הלסת היא חלק חשוב מגוף האדם

הלסת היא אחד המרכיבים החשובים ביותר בגוף האדם. הוא ממוקם מתחת לגולגולת ומורכב משני חצאים המחוברים במפרק. הלסת התחתונה נקראת הלסת התחתונה. הוא מורכב מעצם אחת שיוצרת מפרק עם הגולגולת ומספקת תמיכה ללעיסה ולנשיכה.

הלסת העליונה, או המקסילה, מורכבת משמונה עצמות היוצרות קשת כדי להגן על האף, העיניים, האוזניים והמוח מפני פגיעה. המקסילה גם עוזרת להוות חלק מהלחיים, החך ומחלל האף.

יישור הלסת הוא מונח המתייחס למיקום הלסת התחתונה ביחס ללסת העליונה. זה יכול להיות סטייה או ישר.

המונח נטבע לראשונה על ידי אורתודנטים בשנת 1894 ומאז נעשה בו שימוש.

הצעד הראשון בהבנת יישור הלסת הוא לדעת מה זה. יישור הלסת הוא מיקום הלסת התחתונה ביחס ללסת העליונה וניתן לקבוע אותו על ידי התבוננות במרווח שבין השיניים או על ידי תחושה של בליטה קטנה בגב הלשון.

השלב הבא הוא להבין איך זה משפיע על הבריאות שלך. לסת לא מיושרת עלולה להוביל לבעיות ב-TMJ שלך, מה שעלול לגרום לכאב, כאבי ראש ותסמינים לא נעימים אחרים.

ללסת האדם יש יישור טבעי בו הלסת התחתונה מוטה לאחור והלסת העליונה מוטה קדימה.

ה-TMJ הוא מפרק המחבר בין הלסת התחתונה לגולגולת. זה מאפשר לך להזיז את הפה וללעוס מזון. מפרק זה יכול להיות נתון ללחץ, אשר יכול לגרום לכאב, אי נוחות וחוסר תפקוד של מפרק זה.

תפקוד לקוי של TMJ יכול להוביל לבעיות בלעיסה, דיבור או אפילו בליעת מזון.

יישור הלסת הוא תהליך יישור הלסת. זה נעשה בדרך כלל כדי לתקן סתימה, מצב שבו השיניים לא נפגשות בצורה הנכונה. זה יכול להיעשות גם כדי להקל על עבודת השיניים.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של יישור הלסת:

– דו צדדי: זה כאשר שתי הלסתות מיושרות בבת אחת

-חד צדדי: זה כאשר רק לסת אחת מיושרת בכל פעם

-סגמנטלי: זה כאשר רק צד אחד של הלסת (שמאל או ימין) לא מיושר וזקוק לתיקון.

המפרק הטמפורומנדיבולרי (TMJ) הוא מפרק סינוביאלי המחבר בין עצם הלסת לגולגולת. ה-TMJ הוא מפרק מסוג כדור ושקע והוא ממוקם מול האוזניים. הלסת התחתונה, שהיא עצם הלסת התחתונה, נעה למעלה ולמטה על

מפרק טמפורמנדיבולרי. תנועה זו מאפשרת לנו לדבר, ללעוס מזון ולבצע פונקציות חשובות נוספות.

ל-TMJ יש שתי קבוצות של שרירים השולטים בתנועותיו:

• שריר Masseter: ממוקם משני צידי עצם הלסת בחלק האחורי של ראשך, שריר זה עוזר לך ללעוס מזון ולדבר

• שריר טמפורליס: ממוקם בחלק הקדמי של הראש ליד הרקות, שריר זה גם עוזר לך ללעוס מזון

הלסת האנושית מורכבת משני חצאים, הלסת התחתונה והעלסת. הלסת התחתונה היא הלסת התחתונה שמתחברת לעצם הטמפורלית ומאכלסת את השיניים. המקסילה היא הלסת העליונה המתחברת לזוג עצמות הנקראות קשתות זיגומטיות.

היישור של שני החצאים הללו יכול להיות מושפע ממספר גורמים כמו גנטיקה, עבודת שיניים, פציעה או מחלה.

תפקידן של שתי הלסתות הוא לספק מקום ללעיסה ולערבב חלקיקי מזון ברוק על מנת שהעיכול יתרחש כראוי.

יישור הלסת הוא תהליך של לוודא שהלסת העליונה והתחתונה נמצאות במצב הנכון. זה נעשה על ידי התאמת מיקום השיניים והלסתות. תהליך יישור הלסת יכול להיעשות על ידי רופא שיניים, אורתודנט או כירורג פה.

