קרדיט תמונה: pixabay.com

טיפולים נפשיים – הסוגים השונים

בשנים האחרונות, אצל יותר ויותר אנשים מחלחלת ההבנה (החשובה) שלא רק הגוף שלנו זקוק למעקב ולטיפול אלא גם הנפש, וכחלק מכך, הביקוש לטיפולים נפשיים נמצא במגמת עלייה.
בכוחם של טיפולים רגשיים לשפר לאנשים את איכות החיים, לאפשר להם להתמודד בצורה יעילה ונכונה יותר עם סוגיות שונות, להתגבר על משברים ואף לצאת מהם מחוזקים.
טיפולים נפשיים יכולים להיות מותאמים לאנשים בכל קשת הגילאים: ילדים, בני נוער ומבוגרים.
הטיפולים הנפשיים, הם הזדמנות למטופלים, להרגיש בסביבה בטוחה ומכילה ולשתף ולספר כל מה שעולה על דעתם: אירועים שקרו, שאיפות מהחיים, זיכרונות לא טובים מהילדות ועוד.. ועוד..
כל מי שמעוניין בהליך טיפול נפשי, חשוב שיכיר תחילה את כל האפשרויות המוצעות לו – מכיוון, שלצד הטיפולים הפסיכולוגיים שכולם מכירים, יש עוד לא מעט שיטות טיפול נוספות, אשר פועלות בדרכים אחרות ויכולות להיות מותאמות עבור אנשים שונים.

 

פסיכותרפיה

מדובר בשיטת הטיפול הנפשית הנפוצה ביותר, אשר מתבססת על שיחות בין המטפל לבין המטופל. המטפל אמור להיות פסיכולוג מוסמך (בוגר לימודי פסיכולוגיה לתואר שני) והוא יכול להיות גם פסיכיאטר או איש מקצוע אחר מתחום בריאות הנפש.
המטרה המרכזית של טיפולי פסיכותרפיה היא לסייע בהתמודדות עם בעיות נפשיות ורגשיות.
במהלך הטיפולים, הפסיכותרפיסטים מסייעים למטולים לקבל כלים אשר בכוחם לסייע להם לנהל בצורה בריאה ונכונה יותר את אותן מחשבות או התנהגויות אשר פוגעות בהם.

 

טיפול קוגניטיבי – התנהגותי

טיפול זה קרוי גם CBT, מדובר בטיפול אשר ייעודו להתמקד במחשבות ובהתנהגויות אשר גורמות לקושי בתפקוד היומיומי של המטופלים.
במסגרת הטיפול, המטופל לומד להכיר ולהטמיע תהליכים של חשיבה והתנהגות חדשים, אשר אמורים לסייע לו לשנות את התגובות אליהן היה רגיל בסיטואציות מסוימות ולמעשה, לשלוט בצורה טובה יותר על חייו.
המטפלים בCBT אמורים להיות בעלי תואר שני בתחום הקליני ובנוסף, גם בוגרי קורס ייעודי לטיפול ב-CBT.

 

טיפול באמנות

טיפול באמנות מהווה לאלטרנטיבה לאותם טיפולים המבוססים על שיחות – כאשר, הוא מיועד בעיקר עבור ילדים ועבור אנשים אשר קשה להם להתבטא או להגדיר את מה שהם מרגישים במילים.
טיפול באמנות או תרפיה באמנות, מאפשרת למטופלים לשתף את מה שהם מרגישים באמצעות היצירה – כאשר, כל יצירת אומנות יכולה להעיד על היבט כזה או אחרים בחיים של המטופל.
הליך טיפולי זה אינו מתבסס על כללים מוגדרים, כך שהמטופלים זוכים לחירות באומנות שלהם. הליך זה יכול לסייע למטופל במגוון רחב של היבטים ובין היתר: שיפור המיומנויות התקשורתיות, העצמה וחיזוק ההתפתחות האישית, מענה לצרכים אישיים שונים ועוד..

