קרדיט תמונה: freepik

פטור ממס הכנסה

ככל חודש שעובר אתם משלמים מס הכנסה, בוודאי עלתה בראשכם המחשבה כיצד אתם יכולים לצמצם את תשלום מס ההכנסה שלכם אם בכלל? האם ידעתם שקיימים מצבים בהם תוכלו לקבל פטור ממס הכנסה?

אם גם אתם תוהים כיצד ניתן להשיג פטור ממס הכנסה בישראל, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע מוסמכים שיוכלו להסיר כל עננה של אי ודאיות.

 

זיכויים לשנת מס 2022

זיכוי מס הוא ירידה ישירה של חבות המס המחושבת של אזרח במדינת ישראל.

בשיטה הפועלת לפי נקודות אשראי הנקראות גם נקודות זיכוי, א) כל תושב זכאי לנקודות זיכוי (2¼ לזכר; 2¾ לנקבה).

כל נקודת זיכוי עומדת על 2,676 ₪ לשנה (223 ₪ לחודש נכון לשנת 2022). ב) זיכוי  מס ופטור מס על ילדים – להורים מותר בין 1 ל-2.5 נקודות זיכוי לכל ילד בין הגילאים 0-18.

סכומי נקודות הזיכוי משתנים בין האם לאב. ג) עולים חדשים.

 

מס הכנסה בישראל

כבסיס להכנסה, תושבי ישראל מחויבים במס על הכנסתם, בעוד שתושבי חוץ מחויבים במס רק על הכנסתם שמקורה בישראל.

ההכנסה כוללת עבודה, הכנסה עסקית והכנסה פסיבית מהפקדות בנקאיות וחסכונות. מגיש רווק יגיש שומה יחידה, בעוד שזוג נשוי יגיש שומה משותפת.

שנת מס ליחידים היא שנה קלנדרית. מועד הגשה הראשוני הוא 30 באפריל של השנה שלאחר מכן, אלא אם הוא מיוצג על ידי רואה חשבון מוסמך ישראלי ולאחר מכן תינתן לו ארכה.

 

לסיכום

פטור ממס הכנסה הוא לא נושא מורכב כמו שהוא נשמע אך עם זאת אל תשאירו אותו לחובבנים. צרו קשר עם בשביל הזכויות. חברה מתמחה בליווי וייעוץ בנושא אישור פטור ממס הכנסה, שתדאג לעזור לכם למצות את כלל זכויותיכם.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

מה זה קריפטו – על מה כולם מדברים?

כלי תקשורת כלכליים שונים מלאים בשנים האחרונות במאמרים, כתבות ודיווחים אודות מטבע קריפטו. מי שמנחשף לתחום מכיר אותו היטב ויכול

בלוג

ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים הפכו לדרך פופולרית יותר ויותר לשפר את המראה הפיזי של האדם. בעשור האחרון חלה עלייה בביקוש לפרוצדורות קוסמטיות.