קרדיט תמונה: pixabay.com

טיפולים נפשיים – הסוגים השונים

בשנים האחרונות, אצל יותר ויותר אנשים מחלחלת ההבנה (החשובה) שלא רק הגוף שלנו זקוק למעקב ולטיפול אלא גם הנפש, וכחלק מכך, הביקוש לטיפולים נפשיים נמצא במגמת עלייה.
בכוחם של טיפולים רגשיים לשפר לאנשים את איכות החיים, לאפשר להם להתמודד בצורה יעילה ונכונה יותר עם סוגיות שונות, להתגבר על משברים ואף לצאת מהם מחוזקים.
טיפולים נפשיים יכולים להיות מותאמים לאנשים בכל קשת הגילאים: ילדים, בני נוער ומבוגרים.
הטיפולים הנפשיים, הם הזדמנות למטופלים, להרגיש בסביבה בטוחה ומכילה ולשתף ולספר כל מה שעולה על דעתם: אירועים שקרו, שאיפות מהחיים, זיכרונות לא טובים מהילדות ועוד.. ועוד..
כל מי שמעוניין בהליך טיפול נפשי, חשוב שיכיר תחילה את כל האפשרויות המוצעות לו – מכיוון, שלצד הטיפולים הפסיכולוגיים שכולם מכירים, יש עוד לא מעט שיטות טיפול נוספות, אשר פועלות בדרכים אחרות ויכולות להיות מותאמות עבור אנשים שונים.

 

פסיכותרפיה

מדובר בשיטת הטיפול הנפשית הנפוצה ביותר, אשר מתבססת על שיחות בין המטפל לבין המטופל. המטפל אמור להיות פסיכולוג מוסמך (בוגר לימודי פסיכולוגיה לתואר שני) והוא יכול להיות גם פסיכיאטר או איש מקצוע אחר מתחום בריאות הנפש.
המטרה המרכזית של טיפולי פסיכותרפיה היא לסייע בהתמודדות עם בעיות נפשיות ורגשיות.
במהלך הטיפולים, הפסיכותרפיסטים מסייעים למטולים לקבל כלים אשר בכוחם לסייע להם לנהל בצורה בריאה ונכונה יותר את אותן מחשבות או התנהגויות אשר פוגעות בהם.

 

טיפול קוגניטיבי – התנהגותי

טיפול זה קרוי גם CBT, מדובר בטיפול אשר ייעודו להתמקד במחשבות ובהתנהגויות אשר גורמות לקושי בתפקוד היומיומי של המטופלים.
במסגרת הטיפול, המטופל לומד להכיר ולהטמיע תהליכים של חשיבה והתנהגות חדשים, אשר אמורים לסייע לו לשנות את התגובות אליהן היה רגיל בסיטואציות מסוימות ולמעשה, לשלוט בצורה טובה יותר על חייו.
המטפלים בCBT אמורים להיות בעלי תואר שני בתחום הקליני ובנוסף, גם בוגרי קורס ייעודי לטיפול ב-CBT.

 

טיפול באמנות

טיפול באמנות מהווה לאלטרנטיבה לאותם טיפולים המבוססים על שיחות – כאשר, הוא מיועד בעיקר עבור ילדים ועבור אנשים אשר קשה להם להתבטא או להגדיר את מה שהם מרגישים במילים.
טיפול באמנות או תרפיה באמנות, מאפשרת למטופלים לשתף את מה שהם מרגישים באמצעות היצירה – כאשר, כל יצירת אומנות יכולה להעיד על היבט כזה או אחרים בחיים של המטופל.
הליך טיפולי זה אינו מתבסס על כללים מוגדרים, כך שהמטופלים זוכים לחירות באומנות שלהם. הליך זה יכול לסייע למטופל במגוון רחב של היבטים ובין היתר: שיפור המיומנויות התקשורתיות, העצמה וחיזוק ההתפתחות האישית, מענה לצרכים אישיים שונים ועוד..

