pexels-nipananlifestylecom-1424464

התאמת תאורה לריהוט הגן

המחשבה האוטומטית של לא מעט אנשים קשורה לכך שאמצעי תאורה לגינה או לחצר דרושה רק לשם ראייה בלילה. זה אמנם נכון וחשוב אך כיום מדובר גם בתאורה לשם ביטחון ובטיחות אך לא פחות מכך באמירה עיצובית מהמדרגה הראשונה. באמצעות תאורת גן וגינה אפשר להבליט אזורים מסוימים בגינה או דווקא להיפך – להסתיר חלקים אחרים כשיש העדפה שלא יהיו גלויים לעין. כיום אפשר למצוא ולהשיג אינספור סוגים של גופי תאורה שמיועדים לשימוש בחוץ ולכל אחד יש את הייעוד שהכי מתאים לו.

סוגי גופי תאורה שונים – ומטרתם

  • ספוטים – נורות שמשולבות בגובה על פני הקרקע, ויכולים להיות מותקנים בין אריחי מדרכה או אפילו בדשא. כיום אפשר להשיג אותם גם בצבעים שונים. הספוטים נותנים מראה יפהפה דמוי יהלומים שקועים ברצפה, או אם תרצו – כוכבים על הקרקע. אם יש לכם שביל הליכה מרכזי, ספוטים יהיו אידיאלים על מנת לקשט אותו.
  • פרוז'קטורים – למרות העוצמה החזקה של מנורות אלה – בשימוש נכון יכולה להיות להם האמירה העיצובית הנדרשת וכמובן שהם יאירו חלקים גדולים מאוד של הגינה, אפילו את כולה. פרוז'קטורים מתאימים בעיקר לגינות גדולות הדורשות תאורה מקיפה וחזקה.
  • אביזרי תאורה נסתרים – אביזרי תאורה נסתרים הם גופי תאורה שמסווים בין הצמחים שבגינה וכך התאורה משולבת כחלק בלתי נפרד מהצמחייה ומוסיפה לה צבע. תאורה המוסוות בצמחיה יכולה להיות במגוון צבעים – ירוק, כחול ואפילו אדום.

החשיבות של תכנון מוקדם

תכנון מוקדם של תאורת הגינה צריך להתחשב באלמנטים כמו ריהוט גן קיים, בשבילים, במיקום של אבנים גדולות, צמחיה מטופחת אפילו בבריכת נוי שמותקנת בגינה. בסופו של דבר, מדובר בפריט עיצובי ממדרגה ראשונה אך גם בפריט פרודוקטיבי, כלומר שמיועד על מנת לשמש אתכם ולהאיר עבורכם את הגינה. כמו כן, ישנם אזורים אשר לא ניתן יהיה להתקין בהם תאורה – גם אם ממש נרצה – לכן חשוב, לפני שרוכשים את גופי התאורה, לדעת היכן מעוניינים למקם אותם והאם יש היתכנות להתקנת גוף התאורה ולהעברה של חשמל במקום, ולדעת את טווח התאורה של כל גוף תאורה – האם יספיק גוף תאורה אחד על מנת להאיר אזור מסוים בגינה, או שמא נצטרך מספר גופי תאורה שיספקו את האור הדרוש.

איך הכי נכון לעצב את הגינה ואת תאורת החוץ?

את הגינה ותאורת החוץ כדאי לתכנן יחד על מנת שתהיה הרמוניה – לדעת איזה רהיט ישב איפה, ואיזו תאורה תאיר אותו – על מנת שלא יקרה מצב שהגינה מוארת בחלקים שוליים שלה, ודווקא איפה שיושבים בני המשפחה או משחקים הילדים בשעות הערב – יש חושך. על מנת לבחור גופי תאורה אשר תורמים לגינה שלכם וכן להציב אותם במיקומים הנכונים והמתאימים ביותר, כדאי להיוועץ באנשי מקצוע אשר מתמחים בעיצוב גינות.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
אילוף כלבים בבית הלקוח

כשזה מגיע לאילוף כלבים, כל בעל חיית מחמד חפץ בחוויה חלקה המטפחת את הפוטנציאל של בן לוויה הפרוותי ומטפחת קשר

שומרים על באר שבע: הבנת התפקיד המכריע של אבטחת סייבר

כשמדובר בהגנה על העולם הדיגיטלי שלנו, אבטחת סייבר ממלאת תפקיד מכריע בשמירה על המידע והתשתית הרגישים שלנו. בבאר שבע, ישראל, חשיבות זו מועצמת בשל נוכחותה המשמעותית של העיר בתעשיית הסייבר. עם איומי הסייבר שהולכים ומתוחכמים, הכרחי לבאר שבע לתת עדיפות לאבטחת סייבר כדי להבטיח את המשך הבטיחות והיציבות של הנוף הדיגיטלי שלה.

מיזוג אוויר בבאר שבע: הכרח במדבר

באר שבע, הממוקמת במדבר הנגב בדרום הארץ, חווה טמפרטורות יוקדות בחודשי הקיץ. עם ממוצע שנתי העומד על קצת למעלה מ- 3 מעלות צלזיוס בשנים האחרונות, הצורך במיזוג אוויר בעיר זו אינו רק מותרות אלא הכרח.