קרדיט תמונה: freepik

מה חשוב לדעת לפני ביצוע רכישת רכב לנכים?

רכב מהווה אביזר ניידות חשוב מאוד וחיוני לכל אדם כיום. אם בעבר רכב פרטי היה סוג של מותרות, כיום ידוע כי רכב מהווה צורך בסיסי וקשה מאוד להתנהל יומיומית בלעדיו ואם עבור אנשים ללא מגבלות רכב מהווה צורך בסיסי וחשוב, עבור נכים מדובר על אוויר לנשימה. בלי רכב נכים יתקשו מאוד לנהל אורח חיים שגרתי ותקין, לנוע ממקום למקום, לעבוד, לחיות חיי חברה, לחיות חיים עצמאיים  ועוד. רכבים רגילים לרוב לא יהיו מותאמים עבור נכים אך כיום ניתן למצוא ולהזמין מראש רכבים מותאמים לנכים, אך חשוב מאוד לוודא כי רוכשים את הרכב הנכון.

כיצד בוחרים רכב נכה בצורה נכונה?

משרד הביטחון ומשרד התחבורה מכירים בחשיבות המיוחדת של רכבים המותאמים לנכים באופן ספציפי על מנת לאפשר לו לחיות חיים מלאים ופעילים ועל כן, מעניקים סיוע כלכלי לרכישת רכב וכן באבזור מתאים של הרכב על מנת שיענה על כל הצרכים של הנכה.

אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר שיש לשים עליהם דגש טרם בוחרים רכב נכה ומבצעים עבורו את כל ההתאמות הרלוונטיות הוא סוג הנכות סובל האדם. אם הנכות באה לידי ביטוי בגפיים התחתונות, השליטה ברכב צריכה להיות ידנית בלבד. חשוב מאוד להתאים את הרכב בהתאם ליכולות הפיזיות של האדם. אם האדם יכול לעבור באופן עצמאי מהכיסא שלו לכיסא הנהג הרי שיהיה כיסא נהג ברכב, אולם, אם האדם אינו יכול לעבור באופן עצמאי לכיסא הנהג, הוא מתנייד באמצעות כסא גלגלים והרכב גדול דיו, יהיה צורך להתאים את המקום של נהג הרכב לכיסא הגלגלים, כלומר: כדי לנהוג ברכב האדם לא יידרש לעבור מכיסא הגלגלים שלו לכיסא הנהג ויוכל פשוט להיכנס לתוך תא הנהג ולנהוג ישוב בכיסא הגלגלים. כמובן שיש צורך גם במעלון מיוחד לרכב במידה והאדם מתנייד בכיסא גלגלים ואמור לעבור לכסא הנהג או לכסא הנוסע במידה ואיננו הנהג.

ניתן לומר כי כל רכב נכה חייב לעבור מגוון התאמות. כדי שהוא יוכל לעבור את ההתאמות שיהפכו אותו להיות רלוונטי עבור האדם המוגבל, יש צורך ברישיון נהיגה מיוחד בתוקף.

התקנת עזרים מיוחדים לרכב נכה

רכבי הנכים דורשים עזרים מיוחדים כאשר אחד האביזרים הרלוונטיים ביותר הוא המעלון הנדרש עבור עלייה לרכב. כולם מכירים את העזרים הביתיים הכוללים בין היתר מעלון המותאם לצרכים ביתיים. מדובר על מעלון שונה מהמעלון שמותאם לרכבי נכים. כאשר מדובר על מעלונים לרכבי נכים ניתן למצוא רכבים בעלי רמפה משופעת אשר בהם שילדת הרכב עברה שינוי להתאמה לגובה כיסא הגלגלים. רמתה משופעת מתאימה לבעלי ידיים חזקות או לבעלי כיסא ממונע. הסוג השני של הוא מעלית מיוחדת אשר ניתן להתקין רק ברכבים מסוג ספציפי.

במידה והאדם יכול לעבור באופן עצמאי מכיסא הגלגלים לכסא הנהג, פרמטר חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון הוא מקום לאחסון כיסא הגלגלים. ניתן לאחסן את הכיסא בתא המטען או על הגג, כאשר האחסון על הגג מתבצע באמצעות מעלון ורלוונטי בעיקר עבור אלה שצריכים מקום בתא האחסון שלהם גם עבור חפצים נוספים.

