קרדיט תמונה: freepik

פרטי עוסק מורשה – מהם ומי צריך אותם

בעולם העסקי של היום ישנם סוגים שונים של עסקים ובהם העוסקים המורשים המהווים חלק ניכר מהעסקים הקטנים והבינוניים. העוסק המורשה הוא אדם עצמאי שפתח עסק, בדרך כלל במקצוע חופשי אך לא רק, והוא גובה מע"מ על פי חוק. ישנם מקרים בהם נבקש לברר פרטים אודות העוסק המורשה, כיצד נעשה זאת ומדוע? כדאי להמשיך לקרוא.  

איך נברר פרטים על עוסק מורשה? 

יש כמה דרכים עיקריות לבירור פרטי עוסק מורשה והמוכרת מכולן היא באמצעות אתר האינטרנט של רשות המסים. מדובר על שירות חינמי שלכולם יש אליו גישה, אך לא כולם ידעו לעשות שימוש בשירות לכן הדרך השנייה המקובלת ביותר הנה באמצעות חברה המתמחה באיתור כזה. השירות יכול להיות חינמי או בתשלום ולרוב מדובר על שירות מקוון שניתן במהירות, ויש לקחת בחשבון שרוב השירותים הללו יפנו את המחפש בכל מקרה לאתר רשות המסים. הדרך השלישית והכי פשוטה עבור בעלי עסקים היא באמצעות רואה החשבון של החברה שיכול להתחבר דרך המחשב שלו לאתר רשות המסים ולקבל את הפרטים. 

מתי יש צורך בבירור פרטי עוסק מורשה? 

פעולה של איתור פרטי עוסק מורשה יכולה להתבצע משלל סיבות, אך לרוב אנשים פשוט יחפשו את כתובת בית העסק או פרטים ליצירת קשר עם בעלי העסק מסיבות עסקיות. בנוסף, לעיתים קרובות אנשים יבקשו לבחון האם העסק מתנהל כחוק, האם הוא מגיש את הדוחות שלו לרשויות בזמן והאם הוא בכלל מוכר ברשות המסים. לרוב, הבדיקה הזו תעשה לפני חתימה על עסקה גדולה או לפני רכישת סל שירותים מעסק מורשה, וזאת כדי להבטיח שמדובר על עסק לגיטימי ומתפקד. 

באילו מצבים נוספים נבקש לאתר פרטי עוסק מורשה? 

יש סיבות נוספות לחיפוש הפרטים מלבד יצירת קשרים עסקיים והזמנת שירות. לדוגמה, לעיתים לפני חתימה על חוזה יש צורך בהוכחה ישירה שקיים עוסק מורשה והחיפוש נעשה לשם הפקת האישור. לעיתים תהיה זו בדיקת פרטי עוסק מורשה תהיה עבור בחינת סוג העסק, למשל, אם הוא טוען שהוא עוסק מורשה והוא גובה תשלום נוסף עבור מע"מ ולמעשה מדובר על עוסק פטור. לעיתים קרובות יהיו אלה סיבות משפטיות, למשל, כאשר מוגש כתב תביעה נגד עסק ויש צורך להוכיח את קיומו ואת פרטיו לפי רשות המסים. 

מי יכול להיות עוסק מורשה? 

בישראל החוק קובע כי כל אדם מעל גיל 18 יכול להיות עוסק מורשה לאחר שפתח תיק ברשויות המס – קודם במע"מ ואחר כך במס הכנסה ובביטוח הלאומי. העוסק המורשה הוא אדם עצמאי שעוסק במקצוע חופשי או אדם שפתח עסק ומחזור עסקאותיו גבוה מ-102,292 ₪ לשנה. בעל פתיחת העסק העצמאי יש להצהיר מהו מחזור העסקאות הצפוי ויש לגבות מע"מ עבור העסקאות השונות המבוצעות. על העוסק המורשה להפיק חשבוניות מס בכל עסקה המתבצעת תחת שם העסק, יש להגיש דיווחים חודשיים לרשויות המסים וגם יש לעוסק המורשה פלוסים – העסק נהנה מהחזר הוצאות משמעותי. 

לסיכום, אנשים פרטיים ועסקים עושים זאת כל הזמן כדי לקבל מידע ואישורים על פעילות עסקים מסיבות שונות. הפעולה קלה במיוחד עבור עסקים להם יש רואה חשבון אך גם מי שאין לו רואה חשבון יוכל לבצע את הבדיקה בקלות באתר רשות המסים.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
שמירה על עור בריא וצעיר: מדריך לטיפוח עור הפנים

טיפוח עור הפנים חיוני לשמירה על בריאותו ומראהו הצעיר של העור, שהוא האיבר הגדול ביותר בגוף האדם. עור הפנים שלנו חשוף מדי יום לגורמים סביבתיים מזיקים כמו זיהום אוויר, קרינת UV ורדיקלים חופשיים, ולכן דורש טיפול קבוע כדי למנוע בעיות נפוצות כמו קמטים, כתמים ואקנה. שגרת טיפוח פנים מסודרת לא רק מסייעת בהגנה על העור אלא גם בשיפור החיוניות הטבעית שלו. מאמר זה מספק מדריך מקיף לטיפוח עור הפנים, הכולל שגרות בסיסיות, טיפים נוספים ועצות המותאמות לסוגי עור שונים.

עיצוב בית: התוכנית לאיכות חיים טובה יותר

בית פרטי הוא הרבה יותר מאשר מקום מגורים; זהו מקלט אישי המשקף את אורח החיים והשאיפות של דייריו. בישראל, שבה משפחה ובית הם מרכזיים בחיי היומיום, המשמעות של בית פרטי חורגת מעבר למבנה הפיזי שלו כדי לגלם מרחב של נוחות, ביטחון ושייכות. ערך מהותי זה מדגיש את החשיבות של תכנון ועיצוב קפדניים ביצירת בית שאינו רק עונה על הצרכים הפונקציונליים של יושביו אלא גם משפר את איכות חייהם הכוללת. תכנון נכון ועיצוב מתחשב מבטיחים שהבית אינו רק מקום מגורים, אלא מרחב המקדם רווחה, מתאים לאורח החיים הייחודי של דייריו ועומד כעדות לחלומותיהם והישגיהם. ככל שאנו מעמיקים ביתרונות וההיבטים החיוניים של תכנון ועיצוב בית פרטי, מתברר עד כמה תהליכים אלו קשורים קשר הדוק להשגת איכות חיים גבוהה יותר באמצעות יצירת בית מתחשבת ואישית.

מכונות הידראולי
אביזרי הידראוליקה כיצד לבחור, להתקין ולתחזק לביצועים מקסימליים

בבלט המורכב של המכונות, אביזרים הידראוליים ממלאים תפקיד מרכזי, ומבטיחים שכל תנועה תבוצע בדיוק של שרביט מאסטרו. הם הגיבורים האלמונים מאחורי הכוח הגולמי והשליטה העדינה של הסימפוניה התעשייתית שלנו. עם זאת, הדרך להרמוניה אינה נטולת אתגרים. אבטחת המלווים הנכונים, תזמור התקנתם וביצוע תחזוקה שוטפת הם אמצעים קריטיים למניעת הידרדרות ההופעה לכאוס.