מדידות הוא מקצוע שקיים כבר מאות שנים

התוכנית ללימודי מודד מוסמך נועדה לספק לסטודנטים את הידע, המיומנויות והכישורים הדרושים כדי להפוך לסוקר ברמת התחלה. התכנית מורכבת משישה קורסים המועברים במתכונת מעורבת.

הקורס הראשון בתכנית, מבוא לטכנולוגיית מדידות וגיאומטיקה, נותן בסיס בטכנולוגיית מדידות וגיאומטיקה. התלמידים ילמדו כיצד למדוד מרחקים וזוויות במדויק, להשתמש בנוסחאות המתמטיות המתאימות לפתרון בעיות מדידה, להבין כיצד פועלת טכנולוגיית GPS וכו'. חמשת הקורסים הנותרים מתמקדים בתחומי עניין ספציפיים:

טכניקות מדידה I – קביעת גבולות;

טכניקות מדידה II – ביסוס טופוגרפיה;

טכניקות מדידה III – מיפוי הידרוגרפיה;

טכניקות מדידה IV – מיפוי גיאולוגיה;

יישומים גיאומטיים I – פוטוגרמטריה דיגיטלית;

יישומים גיאומטיים II – ניתוח GIS באמצעות מפה

ישנם סוגים רבים ושונים של מודדים. חלקם מוסמכים וחלקם לא. מודדים מוסמכים צריכים לעבור הרבה יותר הכשרה והשכלה מאלה שאינם מוסמכים.

ההכשרה למודד מוסמך היא קפדנית למדי, ולכן חשוב לדעת מה ההבדל בין מודד מוסמך ללא מוסמך.

מודד מוסמך חוקר את פני כדור הארץ ותכונותיו למגוון מטרות. הם עושים זאת על ידי מדידות, מיפוי וביצוע תצפיות מפורטות על פני כדור הארץ.

המודד עוסק בדרך כלל במאפיינים הפיזיים של האדמה, כגון שטח, צמחייה, משאבי מים, מרבצי מינרלים וסוגי קרקע. הם עוסקים גם במאפיינים מעשה ידי אדם כמו מבנים או מבנים אחרים.

המודד נקרא לעתים קרובות להפיק מפות המראות את מיקומן של מאפיינים טבעיים או מעשה ידי אדם על חלקת אדמה מסוימת.

תוכנית הסוקרים המוסמכים היא התוכנית היחידה מסוגה בקנדה, ואחת הבודדות בצפון אמריקה. זה נועד לספק הזדמנות חינוכית לסטודנטים המתעניינים במדידות, הנדסה אזרחית ותחומים קשורים. הדגש של התכנית הוא על מדידות מעשיות ויישומים הנדסיים.

מודד מוסמך הוא איש מקצוע המוסמך לבצע סקרים ועבודות נלוות אחרות.

תפקידו של המודד הוא למדוד ולסמן גבולות של קרקע, מבנים או רכוש אחר. לאחר מכן, המודד רושם את המדידות בדוח כתוב.

לימודי מודד מוסמך היא תכנית לימודים המוצעת על ידי אגודת המודד המקצועי.

לימודי מודד מוסמך נועדו לספק לסטודנטים את הידע והמיומנויות הדרושים להגשת מועמדות לתואר מודד קרקעות קנדי (CPLS). התוכנית מוצעת בשני זרמים:

1) זרם טכנולוגיות גיאומטיקה:

2) זרם מדידות כללי:

על מנת להיות זכאי ללימודי מודד מוסמך, עליך להשלים בהצלחה בית ספר תיכון או הסמכה מקבילה ולהשיג לפחות 60% בכל אחד משלושת הקורסים הללו:

1) מתמטיקה (30%)

2) אומנויות השפה האנגלית 30%

3) פיזיקה 30%.

התכנית ללימודי מודד מוסמך היא תכנית משותפת של המחלקה לגיאוגרפיה והמחלקה למדעי כדור הארץ. התוכנית מציעה הזדמנות ייחודית לסטודנטים לחקור גיאוגרפיה פיזית ואנושית כאחד.

