כואבות

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
מעקב חוקר פרטי
איך חוקר פרטי מבצע מעקבים: אמנות הצל המודרנית

מעקב הוא אחד הכלים החשובים ביותר בארסנל של חוקר פרטי. בין אם זה במסגרת חקירת בגידה, מעקב אחר חשוד בהונאת ביטוח, או איסוף מידע על פעילות עסקית, מעקב מקצועי דורש מיומנות, סבלנות וטכניקות מתקדמות. חוקרים פרטיים, בין אם הם עובדים באופן עצמאי או כחלק ממשרד חקירות, משקיעים זמן רב בשכלול יכולות המעקב שלהם.

שמירה על עור בריא וצעיר: מדריך לטיפוח עור הפנים

טיפוח עור הפנים חיוני לשמירה על בריאותו ומראהו הצעיר של העור, שהוא האיבר הגדול ביותר בגוף האדם. עור הפנים שלנו חשוף מדי יום לגורמים סביבתיים מזיקים כמו זיהום אוויר, קרינת UV ורדיקלים חופשיים, ולכן דורש טיפול קבוע כדי למנוע בעיות נפוצות כמו קמטים, כתמים ואקנה. שגרת טיפוח פנים מסודרת לא רק מסייעת בהגנה על העור אלא גם בשיפור החיוניות הטבעית שלו. מאמר זה מספק מדריך מקיף לטיפוח עור הפנים, הכולל שגרות בסיסיות, טיפים נוספים ועצות המותאמות לסוגי עור שונים.

עיצוב בית: התוכנית לאיכות חיים טובה יותר

בית פרטי הוא הרבה יותר מאשר מקום מגורים; זהו מקלט אישי המשקף את אורח החיים והשאיפות של דייריו. בישראל, שבה משפחה ובית הם מרכזיים בחיי היומיום, המשמעות של בית פרטי חורגת מעבר למבנה הפיזי שלו כדי לגלם מרחב של נוחות, ביטחון ושייכות. ערך מהותי זה מדגיש את החשיבות של תכנון ועיצוב קפדניים ביצירת בית שאינו רק עונה על הצרכים הפונקציונליים של יושביו אלא גם משפר את איכות חייהם הכוללת. תכנון נכון ועיצוב מתחשב מבטיחים שהבית אינו רק מקום מגורים, אלא מרחב המקדם רווחה, מתאים לאורח החיים הייחודי של דייריו ועומד כעדות לחלומותיהם והישגיהם. ככל שאנו מעמיקים ביתרונות וההיבטים החיוניים של תכנון ועיצוב בית פרטי, מתברר עד כמה תהליכים אלו קשורים קשר הדוק להשגת איכות חיים גבוהה יותר באמצעות יצירת בית מתחשבת ואישית.