אילוף כלב לא לנבוח יכול להיעשות באמצעות השלבים הבאים: – למד את הכלב לשבת ולהישאר

לגורים יש נטייה טבעית לנבוח. זוהי דרך לתקשר עם בעלי חיים אחרים ובני אדם. זו גם דרך להכריז על נוכחותם. נביחות היא אחת הדרכים שבהן כלבים מתקשרים עם כלבים אחרים ובני אדם.

אנשים מסוימים שגרים בדירות או בבתים עם שכנים בקרבת מקום עשויים להתקשות לאמן את הכלב שלהם לא לנבוח בכל עת. תחילה עליך לקבוע מדוע הכלב שלך נובח יתר על המידה, לפני שתתחיל לאמן אותו לא לנבוח בכל עת. אם הכלב שלך נובח כי הוא משועמם או בודד, אז כדאי לספק לו יותר צעצועים וזמן משחק מחוץ לביתו. אם הכלב שלכם נובח כי הוא מפחד, אז כדאי לנסות לברר מה גרם לפחד לפני שאתם מתחילים לאמן אותו לא לנבוח כל הזמן.

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא ללמד את הכלב שלך את הפקודה "שקט". זו תהיה הפקודה שבה תשתמש אם הכלב שלך יתחיל לנבוח. כשהכלב שלך עומד לנבוח, במקום לצעוק עליהם, אמור "שקט" בקול תקיף אך עדין.

לאחר שהכלב שלך למד את הפקודה הזו, הגיע הזמן שהם ילמדו מה עליהם לעשות כשהם שומעים את המילה "שקט". אתה יכול לאמן אותם על ידי ביצוע השלבים הבאים:

– כשהכלב שלך נובח, אמור "שקט" בקול תקיף ואז קח אותם החוצה או לחדר אחר שבו הם לא יכולים להפריע לאף אחד

– תגמל את הגור שלך בשבחים ופינוקים כאשר הוא מפסיק לנבוח

האינסטינקט הטבעי של הכלב הוא לנבוח כאשר הוא מתרגש או מפחד. הנביחות עלולות להוות מטרד עבור השכנים ולעיתים היא סימן לכך שהכלב צריך משהו.

יש אנשים שמאמנים את הכלבים שלהם לא לנבוח על ידי שיוך הנביחות עם עונש. זה יכול להיעשות על ידי מתן גירוי שלילי בכל פעם שהם נובחים. לדוגמה, אם הכלב נובח בעודו בארגז שלו, הוא יפגע בחפץ או יצעקו עליו. יש אנשים שמשתמשים גם בקולר הלם כדרך למנוע מהכלבים שלהם לנבוח.

ישנן גם שיטות שונות לאילוף כלבים לא לנבוח כמו שימוש בטכניקות חיזוק וניהול חיוביות כמו ללמד אותם מתי מתאים לנבוח, ללמד אותם איזה סוג רעש מפעיל את נביחותיהם, ולתגמל אותם כאשר הם לא משמיעים רעש.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים