freepik

איך עובדת הדפסה בתלת מימד?

מאז שנוצרו המדפסות התלת מימדיות אנחנו מוצאים אותן בכל תחום, ממזון ותרופות ועד תעשייה ואומנות. אנחנו יודעים שהמדפסות האלה חוסכות קווי ייצור שלמים ולכן הן הפכו להיות המועדפות על כל מפעל שיכול לייצר בהן במקום בקו ייצור רגיל. כדאי להכיר אותן ולדעת איך הן עובדות כדי להפיק מהן את המיטב והמרב שאפשר. הן באמת יכולות לשנות את כל התמונה אצלכם.

הדפסת אב טיפוס

אם יש לכם דגם של מוצר שאתם מפתחים ואתם מאוד רוצים להתחיל לעבוד עליו, קחו מומחים כמו המימד הרביעי כדי להדפיס לכם אב טיפוס. כל מה שנחוץ הוא להכין תכנית בתוכנת מחשב מיוחדת בשם תב"ם, שמכינה את המוצר שלכם להדפסה. כך תוכלו לייצר אותו בכמות מוגבלת בהוצאות נמוכות כדי להציג למשקיעים או כדי לעבוד עליו כדי לשפר אותו. היום ידוע שזוהי הדרך הטובה ביותר להציע לאנשים להתנסות במוצרים חדשים מבלי להוציא הרבה כסף על מפעל שלם לשם כך.

איך עובדת מדפסת תלת ממד?

במדפסת כזאת מכניסים חומרים שונים שמרכיבים את המוצר, מעלים את התכנון שנוצר בתוכנה והיא נותנת למדפסת את ההנחיות מה להדפיס ואיך. החומרים מוזרקים על ידי מזרקים מיוחדים שעובדים בצורה אינטנסיבית על בניית המוצר שרציתם בסופו של דבר תקבלו מוצר שלם או חלקים להרכבה. הכל לפי התכנון ולפי מה שהזמנתם. בדרך כלל מדובר במוצרים מפלסטיק מיוחד שיכול להיות מותך בטמפרטורה הזאת כדי שיזריקו אותו ויתקשה מחדש. אבל אפשר להדפיס גן מוצרי מזון מחומרים שהונדסו במיוחד לשם כך.

freepik

איך זה עובד?

זה מרתק לראות את המדפסת עובדת ובונה שכבה אחר שכבה את המוצר. התוכנה צריכה לפקח על כל התהליך ולכן הקובץ שממנו היא מדפיסה חייב להיות מדויק וללא פגמים באיכות. המוצר עצמו נבנה בשכבות על המשטח המיוחד ומכיוון שמדובר בחומרים קלים ומודרניים המחירים של מוצרים כאלה אמורים להיות זולים יותר מהרכבה והכנה במפעל. היום מכינים מוצרים מדויקים כאלה גם לתעשיות מתוחכמות שדורשות פולימרים מורכבים ומתוחכמים גם לתעשייה מדויקת ומתקדמת מאוד.

מחירים ועלויות הדפסת תלת מימד

היום אפשר לייצר יותר מוצרים במדפסות תלת מימד שהן זולות יותר משמעותית. יש כאלה שמיועדות למדפיסים החובבים שאוהבים להמציא לעצמם מוצרים שונים בבית ולכן זקוקים לשירותי הדפסה כאלה. זה לא שמור בהכרח רק לאנשים שזקוקים למוצרים כאלה רק לתעשייה. אתם יכולים להזמין כל דבר, כולל מתנה ייחודית שעיצבתם ותכננתם למישהו שיקר לכם במיוחד.

שיטות שונות לתוצאות מיטביות

היום יש כמה שיטות שנהוג להשתמש בהן לצורך הדפסת תלת מימד. כדי להבין מה הכי מתאים לכם ועד כמה זה יעיל למוצר שלכם, מומלץ לבדוק עם המימד הרביעי מה נכון להדפיס ובאיזה חומר להשתמש. כל שיטה מתאימה לטיפוס אחר של מוצרים וכדי לקבל את התוצאה המיטבית ביותר.

 

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
הובלות קטנות בבאר שבע
הובלות קטנות בבאר שבע

  באופן עקרוני, הובלות קטנות בבאר שבע, מאפשרות לסטודנטים רבים באזור, כמו גם לאנשים – שזה פשוט הצורך שלהם, להעביר

מציאת רואה חשבון לחברה בעמ

  מעוניינים לפתוח חברה בעמ ומחפשים רואה חשבון שיסייע לכם עם המשימה? ובכן, מן הראוי להתחיל בכך שכל רואה חשבון

איך מפרק רכבים מרוויח כסף?

  בכדי להצליח בחיים אנו צריכים להבין כיצד דברים עובדים. אם נבין כיצד הכלכלה למשל עובדת נוכל להרוויח כסף רב