 

אימון אישי

אימון אישי נועד בכדי לסייע לאנשים בכל קשת הגילאים, להציב מטרות ויעדים ולפעול להשגתם, לקבל כלים באמצעותם יתאפשר לו להתגבר על אתגרים שונים ובאופן כללי, להעלות את איכות החיים ולחיות חיים מספקים ועשירים יותר.
אימון אישי יכול לסייע בכל תחומי החיים: זוגיות, קריירה, התנהלות כלכלית ועוד..
כאשר, המאמן האישי מתמחה לרוב באימון בתחומים ספציפיים.
בניגוד לטיפולים הקודמים, בהליך אימון האישי המאמן לא צריך להיות בוגר של תואר שני קליני או אפילו להחזיק בתואר ראשון בתחום לימוד פסיכולוגיה. עליו, להיות בוגר של קורס ייעודי בתחום האימון האישי.

כמובן, שכל מי שמתעניין בטיפולים נפשיים עתיד לגלות עוד רשימה ארוכה של סוגי טיפולים, אשר כל אחת מהן פועלת אחרת, מיועדת למטרות שונות ויכולה להתאים עבור אנשים אחרים. לכן, ההמלצה היא לערוך היכרות עם כמה שיותר מאותן השיטות, על מנת לבחור בסופו של דבר בשיטת הטיפול היעילה והמתאימה ביותר, מתוך אותו ההיצע.

 

 

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
שמירה על עור בריא וצעיר: מדריך לטיפוח עור הפנים

טיפוח עור הפנים חיוני לשמירה על בריאותו ומראהו הצעיר של העור, שהוא האיבר הגדול ביותר בגוף האדם. עור הפנים שלנו חשוף מדי יום לגורמים סביבתיים מזיקים כמו זיהום אוויר, קרינת UV ורדיקלים חופשיים, ולכן דורש טיפול קבוע כדי למנוע בעיות נפוצות כמו קמטים, כתמים ואקנה. שגרת טיפוח פנים מסודרת לא רק מסייעת בהגנה על העור אלא גם בשיפור החיוניות הטבעית שלו. מאמר זה מספק מדריך מקיף לטיפוח עור הפנים, הכולל שגרות בסיסיות, טיפים נוספים ועצות המותאמות לסוגי עור שונים.

עיצוב בית: התוכנית לאיכות חיים טובה יותר

בית פרטי הוא הרבה יותר מאשר מקום מגורים; זהו מקלט אישי המשקף את אורח החיים והשאיפות של דייריו. בישראל, שבה משפחה ובית הם מרכזיים בחיי היומיום, המשמעות של בית פרטי חורגת מעבר למבנה הפיזי שלו כדי לגלם מרחב של נוחות, ביטחון ושייכות. ערך מהותי זה מדגיש את החשיבות של תכנון ועיצוב קפדניים ביצירת בית שאינו רק עונה על הצרכים הפונקציונליים של יושביו אלא גם משפר את איכות חייהם הכוללת. תכנון נכון ועיצוב מתחשב מבטיחים שהבית אינו רק מקום מגורים, אלא מרחב המקדם רווחה, מתאים לאורח החיים הייחודי של דייריו ועומד כעדות לחלומותיהם והישגיהם. ככל שאנו מעמיקים ביתרונות וההיבטים החיוניים של תכנון ועיצוב בית פרטי, מתברר עד כמה תהליכים אלו קשורים קשר הדוק להשגת איכות חיים גבוהה יותר באמצעות יצירת בית מתחשבת ואישית.

מכונות הידראולי
אביזרי הידראוליקה כיצד לבחור, להתקין ולתחזק לביצועים מקסימליים

בבלט המורכב של המכונות, אביזרים הידראוליים ממלאים תפקיד מרכזי, ומבטיחים שכל תנועה תבוצע בדיוק של שרביט מאסטרו. הם הגיבורים האלמונים מאחורי הכוח הגולמי והשליטה העדינה של הסימפוניה התעשייתית שלנו. עם זאת, הדרך להרמוניה אינה נטולת אתגרים. אבטחת המלווים הנכונים, תזמור התקנתם וביצוע תחזוקה שוטפת הם אמצעים קריטיים למניעת הידרדרות ההופעה לכאוס.