טיפים לקבלת החזר מס

 

החזר מס זו פרוצדורה שרבים מאיתנו נמנעים ממנה מכיוון שדורשת הגשת טפסים והתעסקות בבירוקרטיה. יחד עם זאת, יחד עם זאת, במידה ואתם זכאים להחזר מס חבל שתפספסו את ההזדמנות לקבל את הכסף שמגיע לכם. במאמר זה נציג בפניכם מספר טיפים לקבלת החזר מס שיעזרו לכם לשקול האם כדאי לכם לנסות ולהגיש את הבקשה.

מתי מגיע לנו החזר מס?

החזר מס עם היחידה להחזרי מס מגיע לאדם כאשר שישנו פער בין מס ההכנסה ששולם למס ההכנסה שהייתם צריכים לשלם. אם אתם עצמאים יתכן ואתם זכאים להחזר מס במידה ושילמתם מקדמות מס המבוססות על הכנסה משוערת גבוהה מההכנסה שהייתה לכם בפועל. במקרה כזה בדרך כלל כשתגישו את הדו"ח השנתי הפער יתגלה ותקבלו את ההחזר. אם אתם שכירים, יתכן ובמהלך שש השנים האחרונות שילמתם מאיזושהי סיבה מס הכנסה גבוה יותר ממה שהייתם אמורים, וגם אז תהיו זכאים להחזר.

באיזה מצבים שכיר משלם מס הכנסה גבוה ממה שהיה צריך?

ישנן מספר סיבות ומקרים בהם שכיר משלם מס הכנסה גבוה ממה שהיה צריך, ניתן כמה דוגמאות שישמשו עבורכם לטיפים לקבלת החזר מס. לשכירים מס הנכסה מוערך באופן שנתי ומשולם באופן חודשי, לכן אם במהלך שנת המס עברתם בין עבודות או נוצר פער בו לא הייתם מועסקים כלל, יתכן  ואתם זכאים להחזר מס. סיטואציות נוספות לקבל החזר מס הן בכל הנוגע לנקודות זיכוי. אם לדוגמה עובדת יולדת ויוצאת לחופשת לידה ומאריכה את חופשת הלידה על חשבונה, היא אינה מועסקת באופן רציף ויתכן וזכאית להחזר מס. כמו כן, ישנם מקרים בהם אנחנו זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה, במקרה של שחרור משירות מלא בצה"ל לדוגמה. במידה ולא קיבלנו בזמן את נקודות הזיכוי נוכל לבקש שיתחשבו בהן בדיעבד ויתכן ונקבל החזר. אפשר לבחון החזרי מס לשכירים עד שש שנים אחורה כך שפעמים רבות הסכום יכול להצטבר לאלפי שקלים החזר.

איך מבקשים החזר מס?

ישנן מספר דרכים להגיש בקשת החזר מס גם לאלו שצריכים טיפים לקבלת החזר מס ולא מסתדרים עצמאית.

  • פנייה ליועץ מס / רואה חשבון שיעזור לכם באיסוף הטפסים הנדרשים והגשת הבקשה. היתרון הוא שיש ליווי של בעל מקצוע שמכיר את כל הפרטים והזכויות כך שידע להכווין אתכם בטפסים הספציפיים שיש להגיש ומתי להגיש את הבקשה. שירות זה הוא לרוב בתשלום של אחוז מסוים מהחזר המס שתקבלו, כך שלרוב אין מה להפסיד מלנסות לקבל את ההחזר.
  • אשר להגיש את הבקשה בתוכנה שנועדה להגשת בקשה להחזיר מס, שירות זה הוא לרוב בתשלום חד פעמי ועוזר לעשות סדר בתהליך.
  • להגיש עצמאית ידנית את הטפסים – ניתן לעשות את התהליך גם באופן עצמאי אבל יש לקחת בחשבון כי יתכן ותגלו לא רק סיבות להחזר אלא גם חובות למס הכנסה אותם תצטרכו להחזיר.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מורה פרטי לפיזיקה למתחילים

  קיימות סיבות חשובות לשכירת שירותי מורה פרטי לפיזיקה למתחילים, כמו למשל: חוסר ביטחון עצמי בידע בנושא. כישלון בלימודים כתוצאה

יורוסטייל קבלן מוביל לתריסים

  עולם התריסים התרחב מאוד בשנים האחרונות. קיימים קבלני תריסים רבים, המציעים מגוון של תריסים שונים מחומרים שונים ועיצובים שונים.

בלוג

חיזוק מבנים ישנים

לאחרונה אנו שומעים על מבנים ישנים שקורסים. הדבר גורם לכל אדם שגר במבנה ישן לחשוש שגם הבניין שלו יכול לקרוס