קרדיט תמונה: freepik

מה זה קריפטו – על מה כולם מדברים?

כלי תקשורת כלכליים שונים מלאים בשנים האחרונות במאמרים, כתבות ודיווחים אודות מטבע קריפטו. מי שמנחשף לתחום מכיר אותו היטב ויכול כבר לשחות בחומר, אך מי שאיננו בקי ולא יצא לו להתנסות בדבר, בוודאי שואל את עצמו על מה כולם מדברים ולמה זה דבר כל כך חשוב לחיינו.

השאלה מה זה קריפטו היא אחת השאלות הפופולאריות היום בתחום הכלכלה בפרט, בוודאי בקשר שבין עולם האינטרנט לבין העולם הכלכלי. מכאן אנחנו יכולים להבין שמדובר בתחום רציני ואכן יש לו חשיבות מסוימת לחיינו, אם לא עכשיו אז בעתיד יהיה לו ולכן חשוב להכיר את התחום ולהבין, מה זה באמת.

אז מה באמת קריפטו?

לשאלה מה זה קריפטו יש תשובה יחסית פשוטה, מדובר על מטבע דיגיטלי אשר נסחר ברשת על ידי סוחרים מכל רחבי העולם. מה הכוונה מטבע דיגיטלי? הרעיון הוא שלא מדובר על מטבע פיזי כמו שאנחנו הכרנו כל השנים (דולר, שקל, יורו וכדומה), אלא מטבע שמעבירים אותו דרך חשבונות באינטרנט מבלי שרואים אותו פיזית. הוא נמצא בחשבונות מוצפנים השייכים לסוחרים השונים, והם יכולים להעביר אותו אחד לשני באמצעות מסחר בזירות שונות.

מלבד העובדה שהוא איננו מטבע פיזי, הרי שהוא גם לא מטבע שנשלט על ידי גוף מרכזי מסוים והערך שלו לא נקבע על ידי אף גורם חיצוני או על ידי סחורות, אלא על ידי הסוחרים עצמם בזמן המסחר. זה חלק מהרעיון של מטבעות מבוזרים אשר החל להופיע בעולם אחרי הופעת האינטרנט הציבורי בשנות התשעים ובעיקר עם התפתחות המסחר ברשת.

מה החשיבות של מטבע זה על הכלכלה ועל חיינו?

סוחרים שעוסקים בקריפטו טוענים כבר במשך שנים ארוכות, שיום יבוא וזה יהיה המטבע בו ישתמשו בכל העולם והוא יחליף את המטבעות הרגילים. ייתכן וזו הגזמה, אך אין ספק שנראה גידול בשימוש ובמסחר במטבע.

הסיבה לכך היא פשוטה, מאחר והמסחר באינטרנט הוא מאוד פופולארי הגישה שנוצרה היא שיש לייצר מטבע ייחודי לרשת, במקום להשתמש בכלים הישנים. קריפטו הוא מטבע שנוצר ברשת, והוא נהנה מאבטחה על ידי הצפנה מיוחדת שמונעת אפשרות מגורמים עוינים להיכנס לחשבונות של הסוחרים, להשתמש בהם או אפילו לאתר את הפרטים שלהם ולחשוף אותם. כלומר, יש את היכולות להפוך את המטבע לשימושי הרבה יותר בכל מה שקשור למסחר באינטרנט.

עם כך הדבר, אנחנו יכולים לצפות שההשפעה שלו תגדל עם השנים ולכן חשוב שנדע מה זה ואיך אנחנו יכולים ליהנות ממנו. נכון מצידנו ללמוד כיצד להשתמש בו, איך לסחור בו ולעשות את זה בצורה שקולה בשביל שנוכל ביום מן הימים, לעשות בו שימוש, בין אם זה למסחר מול סוחרים אחרים, ובין אם זה למסחר באתרי אינטרנט שונים.

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
מכונות הידראולי
אביזרי הידראוליקה כיצד לבחור, להתקין ולתחזק לביצועים מקסימליים

בבלט המורכב של המכונות, אביזרים הידראוליים ממלאים תפקיד מרכזי, ומבטיחים שכל תנועה תבוצע בדיוק של שרביט מאסטרו. הם הגיבורים האלמונים מאחורי הכוח הגולמי והשליטה העדינה של הסימפוניה התעשייתית שלנו. עם זאת, הדרך להרמוניה אינה נטולת אתגרים. אבטחת המלווים הנכונים, תזמור התקנתם וביצוע תחזוקה שוטפת הם אמצעים קריטיים למניעת הידרדרות ההופעה לכאוס.

גבר
חקירת ההשפעה של תרבות המזון על בריאות מינית גברית: חקירת הקשר בין תזונה ואימפוטנציה

לתרבות האוכל תפקיד משמעותי בעיצוב הבריאות והרווחה הכללית שלנו. בשנים האחרונות, יש עניין גובר בהבנה כיצד תזונה משפיעה על היבטים שונים בחיינו, כולל בריאות מינית. מאמר זה נועד לחקור את הקשר בין תרבות מזון לבריאות מינית גברית, תוך התמקדות ספציפית בקשר בין תזונה לאימפוטנציה.

התמודדות משפטית עם הוצאת דיברה באינטרנט

הוצאת דיבה באינטרנט היא דאגה הולכת וגוברת, שכן הצהרות שקריות ומזיקות שנכתבות מאחורי המקלדת, יכולות להיות בעלות השלכות משמעותיות על אנשים וארגונים. מאמר זה יסביר מהי הוצאת דיבה, כיצד ניתן לזהות אותה, וכן את דרכי ההתמודדות המשפטית עם התופעה.

טיפול בריפלוקס

מחלת ריפלוקס קיבה-ושט (GERD) היא מצב שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. היא מתרחשת כאשר חומצת קיבה או, לעתים,

כלב
מחפשים אוכל לכלב? הכירו את NOW Fresh

בתחום הטיפול בחיות המחמד, מציאת התזונה הנכונה עבור בן לוויה הכלב שלך היא דבר חשוב ביותר. מדריך מקיף זה מתעמק במורכבות של מזון לכלבים, עם זרקור על המותג הנודע Now Fresh. בואו נצא למסע כדי להבין מדוע Now Fresh בולט בעולם תזונת הכלבים.

אוטובוס
ביטוח אוטובוסים: הבטחת בטיחות בדרכים

בעולם המהיר של ימינו, אוטובוסים הפכו לחלק בלתי נפרד ממערכות התחבורה, מה שמקל על תנועת אנשים וסחורות בין ערים ומדינות. בין אם זה אוטובוס ציבורי, אוטובוס צ'רטר פרטי או מיני-אוטובוס, לכולם תפקיד מכריע בהבטחת נסיעה יעילה ונוחה. עם זאת, עם הגדלת מספר האוטובוסים בכבישים, הצורך בביטוח אוטובוסים הפך חשוב מתמיד. חיבור זה בוחן את המשמעות של ביטוח אוטובוסים, ביטוח משאיות וביטוח מיני-אוטובוס, תוך הדגשת היתרונות שלהם ואת הסיבות לכך שהם חיוניים.