קרדיט תמונה: freepik

הרחבת לסת עליונה – כל השיטות

הלסת העליונה צריכה להיות מעט רחבה יותר מהלסת התחתונה ולמעשה עליה לחבוק את הלסת התחתונה מכל הכיוונים. זהו המצב התקין והאופטימלי של הלסתות, אם האיזון מופר ביחס בין הלסת העליונה ללסת התחתונה הסגירה אינה תקינה ויש לכך השלכת רבות, כולל פגיעה במראה האסתטי של פני המטופל. בדרך כלל האיזון בין הלסת העליונה לתחתונה מופר עקב היצרות של הלסת העליונה והטיפול המומלץ הוא הרחבת לסת עליונה, ויש כמה שיטות וטכניקות לטיפול בבעיה זו.

כאמור, הלסת העליונה במצב תקין צריכה להיות רחבה מהלסת התחתונה, אך לפעמים יש מצב של סגר צלבי, כלומר סגר הפוך, לכן גם השיניים התחתונות בולטות יותר מהשיניים העליונות. הקשת העליונה הצרה נובעת בדרך כלל ממבנה של לסת עליונה צרה או חיך צר, בגלל גנטיקה או הפרעה תפקודית אחרת כמו בעיית נשימה. אם הלסת העליונה צרה בהשוואה לתחתונה סגירת הפה לא תקינה, לפעמים הסגירה נוטה לצד אחד באופן קבוע, ובמשך הזמן נוצר עיוות של הפנים ואצל ילדים גדילת הלסתות היא אינה סימטרית.

 

באיזה גיל ניתן לבצע הרחבת לסת עליונה ומתי הכי מומלץ?

כדי להרחיב את הקשת העליונה יש שתי טכניקות מרכזיות לתיקון הבעיה, כאשר הרחבה דנטלית מתאימה בעיקר למבוגרים והרחבת החיך הנקראת הרחבה סקלטלית מתאימה בעיקר לילדים שטרם סיימו את תקופת הגדילה.

בביקורת אצל רופא שיניים מוחה ניתן לאבחן בקלות לסת עליונה צרה, וחשוב לטפל בבעיה הגיל מוקדם אחרת הילדים עלולים לסגור את הלסת עם סטייה קבועה לצד ובמשך הזמן נגרם עיוות ומראה אסימטרי של פני הילד. לכן, המומחים ממליצים לבצע הרבה של הלסת העליונה בגיל מוקדם, בדרך כלל כבר בגיל 7 או 8 שנים.

יש לציין כי ככל שגילו של הילד המטופל צעיר יותר, כך השפעת הטיפול על הלסת טובה ומשמעותית יותר. ברוב המקרים מבצעים את הרחבת הלסת העליונה אצל ילדים באמצעות מכשיר אורתודונטי ייעודי, ובהתאם לצורך משלבים הליכים כירורגיים. אם מאבחנים בפיו של הילד גם בעיית צפיפות שיניים גדולה הגורמת לבליטה של הלסת, רופא המומחה יקטין את מספר השיניים ויבצע עקירות כחלק מההכנה לטיפול של יישור שיניים. ללא עקירת שיניים כחלק מההכנות ליישור שיני הילד, הטיפול ליישור שיניו עשוי להחמיר את בליטת הלסת.

 

שיטות שונות להרחבת לסת עליונה

הרחבה מהירה של החך – טכניקה יעילה להרחבת לסת עליונה המיועדת לילדים. הטיפול מתאים למצבים שבהם יש לסת עליונה צרה וההרחבה נעשית על ידי מכשיר ייעודי המודבק לשיניים, התקן מרחיב את הלסת באמצעות הפעלת לחץ רצוף, הטיפול מומלץ לפני בקיעתן של השיניים הקבועות והיווצרות צפיפות השיניים. הטיפול מחייב התאמות סדירות של המתקן, וכך מבטיחים את הרחבת הלסת העליונה ושיפור המנשך.

