קרדיט תמונה: freepik

כרטיס חכם – איך הוא יכול לשרת אותנו

אחד השינויים המשמעותיים ביותר שחלו בחיינו, היא העובדה שהרבה מאוד פריטים שהיינו רגילים לראות בנוף ולעשות בהם שימוש אישי או אחר, נעלמו ובמקומם החלו להופיע פריטים ואלמנטים חכמים, אשר מאפשרים לנו לייצר פעולות ותהליכים בצורה הרבה יותר נוחה וחכמה. מדובר על פריטים המאפשרים לנו גם ליהנות מחוויית שימוש הרבה יותר נעימה אך גם לבצע פעולות הרבה יותר יעילות, קצרות ומספקות.

אחת הדוגמאות הטובות לכך הם כרטיסים חכמים. מדובר על כרטיס מגנטי איתו אנחנו יכולים לעשות שימושים שונים על פי הצורך, במקומות שונים, בהתאם למכשירים ולפריטים מולם הכרטיס יכול לעבוד, זאת מבלי שאנחנו צריכים להשתמש בפריטים כבדים ומסורבלים.

הדוגמאות הקלאסיות לכך במשך השנים היו כרטיס אשראי שעם הזמן החליף את המזומן או כרטיס טלפון שהחליף את המטבעות. אך אלה דברים נישתיים שחלקם גם נעלמו מהנוף עם הזמן. לעומת זאת, שימוש בכרטיסים חכמים הוא עדיין מאוד פופולארי ונדרש במקרים שונים.

 

מה זה כרטיס חכם ומתי אנחנו יכולים להשתמש בו?

כרטיס חכם הוא כאמור כרטיס מגנטי שיכול לשרת אותנו לצרכים שונים על ידי כך שהוא פועל מול מכשירים ופריטים שונים ונקלט על ידי חיישנים או אמצעים טכנולוגיים אחרים המותקנים בהם. במקרים רבים הכרטיס יכול לספק לנו הרבה יותר מידע מאשר פריטים רגילים איתם בהם היינו רגילים להשתמש.

למשל, אנחנו יכולים להשתמש באמצעי כמו כרטיס חכם בשביל לפתוח דלתות, דבר מקובל מאוד בבתי מלון, משרדים, מחסנים, מעבדות או מבנים אחרים שקשורים לבתי עסק ומסחר. אנחנו יכולים להשתמש בכרטיס חכם בתחבורה ציבורית ובכך הוא החליף את המזומן או את הכרטיסייה הישנה, כרטיס נוכחות לעובדים, כרטיס לסטודנטים, כרטיס חברות במועדוני ספורט ועוד.

כרטיס חכם הוא בדרך כלל כרטיס אישי, אשר פועל על ידי קוד שנקרא באמצעות המכשיר אליו מכוונים את הכרטיס בשביל לפתוח דלתות או לבצע פעולה אחרת. אם רוצים להעביר אותו לגורם אחר, אזי שיש לשנות את הנתונים של הכרטיס דרך המערכת שמפעילה אותו.

 

מה היתרונות של כרטיס חכם?

כאמור, היתרון הראשון והבולט של כרטיס חכם בא לידי כך שהוא מונע מאיתנו את הצורך לסחוב איתנו פריטים כבדים ולא נוחים. למשל, במקום שנצטרך להסתובב עם מזומן לתשלום בתחבורה ציבורית, אנחנו מסתובבים עם כרטיס אחד שמאפשר לנו לשלם על הכל.

יתרון שני, זו היכולת של הכרטיס להיטען, היכולת שלנו "למלא" את עצמו בנתונים ובכלים שונים שיכולים לשרת אותנו. למשל, אם מדובר על תחבורה ציבורית, אזי ברגע שאנחנו משתמשים במכסה המותרת, הרי שאנחנו יכולים להטעין ולמלא את הכרטיס שוב.

יתרון שלישי, דרך המערכת שמפעילה את הכרטיס, יש לנו אפשרות ללמוד את הנתונים השונים ולנתח אותם. כך עובדים, למשל, עם כרטיס חכם של עובדים במקומות עבודה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים