מיפוי תשתיות

מיפוי תשתיות מאפשר למפות באופן מדויק את התשתיות הנמצאות מתחת לקרקע  או בתוך קירות ומתחת למרצפות ולא ניתן לראותן בעין. בעזרת ציוד טכני מיוחד שמאפשר זיהוי ומיפוי, ניתן לגלות את מפת התשתיות ומיקום הצנרת באופן מדויק. המכשירים המתקדמים יכולים גם לספק מידע על החומר שממנו עשויים הצינורות, דבר המסייע לזהות את התשתיות בעומק הקרקע. שירותי מיפוי תשתיות נועדו לאתר את מיקום התשתיות הקיימות מתחת לפני הקרקע ואינן חשופות.

מדוע צריך למפות תשתיות?

הצורך במיפוי ובאיתור התשתיות עולה כשנדרש לבצע חפירה בקרקע, או כשמתגלה בעיה ונדרש למצוא את הצינורות החבויים. המיפוי מסמן באופן מדויק את מקום הצינורות, את עומקם ואת התוואי שבו הם מונחים מתחת לפני הקרקע. המטרה היא להימנע מפגיעה בקרקע, בתשתיות נוספות ומחפירה יקרה ומיותרת. מדובר לרוב על שטח גדול המיועד לבנייה או בקרקע עירונית ובה צפיפות של צנרת מכל הסוגים. הטכנולוגיה המתקדמת שפותחה בתחום מאפשרת לבצע מיפוי מדויק וממוקד ללא הרס הסביבה.

אילו תשתיות ניתן למפות?

רשת צינורות גז, מים, ניקוז וביוב.

כבלים של חשמל, תקשורת, תאורה, השקיה.

מיקום מדויק של חללים נסתרים המצויים מתחת לפני הקרקע, מבנים. חברת GO PANDA מתמחה באיתור ומיפוי תשתיות בכל הארץ

מתי יש צורך במיפוי תשתיות?

פעולות מיפוי תשתיות מסייעות לאתר בצורה מדויקת את נתיב הצינורות המצויים מתחת לפני הקרקע, בלי לחפור בשטח נרחב כדי לחשוף אותם ובלי נזק סביבתי. אחרי המיפוי בשטח, שנעשה באמצעות מכשור מיוחד, ייעודי ומתקדם, מייצרים מפה ובה מופיעות התשתיות המצויות בקרקע, מיקומן המדויק ותוואי הפריסה שלהן. כך נוצר תרשים מדויק, עליו ניתן להסתמך בעת ביצוע חפירות, קדיחות בקרקע והנחת יסודות בעומק האדמה.

בעת בנייה או הקמת תשתיות כמו גשרים, מחלפים, סלילת כבישים, הקמת שכונות חדשות, בנייה מוסדית ועוד פעולות, יש צורך לדעת מה נמצא בעומק האדמה כדי להתחבר לתשתיות קיימות וכדי לא לפגוע בתשתיות או בצינורות קיימים שאינם נראים מעל פני השטח. שטחי המדינה מרושתים בצנרת תת קרקעית מסוגים שונים, להעברת גז, חשמל, מים, ביוב, כבלים, תקשורת וסיבים אופטיים. לפעמים ידוע על מבנים עתיקים, שרידים ארכיאולוגיים או קברים המצויים עמוק באדמה ויש צורך לאתרם כדי לא לפגוע בהם בעת חפירת יסודות או הפיכת הקרקע לצורך בנייה.

צורך נוסף במיפוי תשתיות עולה כאשר מתגלה נזילה ממקור מים או מקו מים בעומק האדמה, ומבקשים לאתר את מוקד הבעיה.

אם קיימת הצפה כתוצאה מסתימת ביוב או מבעיית ניקוז, יש צורך לזהות את מוקד הבעיה כדי לפתוח את הסתימה או לטפל במוקד סתימת צינורות הניקוז.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
הובלות קטנות בבאר שבע
הובלות קטנות בבאר שבע

  באופן עקרוני, הובלות קטנות בבאר שבע, מאפשרות לסטודנטים רבים באזור, כמו גם לאנשים – שזה פשוט הצורך שלהם, להעביר

מציאת רואה חשבון לחברה בעמ

  מעוניינים לפתוח חברה בעמ ומחפשים רואה חשבון שיסייע לכם עם המשימה? ובכן, מן הראוי להתחיל בכך שכל רואה חשבון

איך מפרק רכבים מרוויח כסף?

  בכדי להצליח בחיים אנו צריכים להבין כיצד דברים עובדים. אם נבין כיצד הכלכלה למשל עובדת נוכל להרוויח כסף רב