הרחבה דנטלית – הטיפול משנה את הטיית השיניים העליונות ופותר את בעייר הסגר הצלבי ההפוך, ללא צורך בהרחבה סקלטלית של העצם. את ההרחבה הדנטלית מבצעים לרוב אצל מבוגרים, הטיפול כולל יישור שיניים פנימי או טכניקה אחר כמו סמכים או קשתיות שקופות, ולרוב האורתודנט מתקין גומיות בין הלסתות לצורך מתיחת השיניים העליונות לתחתונות.

הליך כירורגי – במקרים מורכבים יחסית הרופא ימליץ על ניתוח להתאמת קשתות השיניים בשילוב מכשירים אורתודנטיים לתיקון הסגר.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
מכונות הידראולי
אביזרי הידראוליקה כיצד לבחור, להתקין ולתחזק לביצועים מקסימליים

בבלט המורכב של המכונות, אביזרים הידראוליים ממלאים תפקיד מרכזי, ומבטיחים שכל תנועה תבוצע בדיוק של שרביט מאסטרו. הם הגיבורים האלמונים מאחורי הכוח הגולמי והשליטה העדינה של הסימפוניה התעשייתית שלנו. עם זאת, הדרך להרמוניה אינה נטולת אתגרים. אבטחת המלווים הנכונים, תזמור התקנתם וביצוע תחזוקה שוטפת הם אמצעים קריטיים למניעת הידרדרות ההופעה לכאוס.

גבר
חקירת ההשפעה של תרבות המזון על בריאות מינית גברית: חקירת הקשר בין תזונה ואימפוטנציה

לתרבות האוכל תפקיד משמעותי בעיצוב הבריאות והרווחה הכללית שלנו. בשנים האחרונות, יש עניין גובר בהבנה כיצד תזונה משפיעה על היבטים שונים בחיינו, כולל בריאות מינית. מאמר זה נועד לחקור את הקשר בין תרבות מזון לבריאות מינית גברית, תוך התמקדות ספציפית בקשר בין תזונה לאימפוטנציה.

התמודדות משפטית עם הוצאת דיברה באינטרנט

הוצאת דיבה באינטרנט היא דאגה הולכת וגוברת, שכן הצהרות שקריות ומזיקות שנכתבות מאחורי המקלדת, יכולות להיות בעלות השלכות משמעותיות על אנשים וארגונים. מאמר זה יסביר מהי הוצאת דיבה, כיצד ניתן לזהות אותה, וכן את דרכי ההתמודדות המשפטית עם התופעה.

טיפול בריפלוקס

מחלת ריפלוקס קיבה-ושט (GERD) היא מצב שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. היא מתרחשת כאשר חומצת קיבה או, לעתים,

כלב
מחפשים אוכל לכלב? הכירו את NOW Fresh

בתחום הטיפול בחיות המחמד, מציאת התזונה הנכונה עבור בן לוויה הכלב שלך היא דבר חשוב ביותר. מדריך מקיף זה מתעמק במורכבות של מזון לכלבים, עם זרקור על המותג הנודע Now Fresh. בואו נצא למסע כדי להבין מדוע Now Fresh בולט בעולם תזונת הכלבים.

אוטובוס
ביטוח אוטובוסים: הבטחת בטיחות בדרכים

בעולם המהיר של ימינו, אוטובוסים הפכו לחלק בלתי נפרד ממערכות התחבורה, מה שמקל על תנועת אנשים וסחורות בין ערים ומדינות. בין אם זה אוטובוס ציבורי, אוטובוס צ'רטר פרטי או מיני-אוטובוס, לכולם תפקיד מכריע בהבטחת נסיעה יעילה ונוחה. עם זאת, עם הגדלת מספר האוטובוסים בכבישים, הצורך בביטוח אוטובוסים הפך חשוב מתמיד. חיבור זה בוחן את המשמעות של ביטוח אוטובוסים, ביטוח משאיות וביטוח מיני-אוטובוס, תוך הדגשת היתרונות שלהם ואת הסיבות לכך שהם חיוניים.