קידוחי ניסיון וקידוח דיפון בבאר שבע

הכלונסאות הם חלק משמעותי ביסודות של המבנה. הם אלו שמקבעות את המבנה אל הקרקע וימנעו ממנו לשקוע או לזוז, גם כאשר יופעלו עליו עומסים וכוחות שונים. הכלונסאות בהם משתמשים היום עשויות מפלדה ובטון. מספר הכלונסאות אותם יניחו בקרקע כך שיתמכו במבנה יקבע על ידי מהנדס ולאחר ביצוע חישובים שונים שכוללים את סוג המבנה, החומרים והקרקע.

כלונסאות דיפון יוצבו במקומות שונים ובהם גם כאשר יש צורך ליצור חפירה עמוקה במיוחד. ככל שהחפירה באזור עמוקה יותר, כך הסיכוי לקריסה של האדמה או בהמשך של המבנה, עולה. הדרך למנוע את הסכנות היא ליצור מבנה יציב שאפשר יהיה להסתמך עליו בהמשך.

מהו דיפון כלונסאות ומזה קידוחי ניסיון?

קידוחי ניסיון נועד לתמיכה לאחר חפירה גדולה. מבנים כמו חניונים, מקלטים, מחסנים ודומיהם ימוקמו מתחת לקרקע או מתחת למבנה שיבוא מעליהם. תכנון נכון ויצירת תמיכה ימנעו מהמבנה לשקוע בעתיד. את הכלונסאות יחדירו עד לשלב בו תימצא קרקע יציבה ואנחנו נראה כי הכמות שלהם גדולה יותר מכפי שנמצא במבנה סטנדרטי הנמצא מעל לאדמה.

החפירה בקרקע יכולה להוביל לשקיעה ולקריסה של החומר. הדרך היחידה למנוע מצב מסוג זה היא ליצור תמיכה מתאימה וכאן נכנסת מלאכת הדיפון. נדרשת מומחיות הנדסית והחדרה מדויקת ומתאימה של הכלונסאות כדי לייצר את היציבות הנדרשת.

הבחירה בדיפון כלונסאות לעומת אפשרויות אחרות

ישנן שיטות שונות להנחת כלונסאות. ההחלטה באיזו שיטה נבחר תהיה החלטה הנדסית והיא תביא בחשבון שיקולים הקשורים בסוג המבנה ובסוג הקרקע. ישנן קרקעות רכות ויש קשות. ככל שהקרקע פחות יציבה ורכה יותר, כך עולה הסיכון לקריסה של השטח ובעתיד לקריסה של המבנה שיבנה עליו. הפתרון שיתאים לקרקע קשה ומבנה עליון שונה מזה שיתאים לקרקע רכה ומבנה תחתון.

דיפון כלונסאות מתאים בעיקר למבנים תחתיים שיתוחמו על ידי מבנה שייבנה מעל לפני השטח. כמו כן, הם הפתרון האידאלי לקרקעות שאינן יציבות. כיוון שרובנו איננו מהנדסים, אנו לא צריכים לבחור מבין אמצעי התמיכה הנכונים, אך כדאי שנכיר את האפשרות ונבין כי עבודות מורכבות דורשות מקצועיות מתאימה.

עבודה נסתרת

כמו מערכות רבות במבנה גם הכלונסאות נסתרות. הנחתם קריטית ליציבות של המבנה ולבטיחות אך בתוצאה הסופית, כשהמבנה עומד, לא נשים לב אליהם. כלונסאות דיפון יונחו זו לצד זו ויצרו קיר שנקרא גם "קיר שיגומים". הקיר שנוצר תומך גם בזמן הבניה ומונע מצבים של קריסת האדמה לתוך עצמה.

ההחלטה ליצור תמיכה מסוג זה תהיה הנדסית. היא לא קשורה לעבודה אסתטית או לעיצוב, אך היא אחת ההחלטות המשמעותיות שיתקבלו ושתשפיע על תהליך הבניה והחיים במקום.

חשיבות המקצועיות

לא כל בעל מקצוע אשר עוסק בתחום הבניה יכול לעשות דיפון כלונסאות. גם אנשים מנוסים אשר הציבו כלונסאות אך לא מסוג זה לא יתאימו למשימה. חשוב מאד לבחור בחברה אשר מכירה היטב את סוג העבודה ושיכולה להציג עבודות קודמות שביצעה בהצלחה.

בעת בחירת החברה עלינו לזכור כי מדובר באחד השלבים החשובים בבניה. אי אפשר להתפשר על החלק שידאג ליציבות של המבנה ולכן כדאי לשאול את החברה על צורת העבודה, הניסיון שלה ועל דרך העבודה שלהם. החברה צריכה להכיר את סוג העבודה וגם את סוגי הקרקעות באזור ולהצליח להוציא את התכנון ההנדסי לפועל.

לקדוח אל מעמקי האדמה

חברת הקודחים מעמידה לרשותנו שירותים מקצועיים בתחום הנחת קידוח כלונסאות. החברה מכירה היטב את תהליך הבניה, תבחן את פני השטח לפני שתתחיל בעבודה ותשאיר אותנו בסיום העבודה עם בסיס יציב לבניה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
אילוף כלבים בבית הלקוח

כשזה מגיע לאילוף כלבים, כל בעל חיית מחמד חפץ בחוויה חלקה המטפחת את הפוטנציאל של בן לוויה הפרוותי ומטפחת קשר

שומרים על באר שבע: הבנת התפקיד המכריע של אבטחת סייבר

כשמדובר בהגנה על העולם הדיגיטלי שלנו, אבטחת סייבר ממלאת תפקיד מכריע בשמירה על המידע והתשתית הרגישים שלנו. בבאר שבע, ישראל, חשיבות זו מועצמת בשל נוכחותה המשמעותית של העיר בתעשיית הסייבר. עם איומי הסייבר שהולכים ומתוחכמים, הכרחי לבאר שבע לתת עדיפות לאבטחת סייבר כדי להבטיח את המשך הבטיחות והיציבות של הנוף הדיגיטלי שלה.

מיזוג אוויר בבאר שבע: הכרח במדבר

באר שבע, הממוקמת במדבר הנגב בדרום הארץ, חווה טמפרטורות יוקדות בחודשי הקיץ. עם ממוצע שנתי העומד על קצת למעלה מ- 3 מעלות צלזיוס בשנים האחרונות, הצורך במיזוג אוויר בעיר זו אינו רק מותרות אלא הכרח.