הלוואה בערבות המדינה

אתם זקוקים לסכום כסף עבור העסק, אבל לא מצליחים לגייס אותו מהבנק? הכסף חשוב לכם מאוד אבל אתם בשום פנים ואופן לא רוצים לפנות לשוק האפור? אם הבנק לא מאשר לכם הלוואה, כנראה שיש לו סיבות טובות לכך, אך למצבים אלה ישנם גם פתרונות שאחד מהם הוא הלוואה בערבות המדינה. מהי הלוואה זו ואיך לקבל אותה? על כך בשורות הבאות.

מהי הלוואה בערבות המדינה?

כאשר אנו פונים לבנק לקבלת הלוואה, אנחנו למעשה מבקשים מהבנק לתת לנו כסף שלו לפרק זמן מסויים. מבחינת הבנק זהו מקור הרווח המרכזי שלו ולכן יש לו אינטרס ברור לתת לנו את ההלוואה. יחד עם זאת, הבנק גם רוצה לוודא שהכסף אכן יוחזר לו, ולשם כך הוא יכול לנקוט במספר פעולות שאחת מהן היא זימון ערבים להלוואה. ערבים אלה הם אנשים המתחייבים לכסות את החוב של הלווה, במידה וזה אינו עומד בהתחייבויות שלו כלפי הבנק. במרבית המקרים ערבות של בני משפחה או מכרים היא ערבות מספיקה, אך ישנם מקרים שבהם רמת הסיכון לבנק היא גבוהה מדי והוא לא מוכן לתת את ההלוואה בערבות פרטית.

בנקודה הזאת נכנסת לתמונה האפשרות של הלוואה בערבות מדינה. הלוואה זו היא הלוואה ככל הלוואה, שהערבה לה היא בעצם המדינה עצמה. המדינה נותנת לבנק את הערבות הנדרשת כי במידה והלווה לא יעמוד בהתחייבויותיו לבנק, היא זו שתכסה את חובו מול הבנק. מבחינת הבנק אין ערבות טובה ובטוחה יותר, ולכן אם המדינה מאשרת את האפשרות הזאת עבור הלווה, הבנק ייקח את זה בשתי ידיים.

דברים שכדאי לדעת

אחרי שאמרנו את זה, ישנם מספר דברים שכדאי להדגיש ובדרך כלל יוצרים בלבול בציבור. הלוואה בערבות המדינה אין משמעה שאם לא תעמדו בהחזרי ההלוואה, המדינה תחזיר את חובכם ואתם תהיו פטורים. ממש לא. המשמעות היא שהמדינה תכסה את החוב מול הבנק, אך תפעל לגביית החוב מכם, ולמדינה יש מגוון רחב של כלים וכוח רב לגבות את הכסף המגיע לה. על כן, אין לצפות שבהלוואה הניתנת לכם בערבות מדינה, תוכלו להתחמק מתשלום ההלוואה. המדובר בכלי שמאפשר לכם לקבל הלוואה שבלעדי הערבות לא הייתם מקבלים כלל, אך בזה נגמר העניין.

הלוואה בערבות מדינה היא הלוואה שניתנת על ידי הבנק עצמו, אך רק לאחר שקיבל לכך אישור מהמדינה. בהתאם לכך, לפני שאתם פונים לבנק יהיה עליכם להגיש בקשה מסודרת לרשויות המתאימות ואלו יבחנו האם אתם עומדים בקריטריונים שקבעה המדינה לאישור הלוואה כזאת. במידה וכן, תוכלו לפנות לבנקים שעובדים עם המדינה בתחום זה ולקבל את ההלוואה שאושרה לכם.

לבסוף כדאי לזכור שמאחר וההלוואה ניתנת לכם בערבות המדינה, יש לכם כוח להתמקח על גובה הריבית מול הבנק. הבנק כבר לא יכול לטעון לסיכון גבוה ולכן יכול בהחלט להוריד בגובה הריבית.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
הובלות קטנות בבאר שבע
הובלות קטנות בבאר שבע

  באופן עקרוני, הובלות קטנות בבאר שבע, מאפשרות לסטודנטים רבים באזור, כמו גם לאנשים – שזה פשוט הצורך שלהם, להעביר

מציאת רואה חשבון לחברה בעמ

  מעוניינים לפתוח חברה בעמ ומחפשים רואה חשבון שיסייע לכם עם המשימה? ובכן, מן הראוי להתחיל בכך שכל רואה חשבון

איך מפרק רכבים מרוויח כסף?

  בכדי להצליח בחיים אנו צריכים להבין כיצד דברים עובדים. אם נבין כיצד הכלכלה למשל עובדת נוכל להרוויח כסף רב