pexels-eduardo-dutra-2115217

בניית אתרים מסוגים שונים – דגשים חשובים

ההשתכללות וההתרחבות הבלתי פוסקת של האינטרנט הפכה אותו לעולם מגוון ועשיר במיוחד. אינספור האתרים שמרכיבים אותו כוללים חנויות מקוונות, פורטלים גדולים, בלוגים מקצועיים, אתרי תוכן, מיני סייטים וגם דפי נחיתה בודדים שעשויים להתגלות כאפקטיביים מאוד. בהתאם כשפונים לחברת בניית אתרים, הסוגיה הראשונה שעולה היא מהו סוג האתר הדרוש לכם.

התשובה לשאלה מחייבת כמובן אפיון צרכים מדויק ומפורט. עסק שמבקש למכור מוצרים ישירות ללקוחות גם מבלי שיגיעו לחנות פיזית, או במקביל לסניפים בערים שונות, זקוק כמובן לחנות דיגיטלית. עסקים שמבקשים להרשים לקוחות פוטנציאליים ואין להם צורך בחנות – למשל מרפאת שיניים או חברת הובלות – יקימו אתרי תוכן או מיני סייטים, בהתאם להיקף ההשקעה הרלוונטי מבחינתם (שלכשעצמו מושפע מרמת הנוכחות הדיגיטלית המבוקשת). ישנם גם מצבים שבהם הפתרון הנכון לעסק שרוצה לשווק מוצר ספציפי או מבצע נקודתי הוא דף נחיתה. בכל מקרה כדאי להכיר את הדגשים העיקריים של כל אחד מהסוגים הנ"ל של האתרים.

חנות מקוונת שמציעה חוויית קנייה אופטימלית

בניית אתרים שהם חנויות אינטרנטיות מחייבת תשומת לב רבה לחוויית הקנייה שיעברו הגולשים: קלות מציאת מוצרים ספציפיים (בזכות חלוקה חכמה לקטגוריות ותת קטגוריות, ובדרך כלל גם מנוע חיפוש חכם), נוחות השוטטות בחנות ובעיקר המעבר לקופה ללא עיכובים מיותרים, הבלטת מבצעים (גם בכניסה לאתר וגם רגע לפני השלמת המכירה או אחריה) ועוד דגש קריטי הוא אבטחת מידע על בסיס הפרוטוקולים המתקדמים ביותר שיש.

בניית אתרי תוכן ותדמית קלים לתפעול

גם במסגרת בניית אתר תוכן או אתר תדמית – ההבדל העיקרי ביניהם הוא בהיקף התכנים באתר ובמספר העמודים, ולמעשה גם את המיני סייטים ניתן לכלול בקטגוריה זו – חשוב לוודא שלגולשים צפויה חוויית משתמש מהנה.

דגש מרכזי אחר הוא נוחות התפעול של האתר – כך שהבעלים שלו יוכל לעדכן תכנים, להעלות חדשים, למחוק את מה שלא רלוונטי, והכל בקלות ובמהירות.

דף נחיתה אפקטיבי ומניע לפעולה

דף נחיתה הוא מוצר ממוקד מטרה, ולכן הוא חייב להיות תמציתי ומדויק להפליא. כל מרכיב בו נבחר בקפידה כדי שתושג התוצאה הרצויה – הנעת המבקרים בו לפעולה (בין אם השארת פרטים, בין אם התקשרות אל העסק ובין אם רכישת שירות / מוצר).

בין המרכיבים החשובים: הטקסט (היחסית קצר, ולכן חובת המיקוד והדיוק), גודל הפונטים, הצבעים של הדף, המיקום של התמונה או הווידאו, המיקום של טופס יצירת הקשר ועוד. ניתן ליצור מספר גרסאות דומות אך לא זהות של דף הנחיתה כדי לבדוק מי מהן היא היעילה ביותר. בכל מקרה, למרות שיש מערכות שמאפשרות בניית דפים כאלה גם ללא ידע קודם, מומלץ להפקיד את מלאכת הבנייה של דף הנחיתה (וכמובן אתרים מורכבים יותר) בידי מומחים מנוסים כמו נשות ואנשי המקצוע של משרד פרסום ירדן דיגיטל.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
מציאת רואה חשבון לחברה בעמ

  מעוניינים לפתוח חברה בעמ ומחפשים רואה חשבון שיסייע לכם עם המשימה? ובכן, מן הראוי להתחיל בכך שכל רואה חשבון

איך מפרק רכבים מרוויח כסף?

  בכדי להצליח בחיים אנו צריכים להבין כיצד דברים עובדים. אם נבין כיצד הכלכלה למשל עובדת נוכל להרוויח כסף רב