קרדיט תמונה: freepik

פרסום צו קיום צוואה בעיתון

בכל מקרה של צוואה, לפני שניתן אישור רשמי וסופי ליורשים לקבל את המגיע להם במסגרת הצוואה, יש צורך לפרסם צו ירושה בעיתון על מנת להביא לציבור את האפשרות להתנגד לבקשה לצו זה. פרסום צו קיום צוואה מתבצע סביב סיום התקופה שבה בדרך כלל ניתן הצו.

חוק הירושה קובע כי הרשם לענייני ירושה מפרסם ברבים את דבר הגשת הבקשה לצו ירושה או לצו קיום צוואה. בתקנות הירושה נקבע כי בקשה לצו ירושה או בקשה לצו קיום צוואה תפורסם בעיתון יומי אחד וכן ברשומות וכן נקבע כי כלל הוצאות הפרסום יחולו על המבקש. בזמן שבקשה המוגשת לרשם מוקלדת במערכת הממוחשבת, היא תועבר באופן אוטומטי למערכת הממוחשבת של אגף האפוטרופוס הכללי אשר שולח את הנתונים לפרסום לשלושה גורמים: ללפ"ם אשר מעבירה את הנתונים לפרסום חד פעמי בעיתון, למערכת הרשומה אשר מפרסמת את הנתונים בחוברת פרסומי האפוטרופוס הכללי אשר מופצת כפעמיים בחודש וכן באתר האינטרנט של משרד המשפטים.

 

פרסום צו קיום צוואה בעיתון- במה מדובר?

בכדי שיורשים יוכלו לקבל ירושה בהתאם לצוואה כלשהי, יש להגיש בקשה לרשם הירושה. חשוב להגיש את הבקשה באמצעות עורך דין אשר יכין אותה בצורה מקצועית וכן יסייע לכם להגיש יחד עם הבקשה את כל המסמכים הנלווים. לאחר מכן יש להפקיד תוך 7 ימים מעת הגשת הבקשה את הצוואה אצל רשם הירושות.

לאחר מכן, רשם הירושות יפרסם את הבקשה בעיתונות כך שאם יש מתנגדים לקיום הצוואה, הם יוכלו להגיש התנגדות. התנגדות לבקשה צריכה להיות תוך 14 יום מהפרסום. רשם הירושה יעביר את הבקשה גם לאפוטרופוס הכללי אשר אמור להגיב לה תוך 45 יום.

אם יש התנגדות לצו קיום צוואה שפורסם בעיתונות, הרי שהבקשה צריכה לעבור לבית המשפט לענייני משפחה וההליך יארך זמן רב יותר. אם אין התנגדות כלשהי לצו אשר פורסם בעיתונות, הוא אמור להינתן בסמוך לכך וזאת בהתאם לעומס שיש במשרד של רשם הירושה.

 

מדוע צו קיום צוואה חשוב ליורשים?

חשוב מאוד להבין כי תהליך הגשת בקשת קיום צוואה הוא בעל חשיבות מהותית מאוד עבור היורשים שכן, כדי להעניק לצוואה תוקף משפטי יש צורך לאשר את הצו. רק אז היורשים יכולים לרשום נכסי מקרקעין מהעיזבון של המנוח על השם שלהם, להעביר זכויות פיננסיות שונות בחשבון הבנק של המנוח ועוד. חשוב מאוד להבין כי לעיתים במקביל להגשת בקשה לצו קיום צוואה מגישים גם בקשה למתן צו ירושה הנוגעת לנכסים שאינם כלולים בצוואתו של המנוח. הנכסים המדוברים יחולקו לאחר מתן צו ירושה על פי הדין. גם במקרה של הגשת בקשה לצו ירושה, יתבצע בפרסום בעיתונות על מנת לוודא כי אין מתנגדים מהציבור לירושה.

 

האם כדאי לבצע את ההליך באופן עצמאי או באמצעות עורך דין?

הגשת בקשת צו קיום צוואה ובהתאם לכך פרסום הצו המדובר בעיתונות, חייבת להתבצע בצורה מדויקת ונכונה על מנת לקצר כמה שיותר את זמן ההמתנה לאישור הצוואה. מכיוון שמדובר על הליך בירוקרטי רציני וכן מכיוון שמדובר על תהליך שחייב להתבצע מתוך ידע רחב היקף בתחום, בהחלט כדאי לבחור בעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום זה, אשר ידע כיצד לסייע לכם לבצע את ההליך בצורה מדויקת ומקצועית.

**הכתוב לעיל מהווה מידע כללי ועדכני ליום כתיבתו ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מקצועי.

 

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
טיפול בריפלוקס

מחלת ריפלוקס קיבה-ושט (GERD) היא מצב שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. היא מתרחשת כאשר חומצת קיבה או, לעתים,

כלב
מחפשים אוכל לכלב? הכירו את NOW Fresh

בתחום הטיפול בחיות המחמד, מציאת התזונה הנכונה עבור בן לוויה הכלב שלך היא דבר חשוב ביותר. מדריך מקיף זה מתעמק במורכבות של מזון לכלבים, עם זרקור על המותג הנודע Now Fresh. בואו נצא למסע כדי להבין מדוע Now Fresh בולט בעולם תזונת הכלבים.

אוטובוס
ביטוח אוטובוסים: הבטחת בטיחות בדרכים

בעולם המהיר של ימינו, אוטובוסים הפכו לחלק בלתי נפרד ממערכות התחבורה, מה שמקל על תנועת אנשים וסחורות בין ערים ומדינות. בין אם זה אוטובוס ציבורי, אוטובוס צ'רטר פרטי או מיני-אוטובוס, לכולם תפקיד מכריע בהבטחת נסיעה יעילה ונוחה. עם זאת, עם הגדלת מספר האוטובוסים בכבישים, הצורך בביטוח אוטובוסים הפך חשוב מתמיד. חיבור זה בוחן את המשמעות של ביטוח אוטובוסים, ביטוח משאיות וביטוח מיני-אוטובוס, תוך הדגשת היתרונות שלהם ואת הסיבות לכך שהם חיוניים.

מכשירי כושר ביתיים
רכישת מכשירי כושר ביתיים

בעולם העמוס של היום, למצוא זמן ללכת לחדר כושר יכול להיות אתגר. זו הסיבה שאנשים רבים פונים למכשירי כושר ביתיים כדרך נוחה ויעילה לשמור על כושר. עם מגוון רחב של אפשרויות זמינות, כולל ספות כושר, משקולות ואופני כושר, רכישת הציוד המתאים לביתך יכולה לעזור לך להשיג את יעדי הכושר שלך בתנאים שלך.