זומנתם לחקירה? כך תפעלו בהתאם

חקירה במשטרה הינה הליך רשמי במסגרתו פועלים גורמי אכיפת החוק לבירור נסיבותיהן של עבירות שונות ואיסוף עובדות וראיות באשר לעבריינים אשר צריכים לתת את הדין והחשבון על מעשיהם. על פניו, נשמע כי מדובר בהליך השמור לעבריינים ידועים לשמצה בלבד, ועם זאת, המציאות מלמדת כי גם אנשים נורמטיביים לחלוטין, עלולים ואכן מוצאים את עצמם במצבים שאינם נורמטיביים כלל.

כל משפט וכל מילה, דינם כדין ראייה

בחקירה במשטרה, הופכת הקלישאה מן הסדרות והסרטים האמריקאים לאמת לאמיתה – יש לכם את הזכות לשמור על שתיקה וכל דבר שתאמרו, עלול לשמש כנגדכם בבית המשפט. חשוב להבין: חקירה במשטרה הינה הליך פורמלי לגיבוש ראיות. על כן, כל מילה שאיננה במקום וכל משפט הנאמר ללא מחשבת תחילה, מבחינת החוקרים דינו כדין ראייה.

טעות שרבים שוגים בה היא לצאת מנקודת הנחה שחפות מפשע או אי-הימצאותו של עבר פלילי, יוכלו לסייע בחקירה. החוקרים אינם מכירים אתכם, הם מכירים את המקרה ויש להם תיק שצריך למצוא לו פתרון. זהו הקו המנחה היחידי שצריך לעמוד לנגד עיניכם.

בקשו בצורה רשמית לעכב את החקירה

אינכם חייבים לפעול כנגד השעון או להיכנס לחדר החקירות רק כי דחקו בכם. דעו כי זוהי זכותכם המלאה להתייעץ עם עורך דין לפני חקירה ולקבל את מלוא המידע וההכוונה.

אם נתבקשתם בשיחה טלפונית לסור לתחנת המשטרה, אמרו לחוקרים כי אינכם יכולים להגיע כעת ושתעשו כל מאמץ כדי להגיע בשעתיים עד שלוש השעות הקרובות. מיד עם הסכמתו של פקיד התחנה, התקשרו באופן מידי לעורך דין פלילי מנוסה.

אם עוכבתם לחקירה לאור נסיבות מקרה שבו הייתם מעורבים דוגמת תאונת דרכים, אז הרי שאינכם מחויבים להתחיל בחקירה באופן מידי. באפשרותכם להורות לחוקרים להמתין עד להגעת עורך דין מטעמכם. גם אם ייאמרו משפטים דוגמת "זהו הליך קצר וסיימנו", דעו כי זוהי טכניקה ידועה. זכרו כי העתיד שלכם מונח על הכף. אל תיקחו הימורים מיותרים.

ספרו לעורך דינכם את כל מה שאתם יודעים

אינכם בטוחים מהי סיבת ההזמנה לחקירה? במקרה שכזה, נסו להבין מן השוטר את מהות השיחה. אם אתם יודעים או חושבים שאתם יודעים את סיבת ההזמנה לחקירה – אל תחסכו זאת מעורך דינכם בזמן ייעוצו טרם החקירה.

כל פרט ולו הקטן ביותר, יכול להפוך את הייעוץ מהדרכה כללית, לכדי הכוונה פרטנית. זכרו כי מטרתו של עורך דינכם היא לסייע לכם לצלוח את החקירה מבלי שתרעו את חומרת המצב. הקפידו גולל את פרטי המקרה, נסו לשחזר בראשכם את הקשר שלכם אל המעשה, ופעלו על-פי הנחיותיו.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

איך מוצאים היתר בניה?

  היתר בניה הוא למעשה אישור לבנות מבנה או לשנות מבנה קיים. כל מי שבנה בית חדש, הוסיף מרפסת או

טיפים לקבלת החזר מס

  החזר מס זו פרוצדורה שרבים מאיתנו נמנעים ממנה מכיוון שדורשת הגשת טפסים והתעסקות בבירוקרטיה. יחד עם זאת, יחד עם

טיפים למציאת עבודה בחול

  מרגישים שקצת מיציתם כאן? רוצים לשנות? לגוון? לחוות משהו אחר? אחת האפשרויות שעומדות בפניכם היא לעבור לחו“ל. זה יכול