עזרים ביתיים לנכים אינם דומים לעזרים לרכבי נכים. לכל אחד מהם יש את הייעוד הספציפי שלו והם שונים במבנה שלהם ובהתאמה שלהם לכל צורך.

מקורות סיוע כלכלי לרכישת רכב נכים

אין ספק כי רכב נכים עם כל ההתאמות הנדרשות בו, הוא לא דבר זול. כל נכה יכול לפנות למכון הרפואי לבטיחות בדרכים לצורך קבלת רישיון נהיגה בר תוקף בסמוך למועד רכישת רכב וזאת כדי שקודם כל יהיה לו את האישור להתקין את כל מה שדורש רכב נכה. נכה אשר מסוגל לעבור באופן עצמאי לכיסא הנהג יכול לזכות בהטבות כספיות בהתאם לנפחי מנוע מסוימים מהביטוח הלאומי. גובה הסיוע הכלכלי וגובה הלוואות שמגיעות לנכים לרכישת רכבים המותאמים להם יהיו בהתאם לאחוזי הנכות, סוג הרכב ופרמטרים נוספים וחשוב מאוד לברר כיצד ניתן להשיג את הסיוע הכלכלי המקסימלי מכל מקור אפשרי העומד על הפרק לצורך רכישת רכב נכה לרבות ההתאמות השונות הנדרשות לו.

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
עיצוב בית: התוכנית לאיכות חיים טובה יותר

בית פרטי הוא הרבה יותר מאשר מקום מגורים; זהו מקלט אישי המשקף את אורח החיים והשאיפות של דייריו. בישראל, שבה משפחה ובית הם מרכזיים בחיי היומיום, המשמעות של בית פרטי חורגת מעבר למבנה הפיזי שלו כדי לגלם מרחב של נוחות, ביטחון ושייכות. ערך מהותי זה מדגיש את החשיבות של תכנון ועיצוב קפדניים ביצירת בית שאינו רק עונה על הצרכים הפונקציונליים של יושביו אלא גם משפר את איכות חייהם הכוללת. תכנון נכון ועיצוב מתחשב מבטיחים שהבית אינו רק מקום מגורים, אלא מרחב המקדם רווחה, מתאים לאורח החיים הייחודי של דייריו ועומד כעדות לחלומותיהם והישגיהם. ככל שאנו מעמיקים ביתרונות וההיבטים החיוניים של תכנון ועיצוב בית פרטי, מתברר עד כמה תהליכים אלו קשורים קשר הדוק להשגת איכות חיים גבוהה יותר באמצעות יצירת בית מתחשבת ואישית.

מכונות הידראולי
אביזרי הידראוליקה כיצד לבחור, להתקין ולתחזק לביצועים מקסימליים

בבלט המורכב של המכונות, אביזרים הידראוליים ממלאים תפקיד מרכזי, ומבטיחים שכל תנועה תבוצע בדיוק של שרביט מאסטרו. הם הגיבורים האלמונים מאחורי הכוח הגולמי והשליטה העדינה של הסימפוניה התעשייתית שלנו. עם זאת, הדרך להרמוניה אינה נטולת אתגרים. אבטחת המלווים הנכונים, תזמור התקנתם וביצוע תחזוקה שוטפת הם אמצעים קריטיים למניעת הידרדרות ההופעה לכאוס.

גבר
חקירת ההשפעה של תרבות המזון על בריאות מינית גברית: חקירת הקשר בין תזונה ואימפוטנציה

לתרבות האוכל תפקיד משמעותי בעיצוב הבריאות והרווחה הכללית שלנו. בשנים האחרונות, יש עניין גובר בהבנה כיצד תזונה משפיעה על היבטים שונים בחיינו, כולל בריאות מינית. מאמר זה נועד לחקור את הקשר בין תרבות מזון לבריאות מינית גברית, תוך התמקדות ספציפית בקשר בין תזונה לאימפוטנציה.

התמודדות משפטית עם הוצאת דיברה באינטרנט

הוצאת דיבה באינטרנט היא דאגה הולכת וגוברת, שכן הצהרות שקריות ומזיקות שנכתבות מאחורי המקלדת, יכולות להיות בעלות השלכות משמעותיות על אנשים וארגונים. מאמר זה יסביר מהי הוצאת דיבה, כיצד ניתן לזהות אותה, וכן את דרכי ההתמודדות המשפטית עם התופעה.