חקירת בגידה היא התהליך שבו ממשלה קובעת אם אדם ביצע בגידה

ממשל טראמפ נמצא בעיצומה של שערורייה ענקית.

ה-FBI וועדת המודיעין של בית הנבחרים מנהלות חקירה על קשרים אפשריים בין בכירי קמפיין טראמפ לרוסיה.

החקירה הזו נמשכת כבר חודשים, אך לאחרונה נחשף כי היה צו בית משפט סודי ביותר המאפשר ל-FBI לפקח על התקשורת של פקידי קמפיין טראמפ.

צו בית המשפט הוצא על ידי שופט בית המשפט למעקב אחר מודיעין זר והוא איפשר ל-FBI לפקח על התקשורת של פקיד הקמפיין של טראמפ מאוקטובר 2016 ועד ספטמבר 2017.

השערורייה גרמה לאנשים רבים לתהות אם מדובר בבגידה.

בגידה מוגדרת כ"עבירה של ניסיון במעשים גלויים להפיל או לערער את ממשלתו של ארצו או את אחדותו הפוליטית, בדרך כלל במטרה לבסס את עצמו כמנהיג".

על מנת שמשהו ייחשב לבגידה, יש להראות שקיימת איזושהי קנוניה בין המעורבים בניסיון להפיל או לערער את ארצם.

ארצות הברית נמצאת בעיצומו של משבר ביטחון לאומי.

ממשל טראמפ נחקר בגין קנוניה אפשרית עם מעצמות זרות, שיבוש מהלכי משפט ובגידה.

כמה דמוקרטים הרחיקו לכת והאשימו את הנשיא טראמפ שהוא בוגד.

מתנגדיו של טראמפ האשימו אותו גם בבגידה בשל דבריו על רוסיה, שלטענתם נאמרו בניסיון לערער את קהילת המודיעין האמריקאית ואת חקירותיה בנוגע להתערבות הרוסית בבחירות לנשיאות ב-2016.

תומכי הנשיא טענו מנגד שטראמפ רק הביע את דעתו כי יחסי ארה"ב-רוסיה נפגעו מהסנקציות של הנשיא לשעבר ברק אובמה נגד רוסיה בשל התערבותה לכאורה בבחירות, וכי הוא לא ניסה לערער כל סוכנות חקירה או ביון בשעה הכל – שלא לדבר על אלה שחוקרים את מעשיו שלו או את אלה של מקורביו לקמפיין – תוך כדי כך.

במאמר זה, אנו חוקרים מה בעצם משמעותה של בגידה והאם

החקירות מנוהלות בכמה ועדות. ועדת המשפט של הסנאט, ועדת המשפט של בית הנבחרים והוועדה הנבחרת הקבועה של בית הנבחרים למודיעין מעורבים כולם בתהליך.

חלק מהנושאים שעלו בחקירות אלו כוללות: פיטוריו של הנשיא טראמפ את ראש ה-FBI ג'יימס קומי, יחסיו של טראמפ עם רוסיה וכל קנוניה אפשרית, שיבוש פוטנציאלי למשפט וניצול לרעה של כוח.

חוקת ארצות הברית, סעיף III, סעיף 3, סעיף 1 קובע כי "בגידה נגד ארצות הברית תהיה רק בגביית מלחמה נגדם, או בדבקות באויביהם, מתן סיוע ונחמה." החוקה אינה מגדירה מהי גביית מלחמה או דבקות באויבים.

עם זאת, בית המשפט העליון קבע כי "דבקות באויבים" פירושה יותר מסתם לא לעשות כלום; זה כולל גם מתן סוג של סיוע או תמיכה. בית המשפט גם אמר כי ניתן להרשיע אדם בבגידה בגין מעשים שאינם אלימים בעליל אך בכל זאת מסוכנים או לא נאמנים מכיוון שהם עלולים להוביל בסופו של דבר לאלימות.

המונח "בגידה" משמש לתיאור כל פשע הכרוך בהפרה של המדינה או הממשלה של האדם. הצורה הנפוצה ביותר של בגידה היא ריגול אחר הממשלה, וסיוע לאויב בזמן מלחמה. חקירות בגידה הן חלק חשוב מאוד במערכת המשפט הפלילי, והן גם מאוד מסובכות.

