freepik

הטרנד של תכשיטי הקבלה

תראו לי אישה שלא אוהבת להתחדש ולהתקשט בתכשיטים.

מאז ימי קדם, נשים נטו לענוד עליהן תכשיטים ועדיים. לא פעם התכשיטים שימשו כסמל סטטוס וייצגו בעלי ממון. גם היום, בעולם כולו, נשים נהנות לענוד מגוון רחב של תכשיטים כמו: שרשראות, עגילים, צמידים ועוד. התכשיטים משדרגים כל מראה וכל תלבושת, ובנוסף הם משמשים אמצעי נפלא לביטוי עצמי.

קיים מגוון רחב של תכשיטים, החל מתכשיטי יהלומים, אבני חן וזהב ועד לתכשיטים שנעשים בסריגה או שמכינים אותם מקפסולות ישנות של קפה. התכשיטים מעניקים לאישה ביטחון עצמי ועוצמה. במהלך ההיסטוריה, תכשיטים לא תמיד נקשרו רק לקישוט ויופי אלא גם עם דתות שונות כמו לדוגמא מחרוזת הצלב בנצרות ועוד.

תכשיטים אינם משמשים רק נשים אלא גם גברים. הם משמשים כמתנה נפלאה אותה ניתן להעניק לאנשים החשובים לנו כמו לבת זוג, לאישה שהפכה לאם, לנער העולה למצוות ועוד.

בשנים האחרונות החל בעולם התכשיטים טרנד חדש של תכשיטי קבלה. תכשיטי הקבלה הם תכשיטים העשויים מהחומרים הרגילים כסף, זהב וכו' רק שבנוסף הם נושאים עליהם פסוק, תפילה או חיבור של מספר אותיות בעלות משמעות קבלית. ישנם גם תכשיטים המעוטרים באבנים ובסמלים.

תכשיטי הקבלה מהווים חיבור בין העולם הגשמי לבין העולם הרוחני. הם משלבים בתוכם ברכה יחד עם סגולות של הגנה. לתכשיטים אלו מיוחסות תכונות וסגולות מיוחדות כמו פוריות, ריפוי, זיווג ואהבה ועוד. תכשיטים אלו מעניקים לכל מי שעונד אותם כוחות. הם יכולים להביא איתם אנרגיות חיוביות ולהחליף את האנרגיות השליליות העוטפות אותו. בתכשיטי הקבלה ניתן למצוא אלמנטים מודרניים המשולבים יחד עם מוטיבים מסורתיים.

ידוע כי בעבר היה נהוג להשתמש בקמע. כל בני הדתות השונים לאורך כל תקופות ההיסטוריה נהגו לשאת עליהם קמע שיגן וישמור ויוסיף כוחות ומזל. הקמע היה צריך להיות על הגוף או בקרבתו על מנת שיצור מעטפת רוחנית ויעניק לעונד אותו שמירה, הגנה ובטחון. חשוב מאוד להתאים את הקמע למכשול הניצב בפני המשתמש בו. כיום תכשיטי הקבלה משמשים אנשים רבים באותה הדרך בה פעלו הקמעות.

האנשים המאמינים טוענים כי קיים הבדל אחד מאוד משמעותי בין הקמעות לבין תכשיטי הקבלה. ההבדל הוא שאת הקמע חייב לעשות אדם מומחה שהינו בקיא בחכמת הנסתר. בנוסף, כותב הקמע צריך לצקת לתוך הקמע תוכן רוחני (כוונות) . כדי להכין קמע נדרשות הכנות מיוחדות כגון טבילה וטהרה במקווה, תפילות ותענית.

אחד מתכשיטי הקבלה הפופולריים היא שרשרת שמע ישראל. זהו הפסוק הפותח את קריעת שמע שהיא אחת המצוות המרכזיות ליהודים. מצווה זו כוללת בתוכה הצהרה בדבר אחדות האל, אהבתו, זכירת מצוותיו ואמונה בשכר ועונש. הקורא מקבל על עצמו את הדברים האמורים בה. קריאת שמע מרכזת את בתוכה את הרעיונות העיקריים של היהדות ומכאן חשיבותה הרבה והפופולריות של השרשרת.

 

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
הובלות קטנות בבאר שבע
הובלות קטנות בבאר שבע

  באופן עקרוני, הובלות קטנות בבאר שבע, מאפשרות לסטודנטים רבים באזור, כמו גם לאנשים – שזה פשוט הצורך שלהם, להעביר

מציאת רואה חשבון לחברה בעמ

  מעוניינים לפתוח חברה בעמ ומחפשים רואה חשבון שיסייע לכם עם המשימה? ובכן, מן הראוי להתחיל בכך שכל רואה חשבון

איך מפרק רכבים מרוויח כסף?

  בכדי להצליח בחיים אנו צריכים להבין כיצד דברים עובדים. אם נבין כיצד הכלכלה למשל עובדת נוכל להרוויח כסף רב