רופא השיניים יתרשם מהשיניים שלך וישלח אותו לאורתודנט לניתוח כדי לקבוע אם יש צורך בניתוח. אם אין צורך בניתוח, אז תצטרכו ללבוש פלטה למשך כשנתיים אשר ישפרו את יישור הלסת שלכם.

הלסת היא העצם היחידה בגוף שאינה מחוברת לשום עצם אחרת. הוא ממוקם בצורה שהוא יכול לנוע קדימה ואחורה, למעלה ולמטה, מצד לצד ולהסתובב. זה מאפשר לנו ללעוס אוכל, לדבר ולעשות הבעות פנים.

על מנת שהלסת תתפקד כראוי, היא צריכה להיות מיושרת עם כל המפרקים שלה במצב טבעי. אם היישור הופך רחוק מדי או קיצוני מדי, אז יהיו בעיות בשרירי הפנים שיכולות להוביל לכאב או אפילו קושי באכילה או בדיבור.

יישור הלסת הוא אחד מההיבטים החשובים הרבים של טיפול שיניים.

השיניים נתמכות על ידי עצם המכתשית ומפרק הלסת, המורכב משני משטחים: לסתות ולסת. הלסת היא עצם הלסת העליונה, ואילו הלסת התחתונה היא עצם הלסת התחתונה. כאשר שני המשטחים הללו מתאחדים, הם יוצרים מפרק שיכול לנוע לכל הכיוונים. למפרק זה יש גם ציר (מפרק טמפורומנדיבולרי) בינו על מנת לאפשר תנועה בכיוון אחד בלבד.

חשוב ליישר נכון את הלסת על מנת לשמור על בריאות השיניים והחניכיים.

ניתן להשיג זאת על ידי שימוש בפומית שתוכננה במיוחד למטרה זו.

הפיה תותאם על ידי רופא שיניים אשר יתרשם מהשיניים שלך ולאחר מכן ישלח אותה למעבדה בה תיווצר הפיה.

רופא השיניים גם ינחה אותך כיצד להשתמש בו נכון ומה עליך לעשות על מנת לשמור עליו.

יישור הלסת הוא חלק מהיישור שיניים שלעתים קרובות מתעלמים ממנו. נמצא כי יישור לסת לא תקין עלול לגרום לבעיות ב-TMJ, בשיניים ואפילו בשרירי הלסת.

TMJ, או מפרק temporomandibular, הוא מפרק בלסת המחבר בין הלסת התחתונה לגולגולת. ישנן בעיות רבות הקשורות למפרק זה כאשר מדובר ביישור לא תקין. TMJ לא תקין יכול לגרום לכאב באזור הראש והצוואר, כמו גם כאבי ראש ומיגרנות. גם השיניים יושפעו מבעיה זו, כי ייתכן שהן לא יצליחו להתאחד כראוי בעת לעיסת מזון או דיבור. זה עלול להוביל לעששת או אפילו למחלת חניכיים עקב מזון שנתקע בין השיניים ואינו מנוקה כראוי. בנוסף, ישנן גם בעיות במתח שרירים בפנים ובצוואר בגלל לסת לא מיושרת מה שמוביל ליותר כאבים גם באותם אזורים.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
אילוף כלבים בבית הלקוח

כשזה מגיע לאילוף כלבים, כל בעל חיית מחמד חפץ בחוויה חלקה המטפחת את הפוטנציאל של בן לוויה הפרוותי ומטפחת קשר

שומרים על באר שבע: הבנת התפקיד המכריע של אבטחת סייבר

כשמדובר בהגנה על העולם הדיגיטלי שלנו, אבטחת סייבר ממלאת תפקיד מכריע בשמירה על המידע והתשתית הרגישים שלנו. בבאר שבע, ישראל, חשיבות זו מועצמת בשל נוכחותה המשמעותית של העיר בתעשיית הסייבר. עם איומי הסייבר שהולכים ומתוחכמים, הכרחי לבאר שבע לתת עדיפות לאבטחת סייבר כדי להבטיח את המשך הבטיחות והיציבות של הנוף הדיגיטלי שלה.

מיזוג אוויר בבאר שבע: הכרח במדבר

באר שבע, הממוקמת במדבר הנגב בדרום הארץ, חווה טמפרטורות יוקדות בחודשי הקיץ. עם ממוצע שנתי העומד על קצת למעלה מ- 3 מעלות צלזיוס בשנים האחרונות, הצורך במיזוג אוויר בעיר זו אינו רק מותרות אלא הכרח.