חוקת ארצות הברית מגדירה בגידה כ"הטלת מלחמה נגד [ארצות הברית], או בדבקות באויביהן, מתן סיוע ונחמה." (סעיף III, סעיף 3)

ישנם שני סוגים של בגידה: בגידה גבוהה ובגידה נמוכה. על בגידה גבוהה עונש מוות או מאסר עולם, בעוד בגידה נמוכה דינה מאסר של לא יותר מעשרים שנה.

משרד המשפטים של ארצות הברית מגדיר בגידה כ"בגידה במדינה שלו על ידי ניהול מלחמה נגדה או על ידי פעולה מודעת או מכוונת כדי לסייע לאויביה".

חקירות בגידה מבוצעות כאשר ממשלת ארצות הברית חושדת שאזרח ביצע בגידה.

ממשל טראמפ מתמודד כעת עם הרבה תגובה להחלטותיהם. אחת ההחלטות השנויות במחלוקת הייתה ההחלטה לבטל את הסיווג הביטחוני של ג'ון ברנן, לשעבר מנהל ה-CIA. הנשיא טראמפ כינה את ברנן "שקרן", "מדליף" ו"אדם רע מאוד".

חקירות נערכות כדי לאסוף ולבחון ראיות כדי לקבוע אם יש להאשים אדם או קבוצת אנשים בפשע. המילה "חקירה" מגיעה מהמילה הלטינית "investigare", שפירושה "להסתכל לתוך".

ישנם שלושה סוגי חקירות:

1. חקירות פליליות – מדובר בעבירות, כגון גניבה, תקיפה ורצח.

2. חקירות אזרחיות – מדובר במקרים בהם מישהו תובע אדם או חברה אחרת לפיצויים או פיצויים אחרים.

3. חקירות אדמיניסטרטיביות – אלה מערבות סוכנויות ממשלתיות החוקרות הפרות אפשריות של חוקים, כללים או תקנות על ידי אדם או חברה.

חקירת הבגידה הראשונה בארצות הברית הייתה במהלך מלחמת העצמאות. לאחר המלחמה לא היו חקירות בגידה עד מלחמת העולם השנייה. ב-1952 הואשמו יוליוס ואתל רוזנברג בריגול ונידונו למוות על העברת סודות גרעיניים לרוסים.

בשנים האחרונות, חקירות בגידה נפוצות יותר. ממשל טראמפ חוקר את ההתערבות הרוסית בבחירות לנשיאות 2016 כבגידה אפשרית.

בארצות הברית, בגידה היא פשע שיכול להתבצע על ידי מי שחייב אמונים לארצות הברית ושאוהב מלחמה נגדם, או נצמד לאויביו, נותן להם סיוע ונחמה בתוך ארצות הברית או במקומות אחרים. יש עונש מוות.

ה-FBI מגדיר בגידה כ"מי שבשל נאמנות לארצות הברית גובה מלחמה נגדם או נצמד לאויביהם, נותן להם סיוע ונוחות בתוך ארצות הברית או במקומות אחרים, אשם בבגידה".

ישנן שתי דרכים שבהן אדם יכול לבצע בגידה. הראשון הוא על ידי הטלת מלחמה נגד ארה"ב, והשני הוא על ידי מתן סיוע ונחמה לאויביה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
אילוף כלבים בבית הלקוח

כשזה מגיע לאילוף כלבים, כל בעל חיית מחמד חפץ בחוויה חלקה המטפחת את הפוטנציאל של בן לוויה הפרוותי ומטפחת קשר

שומרים על באר שבע: הבנת התפקיד המכריע של אבטחת סייבר

כשמדובר בהגנה על העולם הדיגיטלי שלנו, אבטחת סייבר ממלאת תפקיד מכריע בשמירה על המידע והתשתית הרגישים שלנו. בבאר שבע, ישראל, חשיבות זו מועצמת בשל נוכחותה המשמעותית של העיר בתעשיית הסייבר. עם איומי הסייבר שהולכים ומתוחכמים, הכרחי לבאר שבע לתת עדיפות לאבטחת סייבר כדי להבטיח את המשך הבטיחות והיציבות של הנוף הדיגיטלי שלה.

מיזוג אוויר בבאר שבע: הכרח במדבר

באר שבע, הממוקמת במדבר הנגב בדרום הארץ, חווה טמפרטורות יוקדות בחודשי הקיץ. עם ממוצע שנתי העומד על קצת למעלה מ- 3 מעלות צלזיוס בשנים האחרונות, הצורך במיזוג אוויר בעיר זו אינו רק מותרות אלא הכרח.