סטודנטים שיבצעו תוכנית זו יוכלו:

– להבין כיצד הבנתנו את העולם השתנתה עם הזמן

– להבין כיצד אנשים מעצבים את הסביבה שלנו

– להבין כיצד אנו יכולים להשתמש במשאבי טבע בצורה אחראית

– יש להעריך את הקשר ההדדי של החברה האנושית עם הסביבה הטבעית שלנו

– היו מודעים לשינוי הסביבתי העולמי ולהשלכותיו על החברה

– לדעת על אפשרויות קריירה בגיאוגרפיה או במדעי כדור הארץ

חלק זה ידון בתפקידו של מודד מוסמך באזור גיאוגרפי נתון, כמו גם בחשיבות של עבודה זו.

המונח "מודד" נגזר מהמילה "סנסוריום", שפירושה לחקור או לטייל באזור. מודד הוא מי שחוצה אזור גיאוגרפי ומודד את תכונותיו כדי להרכיב מפה. לאחר מכן ניתן להשתמש במפה למטרות שונות, כגון לקבוע היכן לבנות כבישים, גשרים ומבנים. מודד יכול להיקרא גם מפקח או מודד קרקע.

לימודי המודד המוסמכים הם החלק החשוב ביותר של המדידה. המודד המוסמך הוא מי שעבר בהצלחה את הקורסים והמבחנים הנדרשים להסמכה.

על מנת להיות מודד מוסמך, צריך להיות בעל תואר מוסמך ממוסד מוכר וכן לעבור את הבחינות הרלוונטיות.

מודד מוסמך הוא אדם שעבר הכשרה ורישיון לערוך סקרים. תפקידו העיקרי של מודד מוסמך הוא לוודא שהפרויקט נבנה על פי המפרטים שנקבעו בחוזה בין הבעלים לקבלן.

תהליך ההסמכה יכול להימשך עד ארבע שנים, אבל זה יהיה תלוי איפה אתה נמצא בקריירה שלך. אם כבר יש לך ניסיון במדידות, אולי תוכל לקצר אותו לשנתיים.

בחלק זה נדון בהסמכת מודדים.

מודדים נדרשים לקבל הסמכה על מנת לבצע את עבודתם. הם גם נדרשים לחדש את ההסמכה שלהם כל חמש שנים.

תהליך ההסמכה הינו תהליך קפדני, המחייב את המבקש להיות בעל תואר מדידות ולפחות שנתיים ניסיון כמודד. על המבקש לעבור גם בחינה המנוהלת על ידי איגוד הסוקרים של אונטריו (ASO).

ה- ASO מספק קורס מקוון למי שרוצה ללמוד על סקרים לפני שהם מגישים בקשה להסמכה שלהם.

ישנן מספר הסמכות שונות שמודד יכול להשיג. ישנו ה-Certified Professional Surveyor (CPS) שהיא ההסמכה הנפוצה ביותר. הסמכת מודד מקצועי מוסמך – בניין (CPBS) מיועדת למי שמתמחה בסקרי בניין.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
אילוף כלבים בבית הלקוח

כשזה מגיע לאילוף כלבים, כל בעל חיית מחמד חפץ בחוויה חלקה המטפחת את הפוטנציאל של בן לוויה הפרוותי ומטפחת קשר

שומרים על באר שבע: הבנת התפקיד המכריע של אבטחת סייבר

כשמדובר בהגנה על העולם הדיגיטלי שלנו, אבטחת סייבר ממלאת תפקיד מכריע בשמירה על המידע והתשתית הרגישים שלנו. בבאר שבע, ישראל, חשיבות זו מועצמת בשל נוכחותה המשמעותית של העיר בתעשיית הסייבר. עם איומי הסייבר שהולכים ומתוחכמים, הכרחי לבאר שבע לתת עדיפות לאבטחת סייבר כדי להבטיח את המשך הבטיחות והיציבות של הנוף הדיגיטלי שלה.

מיזוג אוויר בבאר שבע: הכרח במדבר

באר שבע, הממוקמת במדבר הנגב בדרום הארץ, חווה טמפרטורות יוקדות בחודשי הקיץ. עם ממוצע שנתי העומד על קצת למעלה מ- 3 מעלות צלזיוס בשנים האחרונות, הצורך במיזוג אוויר בעיר זו אינו רק מותרות אלא הכרח.