איך מוצאים היתר בניה?

 

היתר בניה הוא למעשה אישור לבנות מבנה או לשנות מבנה קיים. כל מי שבנה בית חדש, הוסיף מרפסת או שיפץ את ביתו יודע שכל אלה לא ניתנים ללא הוצאת היתר בניה. אז מה זה היתר בניה ואיך מוציאים היתר בניה? על כך במאמר הבא.

 

איך מוציאים היתר בניה- מהו היתר בניה?

היתר בניה הינו מסמך פורמלי, הניתן לכם על ידי הועדה המקומית לתכנון ובניה, או על ידי רשות הרישוי. היתר הבניה מהווה בעצם רישיון לשנות מראה חיצוני של מבנה קיים או לבנות מבנה חדש. להיתר הבניה מצורפות תוכנית הבניה, מפות מדידה ומגוון אישורים שונים. הוא כולל את כלל הפרטים השונים לבניה. שימו לב כי בניה ללא היתר בניה מתאים נחשבת לעבירה על החוק.

 

איך מוציאים היתר בניה- מה השלבים להוצאת היתר בניה?

על מנת להוציא היתר בניה יש לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובניה ולהגיש לה תוכנית בניה שעברה אישור על ידי אדריכל. מה השלבים להוצאת היתר בניה?

  • בקשת מידע לוועדה המקומית- השלב הראשון אותו תצטרכו לבצע על מנת להוציא היתר בניה הוא להגיד בקשת מידע לוועדה המקומית. לוועדה המקומית יש את כלל המידע הנחוץ לכם על הנכס שלכם והוא כולל את שטח הכנס, מפות מדידה ועוד. בזכות המידע הנ"ל תוכלו לבסס את הבקשה להיתר הבניה.
  • הכנת בקשה להיתר בניה- לאחר שקיבלתם את המידע הנחוץ עליכם להכין בקשה להיתר בניה הכוללת את כל המידע, תוכנית הבניה, אישורים מאנשי מקצוע שונים, מפות, חתימות של השכנים ועוד.
  • הגשת הבקשה- לאחר שהבקשה מוכנה יש להגיש אותה לידי הוועדה המקומית. שימו לב שצירפתם לבקשה את כלל המסמכים הרלוונטיים. הגשת הבקשה צריכה להתבצע על ידי איש מקצוע (אדריכל, מהנדס או הנדסאי בניין).
  • בדיקת הבקשה- לאחר שהגשתם את הבקשה לוועדה המקומית היא תעבור בדיקה טכנית שבה יוודאו כי הבקשה כוללת את כלל המידע הנחוץ ואת כלל המסמכים הרלוונטיים. לאחר הבדיקה הטכנית, הבקשה תועבר לבדיקה של מהנדס הוועדה. במידה והמהנדס אישר את הבקשה היא תועבד לדיון בוועדה ובסופו יוחלט האם לאשר את הבקשה או לא.
  • קבלת תשובה- התשובה תהיה חיובית, שלילית או חיובית תוך הצבת תנאים. התשובה צריכה להינתן בין 45 ימים ל90 ימים.
  • מימוש ההיתר- לאחר שסיימתם את כל השלבים תוכלו לממש את היתר הבניה ולהתחיל בתהליך הבניה בפועל.

 

איך מוצאים היתר בניה- האם יש להיתר בניה תוקף?

התשובה היא כן. להיתר הבניה יש תוקף של שלוש שנים מרגע קבלתו. במידה ולא סיימתם את תהליך הבניה בתום שלוש שנים תוכלו לבקש בקשת הארכה. הארכת היתר הבניה תינתן לשלוש שנים נוספות. אם בתום שלוש השנים הנוספות לא סיימתם את תהליך הבניה תוכלו לבקש בקשת הארכה נוספת ואחרונה לשלוש שנים נוספות. כלומר, סך הכל יש לרשותכם מקסימום 9 שנים לבניית המבנה. שימו לב כי בקשת ההארכה צריכה להיות מפורטת ויהיה עליכם לציין את הסיבות לעיכוב הבניה, מה הצפי לסיום ועוד. הוועדה המקומית תקבע אם לאשר את הבקשה או לא.

 

 

https://merubaim.co.il/  מרובעים היתרי בניה

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
טיפול בריפלוקס

מחלת ריפלוקס קיבה-ושט (GERD) היא מצב שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. היא מתרחשת כאשר חומצת קיבה או, לעתים,

כלב
מחפשים אוכל לכלב? הכירו את NOW Fresh

בתחום הטיפול בחיות המחמד, מציאת התזונה הנכונה עבור בן לוויה הכלב שלך היא דבר חשוב ביותר. מדריך מקיף זה מתעמק במורכבות של מזון לכלבים, עם זרקור על המותג הנודע Now Fresh. בואו נצא למסע כדי להבין מדוע Now Fresh בולט בעולם תזונת הכלבים.

אוטובוס
ביטוח אוטובוסים: הבטחת בטיחות בדרכים

בעולם המהיר של ימינו, אוטובוסים הפכו לחלק בלתי נפרד ממערכות התחבורה, מה שמקל על תנועת אנשים וסחורות בין ערים ומדינות. בין אם זה אוטובוס ציבורי, אוטובוס צ'רטר פרטי או מיני-אוטובוס, לכולם תפקיד מכריע בהבטחת נסיעה יעילה ונוחה. עם זאת, עם הגדלת מספר האוטובוסים בכבישים, הצורך בביטוח אוטובוסים הפך חשוב מתמיד. חיבור זה בוחן את המשמעות של ביטוח אוטובוסים, ביטוח משאיות וביטוח מיני-אוטובוס, תוך הדגשת היתרונות שלהם ואת הסיבות לכך שהם חיוניים.

מכשירי כושר ביתיים
רכישת מכשירי כושר ביתיים

בעולם העמוס של היום, למצוא זמן ללכת לחדר כושר יכול להיות אתגר. זו הסיבה שאנשים רבים פונים למכשירי כושר ביתיים כדרך נוחה ויעילה לשמור על כושר. עם מגוון רחב של אפשרויות זמינות, כולל ספות כושר, משקולות ואופני כושר, רכישת הציוד המתאים לביתך יכולה לעזור לך להשיג את יעדי הכושר שלך בתנאים שלך.