צילוםfreepik

ברוך המבדיל בין חול לחול

העולם מתחלק לשניים (האמת שלהרבה יותר, אבל נגיד)- אוהבי הכלבים ואוהבי החתולים. נהוג לחשוב שאוהבי החתולים נהנים משקט יחסי, לפחות בגזרת הצרכים, שהרי הם לא צריכים להוציא אותם לטיול ובטח לא לסיבוב עשיית צרכים שלוש פעמים ביום. כל מה שצריך זה ארגז עם חול בתוכו. נשמע פשוט לא? ובכן, לא.

אם חשבתם שלבחור אסלה לחדר האמבטיה זה מסובך ואתם מאלה שלא מצליחים לבחור נייר טואלט בסופר… אל תטמנו ראשכם בחול, סוגיית החול לחתול מורכבת לא פחות!

הנאה החול בעיניך?

חתולי הבית, שאין להם גישה לגינה ונמצאים בבית רוב היום, זקוקים לארגז חול המשמש אותם למעשה כשירותים. אבל רגע לפני שאתם קופצים לחוף הים הקרוב ומעמיסים שק של חול, כדאי לשים לב למספר דגשים.

קיימים סוגים שונים של חול לחתול, שלושה בולטים במיוחד: מתגבש, חול פשוט, קריסטלי.

החול הנפוץ והפופולארי יותר בקרב בעלי חתולים הוא החול המתגבש (נקרא גם החול הגבישי). זהו חול על בסיס חימר, שלמעשה מתגבש לגושים כאשר הוא בא במגע עם הצרכים של החתול. כך מתאפשר בעצם לפנות את הגושים מהארגז ללא צורך בהחלפתו באופן תדיר. אפשר למצוא את החול הזה בצורתו הידידותית לסביבה, כזה שאפשר להוריד באסלה ואפילו סוג ריחני.

החול הפשוט, כשמו כן הוא, חול חצץ פשוט, הוא אינו מתגבש ואינו סופג ריחות ודורש תחזוקה רבה יותר וניקיון תדיר. אם ארגז החול נמצא בתוך הבית לא מומלץ להשתמש בו כי אינו בעל כושר ספיגה.

החול הקריסטלי, גם הוא פופולארי אך יקר יותר, הוא חול סינטטי וככזה הוא פחות נעים למגע עבור חלק מהחתולים. יתרונו הוא בכושר הספיגה המהיר שלו וביכולת שלו לנטרל ריחות ולייבש במהירות את הצרכים. גם כאן פינוי הצרכים היא פעולה פשוטה יותר.

למעט סוגי החול השונים יש לקחת בחשבון פרמטרים נוספים בעת בחירת החול לחתול.

כך למשל,  חתול פרוותיי עלול להשאיר אחריו עקבות אבק בכל פעם שיבקר בארגז החול ובמקרה כזה עדיף לבחור חול איכותי מסוג קריסטל או גבישי עבה במיוחד.

לגור קטן כדאי יהיה לבחור בחול בעל כושר ספיגה גבוה בגלל מתן שתן תכוף יותר מחתול בוגר. עבור חתולים, בשונה מחתולות, שריחם חזק יותר כדאי לבחור בחול המתגבש.

החתולים ידועים כבעלי חיים נקיים וכאלו שיודעים לשמור על ההיגיינה שלהם, כל שנותר הוא לבחור עבורם את החול המתאים.

חול לחתול מומלץ לקנות בחנות ציוד עבור בעלי חיים ולא לאסוף מבחוץ, חול שלא מיועד לכך עלול להביא אתו חיידקים ומחלות הביתה ואין לו את כושר הספיגה שיש לסוג לחול המיועד לכך.

זכרו למקם את הארגז במיקום נוח ושקט (ולא ליד האוכל), דאגו להחליף את החול בזמן ולנקות את הארגז במים וסבון אחת לחודש, לפחות.

 

 

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
אילוף כלבים בבית הלקוח

כשזה מגיע לאילוף כלבים, כל בעל חיית מחמד חפץ בחוויה חלקה המטפחת את הפוטנציאל של בן לוויה הפרוותי ומטפחת קשר

שומרים על באר שבע: הבנת התפקיד המכריע של אבטחת סייבר

כשמדובר בהגנה על העולם הדיגיטלי שלנו, אבטחת סייבר ממלאת תפקיד מכריע בשמירה על המידע והתשתית הרגישים שלנו. בבאר שבע, ישראל, חשיבות זו מועצמת בשל נוכחותה המשמעותית של העיר בתעשיית הסייבר. עם איומי הסייבר שהולכים ומתוחכמים, הכרחי לבאר שבע לתת עדיפות לאבטחת סייבר כדי להבטיח את המשך הבטיחות והיציבות של הנוף הדיגיטלי שלה.

מיזוג אוויר בבאר שבע: הכרח במדבר

באר שבע, הממוקמת במדבר הנגב בדרום הארץ, חווה טמפרטורות יוקדות בחודשי הקיץ. עם ממוצע שנתי העומד על קצת למעלה מ- 3 מעלות צלזיוס בשנים האחרונות, הצורך במיזוג אוויר בעיר זו אינו רק מותרות אלא הכרח.