קרדיט תמונה: freepik

האם זיפות הגג עדיף על יריעיות ביטומניות?

זיפות הגג מהווה חלופה זולה ומהירה יותר ליריעות ביטומניות.

יריעות ביטומניות יקרות יותר מזיפות הגג. אבל הם גם עמידים יותר מכיוון שיש להם תכונות איטום ובידוד טובות יותר.

 

הדרכים הטובות ביותר לבודד ולאטום את הגג מפני גשמים.

ישנן מספר דרכים לאטום ולבודד את הגג מגשם. החומרים הנפוצים ביותר המשמשים למטרה זו הם פיברגלס וקצף פוליאוריטן.

– פיברגלס היא האפשרות הטובה ביותר מכיוון שהוא עמיד, זול וקל להתקנה. ניתן גם לחתוך אותו בקלות עם סכין או מספריים.

– קצף פוליאוריטן הוא גם אופציה מצוינת לבידוד גגות מכיוון שהוא זול, קל להתקנה וידידותי לסביבה. הוא אינו זקוק לכלים מיוחדים להתקנה וניתן לחתוך אותו עם סכין או מספריים גם כן.

– לוח OSB יכול לשמש גם כחומר בידוד במקרים מסוימים בגלל הגמישות והעמידות שלו. עם זאת, זה יצטרך יותר זמן להתקנה מאשר פיברגלס או קצף פוליאוריטן בגלל העובי שלו.

הדרכים הטובות ביותר לבודד ולאטום את הגג מפני גשם

בידוד גג הבית שלך הוא צעד ראשון טוב בהגנה עליו מפני נזקי גשמים. הסיבה לכך היא שהגג הוא אזור בבית שלכם שזוכה לחשיפה רבה ללחות. ישנם סוגים רבים ושונים של בידוד שאתה יכול להשתמש בהם, כולל:

– בידוד קצף

– בידוד פיברגלס

– מחבטים או גלילים של פיברגלס

– בידוד מגולגל

הגג הוא החלק הפגיע ביותר בבית שלכם למזג האוויר. זה יכול להינזק בקלות אם הוא לא מבודד ואטום כראוי. הנה כמה הנחיות שיעזרו לך להגן על הגג שלך מפני הגשם.

אחת הדרכים שבהן תוכל למנוע נזק לגג שלך היא באמצעות איטום סיליקון איכותי. איטום סיליקון הוא גמיש, עמיד ועמיד למים כך שהוא יוכל למנוע למים לחלחל מבעד לסדקים בגג שלך ולפגוע בו.

דרך נוספת בה תוכלו למנוע נזק לגג שלכם כתוצאה מגשם היא התקנת קרום גומי באיכות טובה מעל גג רעפים או רעפים קיים. קרום זה יוכל למנוע למים לחלחל מבעד לסדקים ברעפים או בגגות הרעפים ולפגוע בהם, כמו גם להגן עליהם מפני עובש.

 

החסרונות של זיפות גגות

זיפות גגות הוא תהליך שלוקח זמן ועבודה. זהו אחד מחומרי הגג הנפוצים ביותר בישראל. התהליך מצריך הכנה קפדנית, הבנה של דפוסי מזג האוויר ומיומנות רבה כדי להבטיח שהוא יעבור בצורה חלקה.

זיפות גגות גם יכול להיות מסוכן מאוד אם לא נעשה כראוי, שכן הוא כרוך בשימוש בחום גבוה כדי להמיס זפת על משטחי מתכת.

החסרונות של זיפות גגות הם שזה לוקח הרבה זמן ואנרגיה.

חומרי זיפות גגות אינם תמיד עמידים ונוטים להידרדר לאורך זמן. זה מוביל לנזילות ונזקי מים בבית. יתר על כן, זפת עלולה להזיק לסביבה.

גם זיפות חומרי קירוי זקוקים לכישורים מיוחדים שאין לכל אדם והדבר עלול להוביל לעלויות גבוהות לבעלי בתים הבוחרים בשיטה זו של מיגון קירוי.

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים