השלב הראשון בתהליך הוא זיהוי מצבו הנוכחי של המבנה

בעבר, הייתה תקופה שבה נבנו מבנים מאפס. כיום, אנשים החלו לבנות מחדש ולחדש מבנים ישנים. זה הוביל לצורך בחיזוק מבנים ישנים. יש לכך סיבות רבות. אחד מהם הוא שרבים מהמבנים הללו הם ציוני דרך היסטוריים חשובים וצריך לשמר אותם. אבל ישנן גם סיבות אחרות כמו רעידות אדמה, שריפות, הוריקנים ואסונות טבע אחרים שעלולים לסכן את הרס הבניינים הללו.

מאמר זה יבחן מה נדרש על מנת לחזק מבנים ישנים כך שיוכלו לעמוד טוב יותר באסונות טבע ואירועים אחרים שעלולים לגרום נזק או הרס.

ככל שמבנים מזדקנים, לעתים קרובות צריך לחזק אותם. החומרים שהיו בשימוש בעבר אינם זמינים יותר, ולכן יש להשתמש בחומרים חדשים. לפעמים צריך להרוס את הבניין הישן.

חיזוק בניין ישן הוא פרויקט יקר מאוד ולא תמיד ניתן לעשות זאת מבלי להרוס את המבנה.

אחת הדרכים לחזק מבנים ישנים היא שימוש בתערובת של מלט ומוטות פלדה. "ברזל" זה מחזק את הבניין על ידי מתן תמיכה נוספת לקירות.

דרך נוספת לחזק מבנים ישנים היא להשתמש במוטות פלדה המוחדרים דרך הקירות ולאחר מכן מוברגים יחדיו מבחוץ. מוטות אלו מספקים חוזק נוסף לקירות.

חיזוק מבנים ישנים יכול להתבצע גם בתהליך הנקרא "חיזוק קיר גזירה". תהליך זה כולל התקנת קורות אופקיות בין אלו אנכיות, אשר מחוברות לאחר מכן יחד עם ברגים או ריתוכים.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים