קרדיט תמונה: freepik

השקעות אימפקט- במה מדובר?

השקעות אימפקט הן השקעות אשר לצד פוטנציאל הרווח שבהן הן נושאות גם באחראיות חברתית. המשקיעים למעשה מעוניינים בין היתר ליצור עולם טוב יותר עבור הדור הבא. חשוב לדעת כי בשנים האחרונות הולך וגובר עניין בהשקעות אימפקט. השקעות אלה כבר תופסות מקום של כבוד בכלכלה האמריקאית ולאחרונה הן הגיעו גם לישראל.

 

שוק ההון והשפעה חברתית

שוק ההון מספק מקורות מימון למדינות וחברות. המשקיעים יכולים להרוויח כאשר השקעה שלהם נושאת תשואה חיובית. השקעה יכולה להתבצע באמצעות כלים פיננסיים שונים, כאשר חלק מההשקעות קיימות רק עבור המשק הפיננסי. חברה אשר מעוניינת לגייס כספים יכולה לפנות לשוק ההון באחד משני סוגי השקעות עיקריים: מניות או אגרות חוב. כאשר חברה מפיקה מניות היא מוכרת למעשה חלק מהחברה למשקיעים בה, אשר הופכים לחלק מבעלי החברה. אם החברה מצליחה המשקיעים ירוויחו, אך אם היא תפסיד הם יפסידו. באגרות חוב החברה מלווה כסף ממשקיעים ומתחייבת לריבית. הבעלות של החברה נשארת כמו שהיא והמשקיעים צפויים להרוויח בהתאם לתשואה אשר נשקפה ממחיר הרכישה.

חברות שונות משפיעות על העולם בצורות שונות. חברה לייצור בגדים אשר עושה שימוש בכוח עבודה זול במזרח אסיה לדוגמא יכולה להימצא רווחית על פי כללי הכלכלה העתיקים: להוציא מעט ולהכניס הרבה, יחד עם זאת יש לה השפעה שלילית בהיבט החברתי בגין תנאי ההעסקה שלה. חברה אחרת יכולה להתחייב על השקעת חלק מההכנסות שלה במטרה כלשהי לרבות מציאת תרופה למחלה מסוימת, שיפור חינוך במגזרים חלשים, שיפור תשתיות במדינות שונות בעולם, עזרה לילדים בסיכון ועוד. סוג נוסף של חברות הן חברות המתמקדות בפיתוח טכנולוגיות שונות שעשויות לשפר את העולם לרבות מערכות אשר עוזקות במעקב אחרי מחלות מסוימות בלי שיש צורך להגיע למעבדה או טכנולוגיה שמטרתה היא לשפר את הרווחה של הגיל השלישי. משקיעים מעדיפים לרכז תיק השקעות לא רק על בסיס תשואה אלא גם על בסיס של מהות החברה והפעילות שלה, כך הם עשויים ליצור השפעה  חברתית חיובית ולעודד יותר ויותר חברות לפנות לתחומים הללו.

השקעות אימפקט הן למעשה השקעות חברתיות.

 

מה צריך לדעת על השקעות אימפקט?

מסתבר כי אחראיות חברתית איננה גורעת מהסיכוי של המשקיע להרוויח ולא פעם היא גם יכולה לייצר רווח עודף עבורו. לצד ההשקעה החברתית משקיעי אימפקט מעוניינים לבחון את ההשפעה החברתית של ההשקעות שלהם באופן מדיד בכדי לדעת על מה השפיעו וכמה.

חלק מהברות מגדירות גם את התחום שבו הן מתכוונות להשפיע וגם את הדרך שבה מידת ההשפעה ניתנת למדידה והערכה. משקיעי קרן אימפקט לא מצפים רק לתשואה כלכלית אלא גם לתשואה סביבתית או חברתית שניתן למדוד. יחד עם זאת יש צורך לזכור כי במקרים רבים מגבים משקיעי אימפקט גם עסקים בתחילת דרך שלהם, כאשר לרוב מדובר על עסקים שבאים לייצר טכנולוגיות חדשניות הרלוונטיות לצורך פני הסביבה והחברה. מדובר על השקעות שבהן לצד הרווח הפוטנציאלי גם קיים סיכון מוגבר.

לבחור השקעה בצורה נכונה

בבחירת השקעה, חשוב מאוד לקחת בחשבון את הרווחיות של תיק לצד הסיכונים השונים, כך לדוגמא: טכנולוגיות מתקדמות לעיתים מניבות תשואה גבוהה אך הסיכון בהם משמעותי. אם בחרתם מנהל השקעות מקצועי שמאמין כי השקעות אימפקט הן השקעות אשר מועילות לרווחיות של התיק שלכם, הן מייצרות תועלת חברתית והן עשויות לטמון בתוכן סיכוי טוב לתשואה חיובית, חשוב כמובן שתבחנו גם באופן עצמאי את הסיכון אשר כרוך בהשקעה מהסוג המדובר.

 

השקעות אימפקט כחול לבן- מה צריך לדעת?

כאשר מסתכלים על השקעות אימפקט בישראל, כבר ניכרת פעילות רבה בתחום זה וכיום יש מאמץ לנסות ולהסדיר את נושא המיסוי של ההשקעות הללו מצד המשקיעים ולהכניס לתודעה של משקיעים מוסדיים את החשיבות של ההשקעות הללו. בד בבד יש ניסיון לתעל מקורות הון שאינם בשימוש לכיוון השקעות אימפקט.

השקעות אימפקט הן ללא ספק טרנד חם ביותר אשר הולך ותופס מקום של כבוד כסוג חדש של השקעה המשלבת הן את הרצון להניב תשואה למשקיעים בה, אך בד בבד לעשות טוב לעולם. הצפי הוא כי במהלך השנים ההשקעות הללו יכפילו את מידת הפעילות שלהן ורמת המודעות בקרב חברות תעלה והן יתחילו להפנים את מודל הפעילות המשלב בין רווחים לבין שינוי חיובי בעולם.

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
מכונות הידראולי
אביזרי הידראוליקה כיצד לבחור, להתקין ולתחזק לביצועים מקסימליים

בבלט המורכב של המכונות, אביזרים הידראוליים ממלאים תפקיד מרכזי, ומבטיחים שכל תנועה תבוצע בדיוק של שרביט מאסטרו. הם הגיבורים האלמונים מאחורי הכוח הגולמי והשליטה העדינה של הסימפוניה התעשייתית שלנו. עם זאת, הדרך להרמוניה אינה נטולת אתגרים. אבטחת המלווים הנכונים, תזמור התקנתם וביצוע תחזוקה שוטפת הם אמצעים קריטיים למניעת הידרדרות ההופעה לכאוס.

גבר
חקירת ההשפעה של תרבות המזון על בריאות מינית גברית: חקירת הקשר בין תזונה ואימפוטנציה

לתרבות האוכל תפקיד משמעותי בעיצוב הבריאות והרווחה הכללית שלנו. בשנים האחרונות, יש עניין גובר בהבנה כיצד תזונה משפיעה על היבטים שונים בחיינו, כולל בריאות מינית. מאמר זה נועד לחקור את הקשר בין תרבות מזון לבריאות מינית גברית, תוך התמקדות ספציפית בקשר בין תזונה לאימפוטנציה.

התמודדות משפטית עם הוצאת דיברה באינטרנט

הוצאת דיבה באינטרנט היא דאגה הולכת וגוברת, שכן הצהרות שקריות ומזיקות שנכתבות מאחורי המקלדת, יכולות להיות בעלות השלכות משמעותיות על אנשים וארגונים. מאמר זה יסביר מהי הוצאת דיבה, כיצד ניתן לזהות אותה, וכן את דרכי ההתמודדות המשפטית עם התופעה.

טיפול בריפלוקס

מחלת ריפלוקס קיבה-ושט (GERD) היא מצב שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. היא מתרחשת כאשר חומצת קיבה או, לעתים,

כלב
מחפשים אוכל לכלב? הכירו את NOW Fresh

בתחום הטיפול בחיות המחמד, מציאת התזונה הנכונה עבור בן לוויה הכלב שלך היא דבר חשוב ביותר. מדריך מקיף זה מתעמק במורכבות של מזון לכלבים, עם זרקור על המותג הנודע Now Fresh. בואו נצא למסע כדי להבין מדוע Now Fresh בולט בעולם תזונת הכלבים.