קרדיט תמונה: freepik

כיצד לבחור ציוד לחממה הביתית שלכם?

מגדלים צמחים בגינת הירק? יש לכם חממה ביתית ומעוניינים לשדרג אותה במיטב האביזרים הטכנולוגיים שישפרו את התפעול ויתנו לכם תפוקה טובה יותר עם מינימום מאמץ מצידכם? במאמר זה נבצע סקירה על כמה מן המוצרים הטובים והמתקדמים ביותר שכל חממה ביתית חייבת להכיל!

 

בחירת דגם מחשב השקיה – מודלים לחללים פנימיים וחיצוניים

בקרים של מערכות ספרינקלרים וברזי השקיה מהווים מערכת חובה בכל חממה ביתית או גינה בה משקיעים בגידול ירק וצמחייה. קיים מגוון רחב של יצרנים ודגמים, כאשר לכל דגם יש יתרונות והתאמות לחממות עם צרכים ספציפיים. בחרו מחשב השקיה למערכת הספרינקלרים לצמחים בהתאם לגודל מערכת הממטרות והצרכים הספציפיים בגינה שלכם.

 

הסוגים של מחשבי השקיה

יש שני סוגים של דגמים למחשבים כאלה – לחללים פנימיים כמו חממה ביתית מקורה ודגמים המיועדים לסביבה חיצונית תחת כיפת השמים. במערכת מקורה המחשב מוגן מתנאי מזג האוויר שבחוץ וניתנים לחיבור לשקע של 110 וולט. הסיבה לכך היא מפני שהם מותקנים עם שנאי חיצוני כחלק מכבל החיבור הממיר את ה-110 הוולט ל-רמה של 18 וולט. אפשר ורצוי למקם את המחשב הפנימי באזורים כמו חממת ביתית, מוסך, בתוך בניין, פטיו מקורה, בארון ייעודי ועוד

לעומת זאת, מחשב השקיה חיצוני הינם נוחים לתפעול ועמידים במיוחד בפני תנאי מזג האוויר לאורך כל ימות השנה. הם בדרך כלל מחוברים לחשמל באמצעות כבלים קשיחים ועמידים בתנאי חוץ, אל שקע 110 וולט. הסיבה היא שהשנאי חייב להיות מוגן מפני גשמים ונזקי חוץ, ולכן הוא ממוקם בארון.

 

תוכניות הבקר של מחשב ההשקיה

בבחירה של דגם מסוים למחשב ההשקיה תצטרכו לבחור את התוכניות האופטימלית לבקר. התוכניות בדרך כלל מסומנות כתוכנית A, B, C ו-D. כל תכנית היא למעשה סט של הוראות השקיה הפוקדות על תחנות ההשקיה השונות במרחב החממה או הגינה שלכם, שיפעלו בזמנים מסוימים. אם יש לכם מספר ערוגות צמחים הצריכים תוכניות השקיה שונות, בדקו כי ברכישה של מחשב השקיה יש לכם מספיק תחנות לעריכה של סט הוראות מתאים. בבקר לתוכנית ספציפית אתם למעשה קובעים ומגדירים את הימים, השעות של ההשקיה – תחילה וסיום, וכמות של מים.

 

דואגים לחממה המושלמת שלכם

ניתן להשיג חממות ביתיות במגוון גדלים, סוגים ושימושים. שימו לב כי התוצרת החקלאית שאתם מגדלים – פרחים, צמחי תבלין, ירק וכדומה מקבלים את תוכנית ההשקיה והטיפוח המתאימה להם במסגרת אותה חממה. צוות מקצועי ומיומן ידאג לבוא ולהתקין לכם את החממה לבחירתכם במיקום המדויק והאופטימלי לגידול הצמחים שאתם בוחרים לגדל.

קחו בחשבון שרכישה של חממה היא לא נושא פשוט כל כך, יש הרבה עניינים שיש לתת עליהם את הדעת כמו מחיר, ציוד התקני נוסף, אמצעי תחזוקה וכמובן אחריות. אל תתפשרו על חממה ביתית מבלי לבדוק את כל המרכיבים שיהפכו את התחביב או המקצוע שלכם שהוא גידול צמחייה לעיסוק משמעותי, מספק ותכליתי. כדאי מאוד לקרוא הרבה קודם על סוגי הצמחים שאתם מתכוונים לגדל, מה הכמות שלהם, מה הם צריכים כדי לגדול ולשגשג, לבדוק האם קיים אצלכם השטח המתאים וכמובן לעשות רשימה של כל הציוד ההכרחי כמו חממה ביתית, מחשב השקיה ועוד.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
טיפול בריפלוקס

מחלת ריפלוקס קיבה-ושט (GERD) היא מצב שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. היא מתרחשת כאשר חומצת קיבה או, לעתים,

כלב
מחפשים אוכל לכלב? הכירו את NOW Fresh

בתחום הטיפול בחיות המחמד, מציאת התזונה הנכונה עבור בן לוויה הכלב שלך היא דבר חשוב ביותר. מדריך מקיף זה מתעמק במורכבות של מזון לכלבים, עם זרקור על המותג הנודע Now Fresh. בואו נצא למסע כדי להבין מדוע Now Fresh בולט בעולם תזונת הכלבים.

אוטובוס
ביטוח אוטובוסים: הבטחת בטיחות בדרכים

בעולם המהיר של ימינו, אוטובוסים הפכו לחלק בלתי נפרד ממערכות התחבורה, מה שמקל על תנועת אנשים וסחורות בין ערים ומדינות. בין אם זה אוטובוס ציבורי, אוטובוס צ'רטר פרטי או מיני-אוטובוס, לכולם תפקיד מכריע בהבטחת נסיעה יעילה ונוחה. עם זאת, עם הגדלת מספר האוטובוסים בכבישים, הצורך בביטוח אוטובוסים הפך חשוב מתמיד. חיבור זה בוחן את המשמעות של ביטוח אוטובוסים, ביטוח משאיות וביטוח מיני-אוטובוס, תוך הדגשת היתרונות שלהם ואת הסיבות לכך שהם חיוניים.

מכשירי כושר ביתיים
רכישת מכשירי כושר ביתיים

בעולם העמוס של היום, למצוא זמן ללכת לחדר כושר יכול להיות אתגר. זו הסיבה שאנשים רבים פונים למכשירי כושר ביתיים כדרך נוחה ויעילה לשמור על כושר. עם מגוון רחב של אפשרויות זמינות, כולל ספות כושר, משקולות ואופני כושר, רכישת הציוד המתאים לביתך יכולה לעזור לך להשיג את יעדי הכושר שלך בתנאים שלך.