קרדיט תמונה: freepik

כיצד מגישים בקשה למשכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה הינה הלוואת דירות שמאפשרת לבעלי בתים בני גיל הזהב ומעלה להמיר את ההון המגולם בתוך הבית שלהם לסכום איתו הם יכולים לרכוש בית חדש. במקום שאתם כרוכשי הדירה לוקחי המשכנתא תשלמו תשלומים למלווה שלך, המלווים הם אלה שמשלמים לך תשלומים, ומכאן מגיע המושג של "משכנתא הפוכה", בשונה ממשכנתא רגילה שרוב האנשים עושים דרך הבנק או חברות האשראי והביטוחים השונים. משכנתא הפוכה יכולה להיות פתרון מעולה עבור אנשים מבוגרים שברשותם דירה בבעלותם המלאה ורוצים לקבל את כל התנאים המועדפים ברכישה של דירה חדשה ולשפר את איכות החיים שלהם בגיל הזהב.

רוצים לשמוע עוד? פנו אל פרץ פיננסים ותקבלו את כל המידע שאתם צריכים בנוגע למשכנתאות הפוכות.

 

מה מיוחד בלקיחת משכנתא הפוכה

משכנתאות הפוכות הפכו להיות טרנד פופולרי יותר ויותר בתור כלי לתכנון לפרישה איכותית עבור בעלי בתים שיש ברשותם הון עצמי משמעותי המגולם בבית, ורוצים שתהיה להם גישה גמישה במיוחד להון העצמי הביתי שלהם. אך יחד עם זאת, הם יצטרכו לשלם יותר על עלויות אשראי, ולמעשה הם עדיין אחראים להוצאות השוטפות שלהם על הבית.

 

איך עובדת משכנתא הפוכה?

למשכנתא הפוכה יש תנאים וכללים אחרים בהשוואה למשכנתא רגילה. בכדי לקבל משכנתא הפוכה, אתם צריכים להיות בגיל שמאפשר זאת. הגיל המינימלי הינו בדרך כלל 60. קיים מלכוד עבור זוגות נשואים, המלווים מתייחסים לגילו של הלווה הצעיר ביותר בקרב הזוג עבור סכום ההלוואה המקסימלי.

אתם חייבים להיות בעלים של לפחות 50% מההון העצמי, ברוב המקרים. המלווים רוצים להבטיח שאתם לא חייבים בסופו של דבר כסף יותר ממה שהבית שלכם שווה. לכן, הם יכולים להציב לכם דרישת הון עצמי גבוה למדי, הרבה יותר מתוכניות המשכנתא הרגילות. במסגרת הליך זה, נדרשת שמאות מדוקדקת לבית על מנת להעריך את ההון העצמי המגולם בו בזמן הנוכחי.

האם גם אתם בני הגיל השלישי ומעוניינים לשפר את איכות החיים שלכם עם דירה חדשה ומפנקת יותר? אם אתם מעוניינים לקבל הצעה אטרקטיבית ומשתלמת במיוחד לקראת רכישה של דירה חדשה, יש לכם אל מי לפנות. דרך פרץ פיננסים תוכלו לשמוע על כל האפשרויות העומדות בפניכם בנוגע לקבלת משכנתא הפוכה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים