freepik

פסיכולוגים

אנחנו זקוקים להם כדי לטפל בבעיות שונות או כדי ללבן עם עצמנו את החיים שלנו ומה שקורה בהם, כשאין לנו עם מי לדבר ולקבל תשובות ולהתקדם בחיים מהמשברים שתוקעים אותנו ולכן כל אחד זקוק לכך. רשימת פסיכולוגים מומלצים באזור המרכז יכולה לתת לנו את הפתח ליציאה ממצוקה כלשהי ולהחזיר אותנו לדרך המלך כשאנחנו מאבדים את האחיזה בחיים שלנו כפי השכרנו אותם, ולכן כל כך חשוב להתמיד ולחפש מענה מקצועי בכל פעם שאנחנו מתקשים.

פסיכולוגים לעזרת המשפחה

העזרה המוכרת ביותר שאנחנו מקבלים היא עזרה בזמן גידול ילדים ולכן משפחה נעזרת בפסיכולוגים במצבי חיים רבים. זה קורה כשאנחנו מנסים לגדל ילדים ומתקשים בכך בגלל בעיות שלנו בתפיסת ההורות וזה יכול לקרות רק כאשר הילדים נכנסים למסגרת חינוכית והם אלה שמתקשים בכך. בכל מקרה כזה פסיכולוגים מטפלים במשפחה כולה ומנסים לתת כלים להתמודד עם בעיות ולשלוח לאבחונים מתאימים כאשר זה נחוץ. להורים ולילדים יש אוזן קשבת ומקצועית שעוזרת לטפל בבעיה.

פסיכולוגים לעזרה בזמן טראומה

החיים אינם גן של שושנים ואנחנו יודעים שמצבי משבר רבים מזמנים לנו טראומות שאי אפשר למנוע אותן. אובדן בני משפחה ואנשים אהובים, גירושין ופרידה, מעברי חיים כמו אבטלה ושינויים שנכפים עלינו, תאונות ומלחמות ופגיעות מיניות, כל אלה נחשבים לטראומות שכבר לא מסתתרים יותר כאשר הן קורות ולכן פונים לקבל עזרה מקצועית. הדרך היחידה להתמודד עם מה שמקשה עלינו היא לא לברוח מזה ויש מי שיכול לעזור לנו.

טראומות מעצבות חיים

הדרך שבה אנחנו בוחרים להתמודד עם המשברים מעצבת את החיים שלנו ומשפיעה עליהם. אנחנו מכירים מספיק אנשים שבחרו לא להתמודד והקשיים ליוו אותם ברמה זו או אחרת למשך שנים. כאשר הבחירות שלנו בחיים נעשות כתוצאה מחוסר התמודדות עם הכאבים והפגיעות שחווינו בחיים, אם בגלל חוסר מודעות ואם בגלל רצון להימנע מלחטט בפצע, אנחנו מקשים על עצמנו להחלים ולהכיר בכך שזה חלק בלתי נפרד מחיינו.

עזרת פסיכולוגים נחוצה

במקרים כאלה שבהם אנשים קורסים משום שהבינו מאוחר מאוד שהם מתחמקים מטיפול בבעיות שלהם, רשימת פסיכולוגים מומלצים באזור המרכז תיתן להם תקווה לנסות למצוא מישהו שיתאים להם לטיפול. הכימיה שנוצרת עם הפסיכולוג ואיש המקצוע שעוזר לכם יכולה להיות ההבדל שבין טיפול מוצלח לטיפול לא אפקטיבי, ותמיד דרוש רצון טוב להתקדם ולטפל בכך.

למצוא את הפסיכולוג הנכון

מלבד כימיה אישית שחייבת להיות עם אנשי המקצוע בתחום זה, יש לדעת כי לכל אחד יש גישה אחרת לטפל באנשים. יש שנוקטים גישה יותר אקטיבית ויש כאלה שהגישה שלהם יותר מעודנת. בכל מקרה, הם חייבים לשמור על אתיקה מקצועית ולא לחרוג מסמכותם. הם אלה שיגידו לנו בדיוק מהי הבעיה וכיצד לפתור אותה ולכן האמון בפסיכולוג חייב להיות מלא וללא הסתייגויות.

ההבדל בין פסיכולוגים לשיטות אחרות

בשנים האחרונות נפוצות שיטות טיפול נפשי שחלקן אלטרנטיביות וחלקן מוסמכות ומורשות, אולם אי אפשר לקרוא למטפלים בהן פסיכולוגים. משום כך, כשאתם פונים לעזרה ומבקשים לבדוק אפשרות לטיפול, חשוב מאוד לדעת מהם ההבדלים ומה מצפה לכם בדיוק בכל מקום. פגישת הייעוץ הראשונה היא המקום לשאול את כל השאלות האלה וגם כדי לתאם ציפיות ולבדוק למה באמת באתם לטיפול. זה חשוב בעיקר לכם כדי להבין מה מצפה לכם ומה מצופה מכם לעבור ולעשות.

חשיבות שיתוף הפעולה

טיפול פסיכולוגי יעיל רק כאשר יש שיתוף פעולה בין המטופל למטפל. זה נכון בכל מצב ובכל עזרה, אבל בעיקר כאן. הסיבה היא תרומת המטופל להצלחת הטיפול בו, מציאת השורשים של הבעיה והפתרונות היעילים לכך. תוך כדי הטיפול אתם עשויים לגלות שאתם מבינים מה הביא אתכם לשם ושאתם מרגישים מצוין הרבה לפני תום התקופה שהקדשתם לכך וזה מצוין, אבל יש לדעת כי טיפול פסיכולוגי אינו נמדד בזמן בהכרח אלא בתוצאות מוכחות בשטח.

תוצאות מדידות

לפני שהטיפול מתחיל הן במבוגרים והן בילדים, מציבים מטרות ומלבנים ציפיות כדי שאפשר יהיה למדוד את ההצלחה ועד כמה אתם קרובים לכך. זה נותן לכם נקודות אחיזה כדי להבין איפה אתם עומדים וכיצד להמשיך, וזה עוזר לפסיכולוגים להתוות את תכנית הפעולה ולנסות את הכלים הכי יעילים כדי לעזור לכם.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
הובלות קטנות בבאר שבע
הובלות קטנות בבאר שבע

  באופן עקרוני, הובלות קטנות בבאר שבע, מאפשרות לסטודנטים רבים באזור, כמו גם לאנשים – שזה פשוט הצורך שלהם, להעביר

מציאת רואה חשבון לחברה בעמ

  מעוניינים לפתוח חברה בעמ ומחפשים רואה חשבון שיסייע לכם עם המשימה? ובכן, מן הראוי להתחיל בכך שכל רואה חשבון

איך מפרק רכבים מרוויח כסף?

  בכדי להצליח בחיים אנו צריכים להבין כיצד דברים עובדים. אם נבין כיצד הכלכלה למשל עובדת נוכל להרוויח כסף רב