מאיפה אפשר לרכוש ביטקוין?

מטבעות דיגיטליים הם סוג של מטבע וירטואלי שנוצר ומאוחסן באופן אלקטרוני. הם לרוב מבוזרים, מה שאומר שאף ממשלה או בנק מרכזי לא שולט בהם. מטבעות דיגיטליים יכולים לשמש גם כחלופה לכסף רגיל. מטבעות קריפטו הם מטבעות דיגיטליים כמו ביטקוין ואת'ריום, אבל יש להם כמה הבדלים עיקריים. ראשית, מטבעות קריפטוגרפיים יכולים להיכרות על ידי כל אחד עם גישה לאינטרנט וחומרה מספיק חזקה (הנקראת ASICs). מטבעות דיגיטליים תוכננו להיות מבוזרים ואנונימיים כדי שיוכלו להימנע מלהיות נתונים לשליטת ממשלות או בנקים שיוכלו לתמרן את ערך המטבע שלהם לטובתם. המטבע הדיגיטלי הראשון היה ביטקוין, אשר נוצר בשנת 2009 על ידי אדם אלמוני המשתמש בכינוי Satoshi Nakamoto.

מה זה מטבעות דיגיטליים?

מטבעות דיגיטליים הם סוג של מטבע שקיים רק בצורה דיגיטלית. המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביותר הוא ביטקוין. ביטקוין היא מערכת מזומנים אלקטרונית המבוזרת ופועלת ללא בנק מרכזי או מנהל יחיד. ביטקוין היה המטבע בעל הביצועים הטובים ביותר בעולם בשנה האחרונה ומחירו הגיע לשיאים חדשים. המערכת תוכננה לקיים אספקה קבועה של מטבעות, המגבילה את כמות המטבעות האפשרית ל-21 מיליון. בנוסף, הוא תוכנן לקיים את עצמו כאשר כורים מתוגמלים בביטקוין עבור אימות עסקאות ב-blockchain והוספת בלוקים חדשים לשרשרת. מטבעות דיגיטליים הפכו לנושא פופולרי בעולם העסקים. עליית המטבעות הקריפטו הובילה לעלייה במספר האנשים שסוחרים, משקיעים וכורים מטבעות דיגיטליים. המטבע הדיגיטלי הראשון היה ביטקוין והוא נוצר על ידי אדם או קבוצת אנשים לא ידועים תחת השם Satoshi Nakamoto. היא הוצגה כתוכנת קוד פתוח ב-2009. ביטקוין ידוע גם בתור מטבע קריפטוגרפי מכיוון שהוא משתמש בקריפטוגרפיה כדי לשלוט בעסקאות וליצור מטבעות חדשים. מטבע דיגיטלי אינו כסף פיזי אלא קיים רק באופן אלקטרוני, בשרתי מחשב או במכשירים אחרים שמחזיקים את הנתונים הללו. מטבעות דיגיטליים מוחלפים לרוב למטבע מסורתי כמו דולר אמריקאי או אירו וניתן להמיר אותם בחזרה לאותם מטבעות מסורתיים אם ברצונך לפדות את ההשקעה שלך או לסחור אותם עבור סוג אחר של דיגיטלי.

ביטקוין -מטבע דיגיטלי

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שצובר פופולריות במהלך השנים האחרונות. הוא אינו מגובה על ידי אף ממשלה או בנק מרכזי והוא נועד לשמש כאמצעי תשלום דיגיטלי גלובלי. ישנן שתי דרכים לרכוש ביטקוין: כרייה או קנייה מבורסה. הכרייה מחייבת את הכורה להשקיע בציוד, שעלול להיות יקר. קנייה מבורסה מאפשרת לך לרכוש ביטקוין במטבע המקומי שלך, וייתכן שתחול על כך עמלה. ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שנמצא במחזור מאז 2009. זהו המטבע הדיגיטלי המבוזר הראשון, שכן המערכת פועלת ללא בנק מרכזי או מנהל יחיד. ביטקוין הוא מטבע קריפטוגרפי שניתן לסחור בו עבור מטבעות אחרים ולהשתמש בו לרכישת סחורות ושירותים באינטרנט. המטבעות מאוחסנים בארנק מקוון, אליו ניתן לגשת בכל מחשב או מכשיר נייד. רשת הביטקוין חולקת ספר חשבונות ציבורי בשם 'בלוקצ'יין'. זה מתעד את כל העסקאות שבוצעו אי פעם ברשת ומאפשר למשתתפים בשוק לעקוב אחר עסקאות בינם לבין עצמם. כל העסקאות נרשמות בגושי נתונים הנקראים 'בלוקים', המקושרים יחד ליצירת הבלוקצ'יין. ישנן שתי דרכים עיקריות לרכישת ביטקוין: מסחר עם אדם אחר או החלפת מטבע פיאט בביטקוין בבורסה כמו Coinbase, Bitfinex,

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שאינו תלוי בכל ממשלה או בנק מרכזי. זה נוצר על ידי אדם לא ידוע או קבוצת אנשים תחת השם סאטושי נקמוטו ושוחרר כתוכנת קוד פתוח ב-2009. ביטקוין הוא מטבע קריפטוגרפי ומערכת תשלומים עולמית הפועלת ברשת מבוזרת, עמית לעמית. היא אינה נשלטת על ידי רשות מרכזית אחת והעסקאות שלה מתרחשות בין משתמשים ישירות, ללא מתווך. עסקאות אלו מאומתות על ידי צמתי רשת באמצעות שימוש בהצפנה ומתועדות בפנקס מבוזר ציבורי הנקרא בלוקצ'יין. המחיר של הביטקוין השתנה בצורה דרמטית מאז שהוצג לראשונה לשוק, והגיע בשלב מסוים עד ל-19,000 דולר לביטקוין לפני שירד לכ-6,000 דולר לביטקוין בזמן כתיבת מאמר זה.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

מה זה קריפטו – על מה כולם מדברים?

כלי תקשורת כלכליים שונים מלאים בשנים האחרונות במאמרים, כתבות ודיווחים אודות מטבע קריפטו. מי שמנחשף לתחום מכיר אותו היטב ויכול

בלוג

ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים הפכו לדרך פופולרית יותר ויותר לשפר את המראה הפיזי של האדם. בעשור האחרון חלה עלייה בביקוש לפרוצדורות קוסמטיות.