 

אימון אישי

אימון אישי נועד בכדי לסייע לאנשים בכל קשת הגילאים, להציב מטרות ויעדים ולפעול להשגתם, לקבל כלים באמצעותם יתאפשר לו להתגבר על אתגרים שונים ובאופן כללי, להעלות את איכות החיים ולחיות חיים מספקים ועשירים יותר.
אימון אישי יכול לסייע בכל תחומי החיים: זוגיות, קריירה, התנהלות כלכלית ועוד..
כאשר, המאמן האישי מתמחה לרוב באימון בתחומים ספציפיים.
בניגוד לטיפולים הקודמים, בהליך אימון האישי המאמן לא צריך להיות בוגר של תואר שני קליני או אפילו להחזיק בתואר ראשון בתחום לימוד פסיכולוגיה. עליו, להיות בוגר של קורס ייעודי בתחום האימון האישי.

כמובן, שכל מי שמתעניין בטיפולים נפשיים עתיד לגלות עוד רשימה ארוכה של סוגי טיפולים, אשר כל אחת מהן פועלת אחרת, מיועדת למטרות שונות ויכולה להתאים עבור אנשים אחרים. לכן, ההמלצה היא לערוך היכרות עם כמה שיותר מאותן השיטות, על מנת לבחור בסופו של דבר בשיטת הטיפול היעילה והמתאימה ביותר, מתוך אותו ההיצע.

 

 

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
מכונות הידראולי
אביזרי הידראוליקה כיצד לבחור, להתקין ולתחזק לביצועים מקסימליים

בבלט המורכב של המכונות, אביזרים הידראוליים ממלאים תפקיד מרכזי, ומבטיחים שכל תנועה תבוצע בדיוק של שרביט מאסטרו. הם הגיבורים האלמונים מאחורי הכוח הגולמי והשליטה העדינה של הסימפוניה התעשייתית שלנו. עם זאת, הדרך להרמוניה אינה נטולת אתגרים. אבטחת המלווים הנכונים, תזמור התקנתם וביצוע תחזוקה שוטפת הם אמצעים קריטיים למניעת הידרדרות ההופעה לכאוס.

גבר
חקירת ההשפעה של תרבות המזון על בריאות מינית גברית: חקירת הקשר בין תזונה ואימפוטנציה

לתרבות האוכל תפקיד משמעותי בעיצוב הבריאות והרווחה הכללית שלנו. בשנים האחרונות, יש עניין גובר בהבנה כיצד תזונה משפיעה על היבטים שונים בחיינו, כולל בריאות מינית. מאמר זה נועד לחקור את הקשר בין תרבות מזון לבריאות מינית גברית, תוך התמקדות ספציפית בקשר בין תזונה לאימפוטנציה.

התמודדות משפטית עם הוצאת דיברה באינטרנט

הוצאת דיבה באינטרנט היא דאגה הולכת וגוברת, שכן הצהרות שקריות ומזיקות שנכתבות מאחורי המקלדת, יכולות להיות בעלות השלכות משמעותיות על אנשים וארגונים. מאמר זה יסביר מהי הוצאת דיבה, כיצד ניתן לזהות אותה, וכן את דרכי ההתמודדות המשפטית עם התופעה.

טיפול בריפלוקס

מחלת ריפלוקס קיבה-ושט (GERD) היא מצב שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. היא מתרחשת כאשר חומצת קיבה או, לעתים,

כלב
מחפשים אוכל לכלב? הכירו את NOW Fresh

בתחום הטיפול בחיות המחמד, מציאת התזונה הנכונה עבור בן לוויה הכלב שלך היא דבר חשוב ביותר. מדריך מקיף זה מתעמק במורכבות של מזון לכלבים, עם זרקור על המותג הנודע Now Fresh. בואו נצא למסע כדי להבין מדוע Now Fresh בולט בעולם תזונת הכלבים.

אוטובוס
ביטוח אוטובוסים: הבטחת בטיחות בדרכים

בעולם המהיר של ימינו, אוטובוסים הפכו לחלק בלתי נפרד ממערכות התחבורה, מה שמקל על תנועת אנשים וסחורות בין ערים ומדינות. בין אם זה אוטובוס ציבורי, אוטובוס צ'רטר פרטי או מיני-אוטובוס, לכולם תפקיד מכריע בהבטחת נסיעה יעילה ונוחה. עם זאת, עם הגדלת מספר האוטובוסים בכבישים, הצורך בביטוח אוטובוסים הפך חשוב מתמיד. חיבור זה בוחן את המשמעות של ביטוח אוטובוסים, ביטוח משאיות וביטוח מיני-אוטובוס, תוך הדגשת היתרונות שלהם ואת הסיבות לכך שהם חיוניים.