קרדיט תמונה: freepik

חיזוק מבנים ישנים

לאחרונה אנו שומעים על מבנים ישנים שקורסים. הדבר גורם לכל אדם שגר במבנה ישן לחשוש שגם הבניין שלו יכול לקרוס ולתהות: מה עליו לעשות על מנת לחזק את המבנה שלו ולא להגיע למצב של קריסת מבנה? ובכן, חשוב להבין כי לאורך השנים למבנים שונים יש נטייה לצבור בלאי וזאת כתוצאה מנזקי מזג אוויר וזמן. יחד עם זאת, ישנם מבנים שנבנו לפני המון שנים ולא מסוגלים להתמודד עם רעידות אדמה ואסונות אחרים. לכן, כיום ישנם לא מעט מבנים שעל פי החוק יש צורך לחזק אותם. תהליכי התחדשות עירונית כגון פינוי בינוי ותמ"א 38 הם תהליכים הרלוונטיים בדיוק עבור מטרה זאת בקרב הבניינים הרלוונטיים. כדי לחזק מבנה יש  לבצע מגוון רחב של פעולות הכוללות בין היתר: חידוש, שיפוץ וחיזוק של המבנה על מנת להבטיח שהוא בטוח למגורים עבור דייריו.

מהו חוק חיזוק מבנים?

מכיוון שמדינת ישראל מצויה באזור פעיל  מבחינה סיסמית ועל כן היא מצויה בסיכון גבוה לרעידות אדמה, בשנת 1975 נכנס לתוקף תקן ישראלי 413 אשר מבטיח את העמידות של המבנים במקרה של רעידת אדמה. ישנם מבנים רבים שנבנו בישראל טרם החוק המדובר נכנס לתוקף ועל כן, הם  אינם מוגנים מפני מקרים של רעידת אדמה. לכן, קיימת כיום תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים- תמ"א 38. מטרתה של התוכנית היא לעודד את הציבור לחזק את המבנים שהם גרים בהם בפני רעידת אדמה. כל מבנה המיישם את התוכנית בו, זכאי במקביל לחיזוק המבנה והתאמתו לתקן הנדרש גם לשיפוץ הבניין, הוספת ממ"ד בדירות המגורים,  הוספת מעלית במבנה לא פעם, שיפוץ חזית המבנה ועוד.

מעבר לכך, החוק קובע כי כל רשות מקומית או עירייה צריכה להיות עם אצבע על הדופק בכל הנוגע לחיזוק מבנים. כל פרק זמן כלשהו מהנדסים מטעם הרשות או העירייה צריכים לבצע בדיקת בקרה למבנים שונים במטרה לבחון האם הם בטוחים למגורים. במידה והבדיקה מעלה כי המבנים אינם בטוחים למגורים, העיריה או הרשות המקומית יטילו צו על המבנה בדרישה שהדיירים יבצעו חיזוק ותיקונים נדרשים על מנת להפוך את הבניין  לבטוח למגורים. במידה ודיירי הבניין אינם פועלים  בהתאם לצו, הם יפונו מהמבנה.

כיצד מחזקים מבנים ישנים?

חיזוק בניינים ישנים צריך להתחיל בבדיקת מהנדס בניין מוסמך שיבצע בדיקה של שלד המבנה ויסודות המבנה ויחפש סממנים הנדסיים שיכולים להעיד על החוזק של המבנה. במסגרת הבדיקה המהנדס יכול להצביע על כל האלמנטים הדורשים חיזוק במבנה על מנת שהוא יהיה מבנה בטוח למגורים. בהתאם לדוח שיפיק המהנדס אודות מצב המבנה, תגובש תוכנית חיזוק מבנה לטובת הבניין. מדובר על שלב שבו ניתן להחליט האם משלבים גם שיפוץ דקורטיבי ואסתטי לבניין ולא מתמקדים רק בחיזוק המבנה.

יש מגוון רחב של שיטות המסייעות בתהליך חיזוק מבנים, כך לדוגמא: חיזוק מסגרות של פלדה או בטון שמציבים לאורך הבניין, חיזוק של התשתיות עליהן הבניין נבנה, חיזוק העמודים, הקמת של קירות הקשחה שבונים בחדרי מגדרות, שימוש בחומרים איכותיים וחזקים כגון: צמנט, עיבוי של עמודים תומכים, ביצוע עבודות איטום מסוגים שונים ועוד.

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
עיצוב בית: התוכנית לאיכות חיים טובה יותר

בית פרטי הוא הרבה יותר מאשר מקום מגורים; זהו מקלט אישי המשקף את אורח החיים והשאיפות של דייריו. בישראל, שבה משפחה ובית הם מרכזיים בחיי היומיום, המשמעות של בית פרטי חורגת מעבר למבנה הפיזי שלו כדי לגלם מרחב של נוחות, ביטחון ושייכות. ערך מהותי זה מדגיש את החשיבות של תכנון ועיצוב קפדניים ביצירת בית שאינו רק עונה על הצרכים הפונקציונליים של יושביו אלא גם משפר את איכות חייהם הכוללת. תכנון נכון ועיצוב מתחשב מבטיחים שהבית אינו רק מקום מגורים, אלא מרחב המקדם רווחה, מתאים לאורח החיים הייחודי של דייריו ועומד כעדות לחלומותיהם והישגיהם. ככל שאנו מעמיקים ביתרונות וההיבטים החיוניים של תכנון ועיצוב בית פרטי, מתברר עד כמה תהליכים אלו קשורים קשר הדוק להשגת איכות חיים גבוהה יותר באמצעות יצירת בית מתחשבת ואישית.

מכונות הידראולי
אביזרי הידראוליקה כיצד לבחור, להתקין ולתחזק לביצועים מקסימליים

בבלט המורכב של המכונות, אביזרים הידראוליים ממלאים תפקיד מרכזי, ומבטיחים שכל תנועה תבוצע בדיוק של שרביט מאסטרו. הם הגיבורים האלמונים מאחורי הכוח הגולמי והשליטה העדינה של הסימפוניה התעשייתית שלנו. עם זאת, הדרך להרמוניה אינה נטולת אתגרים. אבטחת המלווים הנכונים, תזמור התקנתם וביצוע תחזוקה שוטפת הם אמצעים קריטיים למניעת הידרדרות ההופעה לכאוס.

גבר
חקירת ההשפעה של תרבות המזון על בריאות מינית גברית: חקירת הקשר בין תזונה ואימפוטנציה

לתרבות האוכל תפקיד משמעותי בעיצוב הבריאות והרווחה הכללית שלנו. בשנים האחרונות, יש עניין גובר בהבנה כיצד תזונה משפיעה על היבטים שונים בחיינו, כולל בריאות מינית. מאמר זה נועד לחקור את הקשר בין תרבות מזון לבריאות מינית גברית, תוך התמקדות ספציפית בקשר בין תזונה לאימפוטנציה.

התמודדות משפטית עם הוצאת דיברה באינטרנט

הוצאת דיבה באינטרנט היא דאגה הולכת וגוברת, שכן הצהרות שקריות ומזיקות שנכתבות מאחורי המקלדת, יכולות להיות בעלות השלכות משמעותיות על אנשים וארגונים. מאמר זה יסביר מהי הוצאת דיבה, כיצד ניתן לזהות אותה, וכן את דרכי ההתמודדות המשפטית עם התופעה.