קרדיט תמונה: freepik

מה זה קריפטו – על מה כולם מדברים?

כלי תקשורת כלכליים שונים מלאים בשנים האחרונות במאמרים, כתבות ודיווחים אודות מטבע קריפטו. מי שמנחשף לתחום מכיר אותו היטב ויכול כבר לשחות בחומר, אך מי שאיננו בקי ולא יצא לו להתנסות בדבר, בוודאי שואל את עצמו על מה כולם מדברים ולמה זה דבר כל כך חשוב לחיינו.

השאלה מה זה קריפטו היא אחת השאלות הפופולאריות היום בתחום הכלכלה בפרט, בוודאי בקשר שבין עולם האינטרנט לבין העולם הכלכלי. מכאן אנחנו יכולים להבין שמדובר בתחום רציני ואכן יש לו חשיבות מסוימת לחיינו, אם לא עכשיו אז בעתיד יהיה לו ולכן חשוב להכיר את התחום ולהבין, מה זה באמת.

אז מה באמת קריפטו?

לשאלה מה זה קריפטו יש תשובה יחסית פשוטה, מדובר על מטבע דיגיטלי אשר נסחר ברשת על ידי סוחרים מכל רחבי העולם. מה הכוונה מטבע דיגיטלי? הרעיון הוא שלא מדובר על מטבע פיזי כמו שאנחנו הכרנו כל השנים (דולר, שקל, יורו וכדומה), אלא מטבע שמעבירים אותו דרך חשבונות באינטרנט מבלי שרואים אותו פיזית. הוא נמצא בחשבונות מוצפנים השייכים לסוחרים השונים, והם יכולים להעביר אותו אחד לשני באמצעות מסחר בזירות שונות.

מלבד העובדה שהוא איננו מטבע פיזי, הרי שהוא גם לא מטבע שנשלט על ידי גוף מרכזי מסוים והערך שלו לא נקבע על ידי אף גורם חיצוני או על ידי סחורות, אלא על ידי הסוחרים עצמם בזמן המסחר. זה חלק מהרעיון של מטבעות מבוזרים אשר החל להופיע בעולם אחרי הופעת האינטרנט הציבורי בשנות התשעים ובעיקר עם התפתחות המסחר ברשת.

מה החשיבות של מטבע זה על הכלכלה ועל חיינו?

סוחרים שעוסקים בקריפטו טוענים כבר במשך שנים ארוכות, שיום יבוא וזה יהיה המטבע בו ישתמשו בכל העולם והוא יחליף את המטבעות הרגילים. ייתכן וזו הגזמה, אך אין ספק שנראה גידול בשימוש ובמסחר במטבע.

הסיבה לכך היא פשוטה, מאחר והמסחר באינטרנט הוא מאוד פופולארי הגישה שנוצרה היא שיש לייצר מטבע ייחודי לרשת, במקום להשתמש בכלים הישנים. קריפטו הוא מטבע שנוצר ברשת, והוא נהנה מאבטחה על ידי הצפנה מיוחדת שמונעת אפשרות מגורמים עוינים להיכנס לחשבונות של הסוחרים, להשתמש בהם או אפילו לאתר את הפרטים שלהם ולחשוף אותם. כלומר, יש את היכולות להפוך את המטבע לשימושי הרבה יותר בכל מה שקשור למסחר באינטרנט.

עם כך הדבר, אנחנו יכולים לצפות שההשפעה שלו תגדל עם השנים ולכן חשוב שנדע מה זה ואיך אנחנו יכולים ליהנות ממנו. נכון מצידנו ללמוד כיצד להשתמש בו, איך לסחור בו ולעשות את זה בצורה שקולה בשביל שנוכל ביום מן הימים, לעשות בו שימוש, בין אם זה למסחר מול סוחרים אחרים, ובין אם זה למסחר באתרי אינטרנט שונים.

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

מה זה קריפטו – על מה כולם מדברים?

כלי תקשורת כלכליים שונים מלאים בשנים האחרונות במאמרים, כתבות ודיווחים אודות מטבע קריפטו. מי שמנחשף לתחום מכיר אותו היטב ויכול

בלוג

ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים הפכו לדרך פופולרית יותר ויותר לשפר את המראה הפיזי של האדם. בעשור האחרון חלה עלייה בביקוש לפרוצדורות קוסמטיות.